Milé ženy, příběh našeho stromku je víceméně nezáživný. Počátky jsou , čistě statisticky, pravděpodobně někde v USA (...Indii nebo samotné Číně).

Možná, že matka našeho stromku byla cola a taťka obal od salámu. Nějací slušní lidé laskavě odhodili plast do kontejneru a tam rodiče našeho stromku přepluli oceán. Je možné, že cestou zažili bouři nebo tajfun než se dokodrcali do čínského přístavu.

Možná, že je málem omylem unesli piráti. A možná taky, že to byla nudná plavba na tankeru. Následně rodiče našeho stromku prošli drtičkou a tavičkou a v porodnici na vánoční stromky se na svět dostal náš krásný opelichaný stromeček.

Urazil chuděra takovou dlouhou cestu do Královehradeckého Tesca, kde zůstal ležet v zaprášené krabici přes celé svátky. Kupovali jsme ho na Silvestra, když jsme se stavovali pro nějakou projímavou ňamku na chlebíčky.

Byl ve výprodeji v pomuchlané a zaprášené krabici s nápisem Made in China. Stál 199,-Kč a byla to láska na první i třetí pohled. Měl krapet porouchanou špičku, ale kdo je dokonalý?

s

Dva roky sloužil dobře, až jsme mu dopřáli letní dovolenou venku u domu. Samozřejmě v obalu...který nevydržel. Nenamazán na letošním parném slunci chytl odstín do šedomodra a získal tak přirozený vzhled nové exotické dřeviny jež prošla reaktorem Temelína.

Začali mu padat plastové jehličky – zřejmě bylo letos slunce víc agresivní než jsme čekali.  Dali jsme mu přesto vánoční kabátek a nebazírujeme na jeho skolióze a handicapu.

Eliana

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Jak je to od vás ale pěkné. Jste dobří lidé, co ctí a neopustili starého přítele -  vskutku. Skoro jsem se teď tady udusila smažákem!!! :-)))  Míša


Logicky bude borec a chcípák a ještě plno veselých veselých věcí na zahřátí.

Na redakce@zena-in.cz mi dnes prosím pište všechno, co se týká vašeho vánočního stromku, oblíbenosti druhů různých jehličnanů a i o tom, co vás jiného k tématu napadne.

Přeji všem příjemný čtvrteční den!

Reklama