Jak souvisí titulek – jsem máma – s dnešním chřipkovým tématem? Velice úzce. O tom se ostatně přesvědčíte prostřednictvím příspěvku od čtenářky eli.emanuely, ve kterém má naprostou pravdu.

Dobrý den,
posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Jsem máma
Jak bojuji proti chřipce a jiným podzimním nemocem? Jsem máma. Je to tak trošku dvousečná zbraň, neboť těhotenství se negativně podepsalo na mém zdraví. Ale na druhou stranu to, že jsem máma, je snad jakési magické zaklínadlo, které ode mě bacily odhání. Děti samozřejmě chytí kdejakého bacila a doma si to pak předáváme jako štafetu. Jenže někdo musí fungovat, někdo se o malé uplakané marody postarat musí. (A někdo zase musí být v práci a vydělávat.) Kolikrát se až divím, jak je to možné, že se stále držím, že jsem ještě nezačala marodit. Vždyť jsem dennodenně v kontaktu s nemocnými, jsem šíleně nevyspalá (vždyť v noci místo spánku běhám od jednoho plačícího dítka k druhému), ... Prostě ideální prostředí pro to, abych také marodila.

Ale i přesto - jsem máma, musím fungovat, nemocné dítě potřebuje především mámu, která potěší, pohladí, nesmím být nemocná. A nejsem.
Jen asi 1-2x přes zimu opravdu lehnu. Jako by se to ve mně nakumulovalo a já nezřídka musím brát antibiotika. Stačí ale pár dní a jsem zase na nohách. Mám naštěstí skvělého muže, který mě v tom nenechá a děti zaopatří, domácnost udrží v chodu.

Přesto se na své magické zaklínadlo „máma si nemůže dovolit marodit“ plně nespoléhám. Nedám dopustit na zázvor a vařím z něj pro celou rodinu čaj. Jakmile cítím, že na mě něco leze, liji do sebe litry silného zázvorového čaje, kloktám slanou vodu a dělám cibulovou šťávu. Většinou tato přírodní první pomoc zabere a bacily porazím dřív, než „lehnu“. Škoda, že na děti to tak dobře nezabírá. Přírodní léčba jim sice pomáhá, ale nestačí. Už zase utírám nudle u nosu, srážím teploty, ...

Těším se, až bude jaro a toto nemocné období bude za námi.

S přáním pěkného dne
eli.emanuela

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

____________________________

Vidíte, takto jsem se na to nikdy nedívala. Je fakt, že když byly naše děti malé, nepamatuji si, že bych kdy ulehla, to už muselo být. Vaše slova: „máma si nemůže dovolit marodit“ to je opravdu svatá pravda.
Děkuji za příspěvek s osvědčenou prevencí proti chřipce, ať se vám nemoci i nadále vyhýbají.
Saša

Téma dnešního dne: Jak bojujete proti chřipce a nachlazení?

  • Trpíte vy nebo vaše děti podzimní chřipkou?
  • Jaké jsou její první příznaky?
  • Stačí vám dva dny v posteli nebo musíte zajít k lékaři?
  • Jaké místo pokládáte za zdroj nákazy chřipky nejnebezpečnější?
  • Máte nějaké osvědčené babské recepty? Podělte se o ně s námi.
  • Jste očkovaná proti chřipce nebo tomu nevěříte?
  • Jak bojujete proti chřipce a nachlazení? Otužováním? Sportem? Dobrou náladou?

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: kosmetikou WELEDA, obsahující rakytník a zeleným čajem Pickwick obsahujícím kousky ananasu.

darecek...

Reklama