dnes bych se odprostila od slov magická a tajemná a přiklonila se k pojmům zvláštní, vyjímečná.

Když jsem poprvé s letadlem dosedla  (a pár dalších cestujících v Boeingu) na královský kontinent (a poté, co jsem si nebyla jistá, zda po startu neuvidím znovu kyselé rybičky...nevím, kdo říkal, že to pomůže), jsem při prvním kroku ven z letadla dostala závan svěžího atlantického vzdoušku. Měla jsem od prvního kroku pocit, že jsem vstoupila na nějakou posvátnou půdu. Nesmějte se, procestovala jsem Evropu, ale tenhle ostrov je prostě tak strašně zvláštní! 

Zapomeňte na Harryho Pottera, ikdyž mu tohle prostředí dává ten správný punc! Ale to, co já mám s touto zemí, je něco jako vstup do jiného světa. Možná jak  tu lidé zůstali svoji, možná jak tu historie příští z každého kroku, možná proto, že se jezdí vlevo, možná, že jsou velmi hrdí a dle mých zkušeností praví Angličané, Velšané a Skotové i Irové poměrně zdvořilí, milí a ochotní. A taky proto, že tu měli čachry s kouzelníky i nejvyšší panovníci. Snad i proto, že tu mají  Stonehenge a tajemné menhiry a  za bukem očekáváte skřítka nebo Hobita. Možná je to země zajímavá i proto, že tu byli a jsou ti nejlepší spisovatelé  a tvůrci a inspirace vás tu naprosto pohltí. Možná, že je to i tím, že sever šmrncli Vikingové, když balili zdejší holky (otázka zda se to těm holkám líbilo).  A pak se jdete projít po těch půvabných pláních a divoké přírodě, kde vás stále má co překvapit....kde uprostřed ničeho potkáte pána, co vám připomíná Sherlocka Holmese (já vím, že je vymyšlenej!), zdvořile s ním pohovoříte a  pak jen tak koukáte na oceán a přitom  se vám o nohu otře ovečka s jehnětem (čistá, vyvětraná ovečka s jehnětem, pro šťouraly...).  To jsou ty věci, co mě činí šťastnou a něco mi dávají, takové malé  generátory štěstí. Nikde jinde jsem se dosud tak zvláštně necítila a to jsme v UK prožili pěkně zapeklité trable! Já se tam cítím jako kdybych se vrátila domů.  Stále doufám, že se tam ještě  jednou vypravím a projedu tu zemi křížem krážem s batohem, notesem a otlaky na nohou...a jak si budu nadávat, že mám sedět doma na zadku, ale to k tomu prostě patří.

Hezký den

Eliana

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

krajina

ovce

katedrála

zajicek

Mám kamarádku, která se jako doma cítí v Turecku. Je pravda, že by mezi ně zapadla a nikdo by ji nepovažoval za cizinku.


Tématem dne jsou Tajemná místa.

Napište mi o nich!

  • Znáte nějaké místo, kde vám běhal mráz po zádech, místo, kde vám bylo smutno, nebo naopak krásně?
  • Jaká jsou to místa? V přírodě, ve městě, ve starých budovách, domech, zahradách, lesích?
  • Co jste cítily? Bály jste se, vnímaly teplo, chlad, uvolnění nebo napětí?

Pište mi už dnes na redakce@zena-in.cz

předmět: Tajemné místo

Budu se těšit na vaše zážitky! Příspěvky, které do redakčního mailu přijdou, budeme v průběhu dne uveřejňovat na stránkách a autorka jednoho z nich bude odměněna.

Výhrou bude dárková sada pleťových masek Avon a zelený čaj Pickwick s příchutí manga a jasmínu.

výhra dne

Reklama