Milá Míšo, trefila ses přímo do mého milého týdne, kdy se dojímám nad detektivkou a králík na mě vrčí, když mu brečím do kožichu při masírování jeho tlapinky. Zdá se to přehnané  a přeslazené? Nesmysl.

Koukám na sebe do zrcadla a připadám si strašně hnusně odulá....stěžuju  si muži. Aniž by zvedl hlavu od notebooku mi říká, že vypadám pořád stejně krásně (je to od něj laskavé, správná odpověď!).

Ale já vím své, džíny se mi najednou nějak smrskly v pase, banální problémy se mi zdají komplikované jako záchrana naší planety před bandou tupců z vesmíru. Opakuji si, že jsou to hormony a snažím se maskovat svoji rozladěnost před okolím.

Utírám si oči do zmačkaného kapesníku a zjišťuji, že nebyl jen zmačkaný. K sakru! Zelenou barvu v obličeji s brusinkovými puntíky maskuji do nejlepšího make-upu a korektor spotřebuji skoro celý. Mohla bych z fleku na konkurz pokračování japonské Gejši, ale díky poslední návštěvě kadeřnického salůnu vypadám jako z osmdesátých let s  trvalou jako vikingská helma.

Jenže tohle jsou moje vlastní vlasy, zase natahuju... Ne vlasy – fňukám! Nervózní jsem jako před frontou na toaletách. Jak se blíží den D konkuruji bledostí upírské komunitě, ale nabírám na klidu.

Pomalu uklízím kapesníky, měknu ve svém rozhodnutí, že už po manželovi nebudu uklízet a pečlivě posbírám jeho svršky  a vydrbu kartáčkem na zuby sprchový kout a láskyplně postotisící odnesu vrtačku, brusku z kuchyňskélinky na své místo....a vůbec...mám své dny ráda! Někdy. Možná. Veselý obličej

S nadsázkou

Eliana

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Ona ta nadsázka je asi ten jediný účinný lék. :-)) M.

O svých zkušenostech případně zaručených způsobech, jak zmírnit PMS, případně o jeho podobě ve vašem případě, pište na redakce@zena-in.cz.

Vylosované autorce dnešního emailového příběhu pošlu knížku „Jak se modlí čarodějky“, kterou jsem sama sesmolila a kterou před odesláním opatřím věnováním.

Reklama