Titulek jsem si půjčila přímo od autorky eli.emanuely. A je opravdu trefný a výstižný. Více již v dalším tematickém příspěvku.

Dobrý den,
posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Překvapivé setkání a nezapomenutelná žádost o ruku

První setkání s rodiči ať z jedné či druhé strany si už nevybavuji. Vím, že jsme manželova tatínka náhodně potkali na ulici, kdy čekal na opačné straně přechodu než my. Tehdy jsem si říkala, co je to tam za podivného pána - dělal opičky, poskakoval, prostě blbnul. A on to byl tatínek mého milého. Byla jsem z toho hodně překvapená, protože se mému drahému vůbec nepodobal, a ještě to šaškování uprostřed rušné ulice. :) Můj milý jen pozdravil a rychle se koukal ztratit ve stylu „já k němu nepatřím!!!“ :)

Naši blízcí věděli, že jsme si někoho našli, ale oficiální rodinné seznámení se konalo až v okamžiku, kdy jsme oznámili, že se budeme brát. Přišlo to rychle, takže jsme tím všechny mírně řečeno překvapili (správný výraz by asi zněl - šokovali).

U mojí maminky to ale byl opravdový šok. Věděla, že zejména když není doma, je v mém pokoji o jednoho člověka (mužského pohlaví) víc, ale jestli jí to vadilo, nic neříkala. Jednou jsme to krapet protáhli, ve vší počestnosti si vyznávali lásku až do rána. Doufali jsme, že se můj milý tajně vykrade ještě dřív, než jeho noční pobyt někdo zjistí. Jenže maminčinu ostřížímu zraku nic neuniklo, takže při vyjití z pokoje nás čekal papírek s informací, co můžu svému milému nabídnout ke snídani. :) Jako bych nevěděla, co kde máme. :) Rozhodli jsme se tedy přikročit k plánu B - oznámit mamince, že se budeme brát. Můj drahý se tiše vykradl ven s tím, že se vrátí s kytkou. Maminka se divila, kde mám svou drahou polovičku, ale naštěstí se nevyptávala a šla si po své práci. Tehdy obrušovala zdi a malovala pokoj.

Když můj drahý dorazil i s kytkou, maminka pracovala v pokoji. Usídlili jsme se tedy v kuchyni a čekali. Po nějaké chvíli se maminka vynořila - šla do koupelny a cesta vedla kuchyní. Na sobě měla domácí, potrhané a zacákané tričko, tepláky nevábného vzhledu (přeci nebude malovat v pěkném oblečení, že) a celkově vypadala jako člověk, který právě maluje. A nesla v ruce kýbl. Můj drahý jí zastoupil cestu a požádal ji o mou ruku. Zpětně se té situaci musím smát - špinavá maminka drží v jedné ruce kýbl a v druhé nádhernou kytici. A ještě ta šokující žádost! Poté, co ten chlap s její dcerou strávil celou noc v zamčeném pokoji a kdoví, co tam dělali! (Vzhledem k tomu, že maminka měla pokoj hned vedle mého za velmi tenkou zdí, kdy je slyšet každé převalení...)

Žádné předem domluvené setkání, na které se všichni načančají a psychicky připraví. Naštěstí je maminka silná ženská, která to ustála, jen prohlásila něco jako „kdo chce kam...“ a „není zlá, ale lehké to s ní mít nebudete“ :) Milující to maminka. :) Ovšem nemůže nám zapomenout, za jakých okolností se s mým mužem seznámila a ráda tu historku dává k dobru, samozřejmě patřičně přibarvenou. :)

S přáním pěkného dne
eli.emanuela

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

___________________________

To je opravdu povedená historka – a povedená maminka. Ještě, že tu kytici přijala a nenarazila vašemu milému kýbl na hlavu :)
Děkuji za, určitě i pro vás milou vzpomínku, a doufám, že to - kdo chce kam… nabralo správný směr…
Saša

Téma dnešního dne: První seznámení s rodiči přítele/manžela a naopak

  • Vzpomínáte na ně v dobrém nebo ve zlém?
  • Kdo měl větší trému? On nebo vy?
  • Čí rodiče se zachovali při prvním kontaktu přátelštěji?
  • Stýkáte se s rodiči svého partnera/ manžela?
  • A on s vašimi?
  • Jak se vzájemně oslovujete?

Téma je to široké, vy už budete vědět co psát.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: Vonný polštářek s vůni máty a vonnou pleťovou masku s vůní heřmánku.
(To kdyby vám „nevoněla“ tchýně nebo snacha, ať voníte aspoň vy)

darek

 

Reklama