Jako na potvoru,  k dnešnímu tématu, u nás nasněžilo... Na tomto období miluju zimní fronty. Ne, tím není myšleno studená arktická vlna, kterou nám v rukavicích a beranici oznamuje Honsová v bičujícím větru.

Fronty by se v dobách minulých daly jistě označit jako národní sport. U vánočních stromků, kaprů, jmelí a čínských rachejtlí stojí zástup lidí....vezměte si ten pohyb závodních frontovatelů.... Levá noha, přešlap na pravou, poskok, pravá noha, přešlap na levou, výdech... nádech, zapojit ruce a tření o promrzlý kabát, bundu...dva výdechy. Pak namakaný sportovec předběhne frontu a zástup se rozvlní jako  mexická vlna na stadionu - zde je možno slyšet i zvukový doprovod.  Inu je to jen otázka času, kdy se frontování stane olympijským sportem...

     Má účast na zimních sportech je obdivuhodná. Strašně ráda jezdím na hory. Jak tam jako smykujeme za jadrných nadávek naším autíkem do kopců, protože nemáme řetězy, komplikovaně  parkujeme a můj muž natahuje ty snowborďácký kaťata a bundu s laviňákem  (co kdyby?) a jde s tím snowboardem ke sjezdovce dělat frontovatele u vleku, je na co koukat. Pokud čekáte, že jdu v závěsu s prknem za ním – ani náhodou, nenosím u sebe ani párátko. Zamávám mu ve svých džínách, vlněných podkolenkách a kabátě a šupajdím pro svařáček. Zatímco si manžel užívá sjezdovky, mě strašně baví koukat na ten šrumec...hádající se česká, polská nebo německá rodinka, zvedám cizí děti, seniory.. usmívám se na promrzlé, pomlácené lyžaře, okukuju nové modely zimního oblečení a čapky s ušima a ocáskama a je mi moc fajn.  

    V mládí jsem samozřejmě hrála hokej s klukama na zamrzlém rybníce, parkrát si rozsekla ret na bruslích se zoubkama, sjela v deseti letech tehdy obří kopec za školkou (do dneška se ten kopec nějak zmenšil), ale hlavně a především dodnes ráda sáňkuju a courám se v lese sněhem. Muž zimním lesem raději běhá..vloni chudák vyděsil běžkařku, když ji zezadu doběhl a ona chudák myslela, že je to nějaký nezbedník. Polekala  se tak, že skočila s běžkama do lesa a snažila se to roztáhnout do kopce...manžel v klidu běžel dál po cestě ve svém tempu...až chudák pochopila, že není důvod k panice a je možno se vrátit na stopu (třeba i zaječí). Od té doby se manžel na běhání do lesa raději holí, aby nebyl zaměňován s Rumcajsem! Takže  SKOL!

Eliana

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Máte to bezvadně rozdělené! :)

  • Sportujete v zimě?
  • Který sport je tím vaším oblíbeným?
  • Jak jste se ke sportu dostala?
  • Co nějaké medaile? Zasloužíte si?
  • Jde vám to? Máte nějaké veselé příhody, co jste při sportu zažila?
  • Co byste ráda zkusila? Co už nikdy nebudete opakovat?

Pište mi na redakce@zena-in.cz

heslo: sport

Ne jednu z vás čeká krásná výhra, která může být i hezkým dárkem. Sportovní souprava Insportline, která obsahuje ledvinku, lahev, krokoměr a činky na zápěstí nebo kotníky.

Vyhraje jedna z vás, která nám pošle do redakčního e-mailu svůj příspěvek k tématu, který bude během dnešního dne uveřejněn na stránkách.

Insportline sada

Reklama