Mít moc je dobrá věc, ale ne každý s ní umí zacházet. Čtenářka eli.emanuela by to určitě zvládla, škoda, že do té politiky nakonec nevstoupila… Více již v příspěvku.

Dobrý den,
posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Chtěla jsem mít moc
Snad jako každá holčička jsem toužila stát se princeznou a okouzlit nějakého hodného, hodně bohatého prince. :) Později jsem chtěla být spisovatelkou. Vymýšlela jsem příběhy a zejména na táborech byla vrchním vypravěčem. Největší ohlas měly mé hororové příběhy u táboráku. A pak v noci jít temným tábořištěm na záchody umístěné na kraji lesa, to byla lahůdka. :) Lepší než stezka odvahy. ;)

K mým snům se přidalo to, že jsem chtěla být mocným hrdinou, který pomáhá slabším. Chtěla jsem mít dost sil, abych dokázala odpálkovat drzé výrostky, kteří si dovolovali na slabší. Silná touha po spravedlnosti se promítla i do snů po moci. Chtěla jsem být třeba kouzelnicí, prezidentkou, královnou celého světa, cokoli, hlavně abych mohla rozhodovat a zařídit to tak, aby se všichni měli dobře. Tyto pocity ve mně sílily zejména tehdy, když jsem viděla nějaké příkoří či nespravedlnost - nejen zkorumpované politiky, ale třeba i učitele, kteří si na někoho zasedli. Chtěla jsem měnit svět, udělat ho hezčím. Naivní dětské sny...

I když touha po spravedlnosti je ve mně stále silná, neuvažuji nad vstupem do politiky či něco podobného. Neumím řečnit, přesvědčovat ostatní. A jak jinak měnit svět? Leda tak, jak se o tom mluví v jednom slavném citátu - kdo chce změnit svět, musí změnit nejprve sám sebe. Snažím se o to každý den. Snažím se svým dětem dávat dobrý příklad a vychovat z nich slušné lidi, kteří budou brát ohledy nejen na ostatní lidi, ale i na přírodu. Snad aspoň tento „sen“, toto přání se mi vyplní...

S přáním pěkného dne

eli.emanuela

Text nebyl redakčně upraven

____________________

Podle vašich slov, se Vám to přání určitě plní. Škoda, že vaše „naivní“ dětské sny nejdou uskutečnit, hned by se žilo lépe.
Děkuji, že jste napsala. Moc pěkný příspěvek.
Saša

Téma dnešního dne: Splnil se vám váš dětský sen?

  • Čím jste chtěla být jako malá holčička?
  • Děláte práci, o jaké jste snila?
  • Pokud ano, jak daleká byla cesta k vašemu vysněnému povolání.
  • Pokud ne, proč ne?
  • Pomáhali vám ve výběru vaši rodiče?
  • Partner?

K tomuto tématu pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží malý dárek: vlasovou kosmetiku Schwarzkopf

kosmetika...

Reklama