I to bohužel patří k podzimu, chřipky a nachlazení. Čtenářka s nickem eli.emanuela o tom ví své. Ve svém příspěvku se s námi podělila o „nepřívětivou“ stránku podzimu.

Dobrý den, posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Mívala jsem podzim ráda...
Ještě za dob svobodných mi bylo celkem jedno, jaké roční období je. Brala jsem vše tak, jak to přicházelo, na každém období jsem viděla něco pěkného a nikdy jsem nechápala lidi, kteří na některé části roku nadávali. Možná to bylo dáno i tím, že jsem měla železné zdraví... I v době, kdy vrcholily chřipkové epidemie, jsem zůstávala zdravá jako řípa, maximálně mě lehce zaškrábalo v krku, ale to vyřešilo jedno vykloktání slané vody či Céčko.

Dnes, jakožto matka, to už vnímám jinak. Jako by mi těhotenství vzala část zdraví. S chladným počasím mám jistotu, že pořádné rýmě, kašli a chřipce prostě neuniknu. Ale což o to, jedna dvě chřipky, to není nic hrozného. Poctivě to vyležím a do týdne je mi zase dobře. Horší je to u dětí. Dcera je z těch, kteří s prvním podzimním chladným větříkem „lehnou“ a až do léta se neuzdraví. :( Každý rok na začátku září chytí rýmu a opravdu bez přestávky ji má až do května či června. Samozřejmě, že tak dlouhé rýmování s sebou nese další rizika, jako jsou např. záněty středouší. Vždy se jí k tomu postupně nabalí další a další komplikace. Výsledkem je, že do školky téměř nechodí a každou zimu stráví týden v nemocnici.

Podle lékařů (pediatrička, imunoložka, ...) je to normální, dítě se prý musí „promořit“, do 6 let to bude dobré. Nezbývá, než doufat... Protože nic jiného ani dělat nejde. Co léků (přírodních i kupovaných) jsme už vyzkoušeli, co peněz za to utratili, nic ji té rýmy nezbaví.
A co se narodilo druhé dítko, máme to 2x.
Není proto divu, že již krásy podzimu příliš nevnímám. Pokaždé, jak se ochladí, si vroucně přeji, aby už zase bylo léto, aby už zase byla naše holčička zdravá a bez rýmy. Snad se děti opravdu promoří a my budeme moci vyrážet na naše zamilované procházky i v tomto krásném ročním období...

eli.emanuela

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

__________________

To se Vám nedivím, ale věřte, že až děti povyrostou, bude to dobré. A přijdou na řadu i ty krásné podzimní procházky. A možná by vám některá maminka poradila, jak zaručeně nad tou potvorou chřipkou vyzrát. Někdy jsou „babské rady“ účinnější než kdejaký lék. Držím palce a děkuji za příspěvek.

Saša

Téma prvního podzimního dne 23. září: Máte ráda podzim?

  • Proč máte ráda podzim?
  • A nebo naopak, proč ho ráda nemáte?
  • Narodil se vám také někdo blízký na podzim?
  • Máte ráda „brouzdání“ v padaném listí?
  • Zažila jste někdy pouštění draků?
  • Co se vám při vyslovení slova „podzim“ vybaví jako první?
  • Špatná nálada nebo radost?
  • A těšíte se vůbec na podzim?

Dnes nastal!

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz a můžete přiložit i nějakou pěknou, barevnou, podzimní fotografii.

Na vaše příspěvky se moc těším, a abyste na té procházce nenastydly, nabízím vám i hezký dárek.

Sadu šesti hrníčků a pár voňavých čajíčků do nich. Vodu už si musíte obstarat sami. :)

hrnkyyy

Reklama