Co přesně znamená obsah titulku? To se dozvíte, když kliknete na dnes už poslední zveřejněný příspěvek, který napsala a poslala čtenářka s nickem eli. emanuela.

Dobrý den,

posílám příspěvek k dnešnímu tématu.
Ke gynekologovi? Jedině za šest stovek!

Mnohem radši bych strávila půl dne u zubaře než u gynekologa. Respektive gynekoložky, neb k chlapovi mě nikdo nedonutí jít.

Gynekologům jsem se úspěšně a dlouho vyhýbala. Sem tam nějaký problém, např. šíleně bolestivá menstruace, ale prášky či kapky mi, jak jsem zjistila, mohla napsat i má praktická lékařka, takže hezky šup k ní. Gynekologii jsem se vyhýbala jak čert kříži.

V těhotenství to ale nešlo jinak, musela jsem tam a ze začátku jsem hodně trpěla. Neustálé kontroly, často i necitlivé, navíc mnohé, jak jsem později zjistila, i úplně zbytečné. Pamatuji si, že po jedné dost surové kontrole v porodnici týden před porodem jsem měla tak strašlivé křeče, že jsem brečela bolestí. Bolesti se vyrovnaly porodním, jen ustoupily už po hodině.

Na gynekologii jsem přesto chodila pravidelně. Moje pojišťovna totiž dávala za potvrzení papíru o preventivní prohlídce poukázky do lékárny, a to v hodnotě šest set. Nebylo to zrovna málo, takže kvůli tomu jsem tu chvilku nepohodlí překonala. Bohužel, pojišťovna tuto možnost už zrušila a já samozřejmě mám o motivaci míň jít na kontrolu.

Přispívá k tomu i to, že i přes objednání čekám neuvěřitelně dlouho a že k doktorce nemám důvěru. Když jsem měla v těhotenství problémy, předepsala mi léky - prý je smí i těhotné. V příbalovém letáku stálo „těhotné smí užívat jen ve zvlášť závažných případech“, což jsem se já rozhodně necítila (problémy odezněly brzo a samy). Nevěřila mi, že při braní hořčíku trpím mnohem většími křečemi nohou než když pilulky neberu. A mnoho dalšího.

Marně sháním lékařku, která by se na pacientkách nesnažila vydělat (“nadstandartní“ služby v ordinaci), která by doporučovala léky, na které se nedoplácí stovky korun, ... Přetrpěla bych nepříjemnou prohlídku, jen kdybych měla k doktorce důvěru. I bez těch šesti stovek. Snad se mi podaří najít lékařku dřív, než bude pozdě...

S přáním pěkného dne

eli.emanuela

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

_____________

Nezoufejte, já věřím, že se to podaří. Třeba přispějí radou i některé naše čtenářky. Děkuji za Váš příspěvek a hodně štěstí při hledání.
Saša

Tématem dnešního vydání 14. listopadu je: Můj vztah ke gynekologovi a přístup k prohlídkám

  • Jaký je váš gynekolog?
  • Je to muž či žena?
  • Jste s ním spokojená?
  • Jste spokojená s gynekologickou péčí a prostředím?
  • Chová se k vám váš gynekolog přátelsky nebo komisně?
  • Vyměnila jste více gynekologů?
  • Stydíte se před gynekologem?
  • Chodíte na pravidelné prohlídky?
  • Jaké jsou vaše špatné zkušenosti z prohlídek?
  • Myslíte, že se tento obor a přístup od minulých dob výrazně změnil?

Víc ženské téma už snad ani vymyslet nelze. Moc se těším na vaše příspěvky z gynekologického prostředí.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z „pacientek“ odměním malým dárkem. Aby byla hezky upravená dole i nahoře :) pošlu ji pro intimní hygienu Lactacyd – sprchovou emulzi a kapesníčky. A k tomu žhavou novinku pro vlasy od firmy Schwarzkopf – bezoplachový šampon ve spreji .

darekk

Reklama