Bulvár

Eliana: Jsem děvečka pro všechno

Měla jsem velké sny a ambice stát se archeoložkou, komosbioložkou a hlavně spisovatelkou.
    Ale moje současná práce je univerzitní sekretářka a projektová asistentka. Strašně jsem tu práci chtěla, v hlavě jsem si představovala kolem sebe zajímavé lidi na úrovni, co by mě měli čím obohatit. Opak je pravdou.

   Práce je to děvečky pro všechno, kdykoliv cokoliv od účetních věcí,přes personalistiku až po umývání nádobí po poradách, kde vás ani váš šéf nepozdraví. Je to problém jen našeho oddělení.

Jsem k dispozici po pracovní době, doma odpoledne pročítám maily a řeším akutní záležitosti, o kterých věděli všichni i několik týdnů předem a mě to oznámili večer před uskutečněním.

Zamlouvám  cizí kuchyňky, místnosti a nakupuji svým autem občerstvení na tyto akutní akce. Stále říkám, že to není těžká práce, tedy alespoň pro mne. Jsem organizační typ. Ovšem vztahy jsou tu nejhorší jaké jsem kdy poznala. Jste pro ně nula jako žena, jako sekretářka. S tím se dá žít. Ale vztahy a boje i ty politické tu panují a slušnost  je tu to poslední, co by člověk na akademické půdě čekal.

To vás vyčerpává a byla období, kdy jsem zvracela každý den před tím než jsem šla do práce. Neměla jsem nikdy ani 14 dní dovolenou v kuse, protože se to nehodilo. O mé nemoci jsem řešila prac. záležitosti a dvě hodiny po operaci mi do nemocnice volala kolegyně, že něco potřebuje.

Jediná příjemná věc za tu dobu, co tu jsem, byla úspěšná konference s japonskými účastníky, ke které jsem přispěla organizačně, ale to je tak vše. Práce mě nijak nenaplňuje, moje kolegyně se tu 2 x zhroutila psychicky a dostala nabídku na jiné oddělení,kde si připadá jako v nebi - jak říká.

Ptáte se proč tu jsem já? Nabídku na jiné oddělení jsem nedostala, manžel řeší komplikované období třicátníka a máme tři úvěry na bydlení.

Hledám si práci jinde a mám co nabídnout, ale práce příliš není a na každé administrativní místo se hlásí  200 dalších...
Mým snem je mít s jednou zajímavou ženou-in :-) e-shop s hadříky a
kosmetikou a napsat konečně nějaké zajímavé veledílo:-). Však na to snad
jednou dojde! :-)

Eliana

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven


Víš, co je na přáních mnohdy nebezpečné, ale někdy také skvělé? To, že se PLNÍ! Moc Ti držím palce. Míša

Jak to máte s prací vy? Jste spokojeni s tím, co děláte? Splil se vám sen z mládí, nebo pracujete jen, abyste měli výplatu? Chodíte do práce rádi? Pište na redakce@zena-in.cz

   
23.02.2010 - Blog redakce - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Eliana [*]

  peetrax — #9 ...to znamená nějaký životní zlom tak se chlapi pořád řeší a bilancují a mají své prapodivné depky..my ženský to asi máme taky, jen nemáme tolik času se v tom nimrat...

  superkarma: 0 23.02.2010, 15:29:16
 2. avatar
  [9] peetrax [*]

  "Komplikované období třicátníka" je co? Já jen, že mi bude za pár let třicet, tak jestli to třeba taky nebudu mít... Sml80 Sml54

  1. na komentář reaguje Eliana — #10
  superkarma: 0 23.02.2010, 15:10:48
 3. avatar
  [8] Eliana [*]

  ToraToraTora — #6 na to nemusím kurz, to si musím opakovat denně...neříkej to nahlas, neříkej to nahlas :-)

  superkarma: 0 23.02.2010, 13:52:03
 4. avatar
  [7] lalica [*]

  Sml16 Díky moc za tuto zkušenost. Dcera o podobné práci snila ,ale jak vidím ne všude je právě tato práce po zásluze ohodnocena a uznávána.

  Držím palce !!!

  superkarma: 0 23.02.2010, 12:47:12
 5. avatar
  [6] ToraToraTora [*]

  Tak to držím palce, ale máš co nabídnout, tak se neboj, ono nějak bude. Ale působí to na mě trochu i tak, že když to na ostatních odděleních funguje, jen vy jste vyjímka, tak to bude třebqa o zaběhaných kolejích, ze který by stačilo vykročit. Místo nového místa si zajdi třeba na kurz asertivity. Není v takové situaci nic lepšího, než poslat nadřízeného pěkně asertivně do p...le

  1. na komentář reaguje Eliana — #8
  superkarma: 0 23.02.2010, 12:10:18
 6. avatar
  [5] Eliana [*]

  dadma — #4 Dneska jsme si popovidali se sefem face to face, odkyval, podekoval za nazor a zdvorile me odpalkoval a to jsem mu vcera troufale i  praskla dverma, kdyz ze me delal  blbce... a za to jsem posleze dole na parkovisti dostala pokutu, páč jsem si v těšení na tento rozhovor nedala parkovací kartu na přední sklo.....není ten život krásný a rozmanitý?! Sml24

  superkarma: 0 23.02.2010, 12:07:07
 7. [4] dadma [*]

  Bohužel je to tak.Zatni zuby a pokud je to neúnosné ozvi se.I když je to těžké.My jsme také museli na nePovinné večerní porady.Porady se to nazývalo,ale bylo to vynadání před všemi,aby si to majitelka lépe vychutnala.Došlo na každého,celý měsíc si sbírala i prkotiny co by ti mohla říci hned a pak každýmu to dala sežrat.A kdyby někdo nepřišel,tak to poznal na výplatní pásce.Pokud jsi schopná myslím, že se prosadíš.Nezavrhovala bych ani další vzdělání, třeba nějakou VŠ dálkově.

  1. na komentář reaguje Eliana — #5
  superkarma: 0 23.02.2010, 12:03:15
 8. avatar
  [3] Eliana [*]

  cristy.crow — #2 shop s hadriky neni ma pristi stanice :-) to je nas sen s kamoskou...prachy na to nejsou ani nebudou, ohlizim se za praci zpet v mem oboru (jsem účtařka), nejak nejsem typ sekretarske barbiny (jsem brunetka :-))

  superkarma: 0 23.02.2010, 12:02:34
 9. avatar
  [2] cristy.crow [*]

  Nezlob se na mě Eliano ale e-shop s hadříky není zrovna zlatý důl. Nehledě na investice do toho vložené.

  Spíš bych si prostě hledala práce jinde, vždycky se něco najde, když jsi schopná.

  Hlavně si nefoukat bebí. Všichni jsme občas dělali otroka.

  Prostě běž dál. Držím palce.

  1. na komentář reaguje Eliana — #3
  superkarma: 0 23.02.2010, 11:52:12
 10. [1] Pálivka [*]

  Elian, držím palce, aby jste našla lepší práci, která by Vás bavila a ne aby Vám bylo před odchodem do práce nazvracení.

  superkarma: 0 23.02.2010, 11:42:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme