Píše v závěru svého příspěvku čtenářka Eliana. A cestovatelský je i celý veselý příběh, ve kterém nechybí ani Žabák nebo Beruška. A pozor, nejde o zvířátka :)

Před několika lety, s čerstvým řidičákem, jsem, v zapůjčené Škodě 100 v jásavě zelené barvě a přezdívce Žabák, vyjížděla občas za kulturou či nákupy se sestrou neřidičkou.  Nevím čím to bylo, ale kdykoliv jsme jely my dvě spolu něco se přihodilo.

Cestou z kina mi do pruhu skočil nějaký blb s baterkou a byl to příslušník naší organizace, co nás chrání a pomáhá nám. Chtěl provést kontrolu auta a dokladů. No jasně, nikde ani živáčka. Když viděl ještě nezaschlý inkoust na řidičáku, udělil mi radu o nesvícení dálkovými na příslušníky policie (neměl tam skákat nečekaně, kdyby tam stál celou dobu, jistě bych to včas ztlumila) a poslal mne dál. Inu dobře. Následně jsme se sestrou vyrazily nakoupit a co čert nechtěl, cestou zpět, pěkně červená plácačka a šup ke krajnici. Neponechala jsem nic náhodě a vystoupila ven v minisukni a podpadkách (dodnes řídím nejraději s podpadkama!) usmála se na toho milého chlapce v uniformě a ten je zakoktal, že nám na Žabákovi končí technická a popřál nám hezký den.

Potřetí náš výlet autem se sestrou dopadl katastrofálně. Byla tma, déšť se valil z mraků, jako by měla přijít potopa a Žabákovi odumřela světla, blinkry a následně se zastavil a už ani neškytl. Odešlo na něm komplet elektro..No ano, nechala jsem sestru uprostřed lesů, hvozdů a půvabných Bohdanečských rybníků, stopla si auto, co mne dovezlo do nejbližší vsi (to mobilní telefony teprve začínaly a měly velikost cihly), kde jsem poprosila spolužáka ze školy, zda by nás neodtáhl domů. Byl skutečně nadšen, ale udělal tak a vysvobodil nás.

Jak šel čas, naši si pořídili lepší fáro a to Škodu 110, kterou pojmenovali Beruška. Červená bylo od výroby a tečky měla od koroze. Půjčila jsem si ji na nákup a sestra se nějak jako přišmrncla, že pojede se mnou. Fakt mi nosila smůlu. Když jsem couvala z parkoviště a souběžně ve stejnou chvíli auto za mnou, drcla jsem mu do poklice a ta se rozkřápla. Stálo mě to tenkrát pětistovku. Říkala jsem ségře, že to je fakt už divný, že když jede se mnou vždycky se něco stane... Nechtěla věřit, ale souhlasila, že divný to je....Na nějaký čas se mnou nejezdila a mne přišlo až trapné, že se neděje při mých jízdách naprosto nic.

Říkala jsem si, že smůla je překonána a s mým tehdy přítelem a nyní mužem, jsme vyrazili do Prachovských skal. Řídila jsem já a přibrali jsme sestru, aby si též užila výletu.... V hlavně mi blikal poplašný majáček. Když se dvacet kilometrů nic nestalo, oddechla jsem si. Po třiceti kilometrech mne zaplavila vlna příjemné euforie, že to bude super výlet. A při čtyřiceti kilometrech kleklo auto. Můj táta mne učil od mala jak opravit auto, pořezat dříví, opravit rádio a další praktické věci- byl velmi předvídavý ohledně mé budoucnosti. Sestra tam jen stála a slzy na krajíčku, muž autům nerozuměl a já ponořena do útrob Berušky jsem operovala jako nejlepší chirurg na světě... Byla jsem jako prase, ale auto naskočilo, pojistky jsem vyměnila a jelo se dál. Nakonec to byl fajn výlet!

Jako řidička či spolujezdkyně jsem ještě zažila plno výživných příhod, ať v autě nebo na motorce.  Můj muž je výborný řidič a na delší trasy řídí on. Na několikaset kilometrové trasy se střídáme. Do servisů jsem dříve chodila já, neb jsem se na to patřičně oblékla a ono to bylo raz dva hotové a vyřízené. Dnes na servis jezdí muž k výbornému a šikovnému technikovi, takže to je bez problémů. Talisman máme od pořízení Ferdy a jsme na něj zatížení – bez cestovatelského králíka Felixe ani ránu!

Šťastné a bezpečné kilometry přeje

Eliana

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

______________

Váš příspěvek mě vrátil do dětských let. I my měli „Žabáka“ a dodnes slyším maminčina slova, když tátovi říká: „lepší barvu už jsi vybrat nemohl, budeme v tom vypadat jak rosničky.“ Ale copak mohl? Bral, co bylo :) Děkuji moc za veselý řidičský i vzpomínkový příspěvek.
Saša

 

Téma dnešního dne zní: Jaká jste řidička?

 • Od kolika let vlastníte řidičský průkaz?
 • Myslíte si, že jste dobrá řidička?
 • Jste sváteční řidička?
 • Kdy nejčastěji vytahujete auto?(nákupy, výlety, cesta do práce)
 • Máte nějaký rekordní úsek, který jste ujela?
 • Jste zodpovědná řidička?
 • Jste lepší než váš partner?
 • Dokážete si opravit základní technické věci na automobilu?
 • Zažila jste nějaký automobilový trapas?
 • Dokázala byste navléct zimní řetězy?
 • Je pro vás jízda v zimě horší než v létě?
 • Poznáte, když se s autem něco děje?
 • Má vaše autíčko i jméno?
 • Máte v autě nějakého svého maskota?
 • Jak si krátíte dlouhou cestu? Zpíváte si v autě?
 • Havarovala jste někdy?
 • Řídíte ráda? A proč?

Pojďme to chlapům nandat. Těším se na vaše automobilové příspěvky a komentáře.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší řidičku odměním kosmetikou od firmy AVON (může se nalíčit třeba při dlouhém stání v koloně :)

avon

 

Reklama