Příběh, nad kterým zůstává rozum stát, popsala ve svém příspěvku čtenářka s nickem eli.emanuela. On už sám titulek mnohé napovídá, ale přesto... přesvědčte se samy.

Dobrý den,
posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Z milé zubařky se stala fúrie
Dnešní téma se mě týká víc než kdy jindy. Měla jsem už od dětství fantastickou zubařku. Sice jsem měla vrtané zuby, ale vůbec si to nepamatuji, takže to muselo proběhnout v pohodě. Poctivě jsem chodilana preventivky, a to i s dcerou od jejího 1 roku.

Nedávno jsem se na preventivce zmínila, že mě bolí zub. Kaz tam nebyl,tak jsem to nechala plavat. Zub ale bolel dál, až mě po pár měsícíchbolest donutila k návštěvě zubařky. Přišla jsem jako „akutní“, celá vyděšená, že to bude kaz. Nebyl. Zubařka si myslela, že mi asi roste křivo osmička a tlačí na vedlejší zub, a odeslala mě na rentgen. Protože jsem ten den měla plány (objednaný výlet s dětmi), domluvila jsem se s ní, že přijdu druhý den. Ona souhlasila, ještě si pochvalovala, že tam má zrovna uvolněné místo, takže nebudu muset s dětmi čekat, a popřála nám krásný výlet.

Já si pak zašla na rentgen a se snímkem přišla k zubařce - na minutu přesně. I přesto, že jsem s sebou měla dvě malé děti (z toho 1 kojenec), i přesto, že jsem byla objednaná, mě zubařka nechala čekat téměř dvě hodiny. Moc dobře věděla, že s sebou mám malé děti. Moc dobře věděla, že se starší šíleně nudí a v čekárně řádí. Přesto nás nechala čekat téměř dvě hodiny.

Když nás pak milostivě zavolala, čekalo mě něco nevídaného. Moje oblíbená zubařka, která mi minule přála krásný výlet, se na mě neuvěřitelně obořila. Začala mi vyčítat, že si z ní a jejího personálu dělám dobrý den, že znevažuji jejich práci, ..., a to jen proto, že jsem jela na objednaný výlet, místo abych jezdila přes celé město tam a zpět kvůli zubu, jehož ošetření nespěchá. Naprosto obrátila. A aby toho nebylo málo, odmítla mi poskytnout jakékoli informace. Když jsem se ptala, co se zubem, jaké mám možnosti, nechtěla mi ukázat snímek a nic vysvětlit. Místo toho se mi začala posmívat, že když to chci vidět, jsem asi studovaný rentgenolog, tak ať si to z toho vyčtu sama.

Na konci mi vrazila žádanku a ať se starám. Později jsem zjistila, že zákrok, na který mne odeslala, je náročný a hrozí komplikace, a že se to nedoporučuje u kojících žen (tj. u mne), protože co se týče léků, není u kojících tolik možností. Stále nechápu, co se to s mou zubařkou stalo. Jeden den je naprosto v pohodě, druhý je z ní doslova fúrie.

Zpočátku jsem se snažila konfliktu předejít, říkala jsem, že jsem rozhodně špatné úmysly neměla, že mě mrzí, že mé chování na ni tak zapůsobilo, protože já se jí dotknout nechtěla, ... Omlouvala jsem se, ale bylo to, jako bych před býkem mávala červeným šátkem. Když mi prohlížela pusu, byla agresivní, bolelo to hodně a zcela zbytečně.

Návštěva skončila tím, že na mě byla před mými dětmi dost zlá, dokonce zvýšeným hlasem několikrát řekla „Sbalte si svý děcka a vypadněte!“.

Z návštěvy jsem byla dlouho hodně špatná, pár nocí jsem nemohla pořádně spát. Mrzí mě to, protože jako zubařka je opravdu dobrá, je to v našem městě uznávaná kapacita, a i s dcerou to uměla. Ale po poslední návštěvě jsem rozhodnutá, že k ní již znovu nepůjdu. Zub a dáseň stále bolí a já si zatím marně hledám nového zubaře pro sebe i své děti... (Manžel zubaře nemá, takže tato možnost padá.)

S přáním pěkného dne

eli.emanuela

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Co k tomu dodat? Mně kdyby řekla: „Sbalte si svý děcka a vypadněte!“, tak bych jí řekla něco, co si za klobouk nedá. Na hrubý pytel - hrubá záplata.
Na druhou stranu, kde sehnat dobrou zubařku, viďte? Nezbývá, než doufat, že měla nějaké přechodné období a že ji to přejde. Děkuji za příspěvek a přeji hezký den.

Saša

Téma dnešního dne 18. října zní: Bojíte se zubařů?

 • A proč?
 • Máte špatné zkušenosti?
 • A nebo se naopak vůbec nebojíte?
 • Jste pro povinné, pravidelné prohlídky u zubaře, alespoň u dětí?
 • Nebo naopak, člověk by měl být za sebe zodpovědný už od dětství?
 • Co říkáte za navrhované platby za všechny úkony, za plomby apod.?
 • Zdá se vám, že se úroveň péče ve zdravotnictví (konkrétně u zubařů) zlepšila, nebo zhoršila?
 • Chodíte na pravidelné prohlídky?
 • Bolí vás často zuby?
 • Jste spokojená se svým zubařem, zubařkou?
 • Máte nějakou historku se zubařského prostředí?

Pište na e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejstatečnější pacinetka u zubaře od nás obdrží dárek: 2 ks zubní pasty Sensodyne a kosmetiku Avon.

zuby

Reklama