.

El Salvador - nejmenší země Střední Ameriky

Cestování

El Salvador - nejmenší země Střední Ameriky

Je to nejmenší země Střední Ameriky, nejšpanělštější svým charakterem i původem obyvatel, El Salvador je skvělým východiskem k poznání mayských kořenů i koloniální historie celé oblasti od Mexika po Panamu …

Pokud chcete vyrazit na exotickou dovolenou a poznat neobvyklé památky, využijte nabídky cestovní kanceláře Exim Tours, která má pro vás úžasnou destinaci – tajemný El Salvador

Snadno lze během několika málo dnů poznat vzácné památky tajuplné mayské civilizace i významné stavby španělského středověku v Novém světě. Okouzlí Vás jedinečné spojení biotopu tropického deštného lesa Střední Ameriky, z něhož vystupují impozantní aktivní vulkány i vysokohorská jezera ve vyhaslých kalderách se svojí izolovanou faunou a flórou, stejně jako pláže z jemného šedavého písku vulkanického původu podél členitého pacifického pobřeží …

Využijte jedinečnou příležitost ke koupání v Tichém oceánu, vydejte se s námi po stopách dávných Mayů i prvních Evropanů na americké půdě… Odvezte si s sebou domů skvělé neopakovatelné zážitky, které dále povzbudí Vaši touhu poznat lépe různorodou kulturu, historii a přírodu naší jedinečné planety ….

Kromě členitého pacifického pobřeží, které na asi sedmdesátikilometrovém úseku mezi přístavy La Libertad a Acajutla láká svými plážemi z jemného sopečného písku, lemovanými místními hotely i soukromými vilami, i divokou rozeklaností skal, vstupujících jakoby přímo do vody, je tato země Střední Ameriky přitažlivá zejména pro svoji nezkrotnou přírodu, zajímavou komplikovanou historii, přátelské a vstřícné obyvatele a jen malý počet tradičních masových turistických center. Budete se zde cítit svobodně a jako skuteční objevitelé! Sopečná činnost výrazně utvářela charakter zdejší krajiny a projevuje se na každém kroku. Po historicky posledním aktivním projevu sopky San Salvador nad hlavním městem v roce 1917 se proud lávy vylil západním směrem a vytvořil na jih od přístavu Acajutla chráněný úsek pobřeží, kde v osmdesátých letech vznikl „beach club pro horních 10.000“. Celý komplex Salinitas změnil charakter a byl přetvořen v hotelový resort mezinárodní úrovně renomovanou hotelovou společností Decameron Hotels. V jeho sousedství leží i jediné golfové hřiště v celé oblasti (9 jamek). Dnes slouží jako ideální místo odpočinku i východisko k poznání jedinečné přírody a historie Střední Ameriky.

Země je ideálním místem k seznámení se s proslulou mayskou civilizací, dodnes okouzlující svojí tajemností a nádechem záhady z rychlého vymizení. Pozůstatky nejznámějších mayských měst jako jsou Tikal (považovaný za „hlavní město“ Mayů) nebo Copán („mayská Paříž“) leží ve snadném dosahu z El Salvadoru a jsou součástí nabízených poznávacích programů nebo fakultativních výletů. Stejně je tomu i se středověkým koloniálním hlavním městem španělské Střední Ameriky Guatemala El Antigua.

K seznámení se zdejším způsobem života patří nejen ruch na plážích a oblíbené provozování kite-surfi ngu a windsurfi ngu, ale i výlety do zdejších hor, kde narazíte na vysokohorská jezera sopečného původu, často živená horkými podvodními prameny a vytvářejícími vlastní uzavřený ekosystém. Za návštěvu stojí třeba blízká přírodní rezervace s jezerem Coatepeque, zaplňujícím celý kráter vyhaslé sopky. Z letoviska je snadné spojení do nejbližšího většího města Sonsonate. Zajímavé je také poznat hlavní město San Salvador, které představuje průnik vlivů původních mayských tradic, španělské katolizace i hrdé současnosti země. Skvělá místní káva, tropické ovoce, ale i tradiční jídla z kukuřice, nebo i rýže, kterým se tak dobře daří na zdejší úrodné půdě, také vybízejí k ochutnání. Typickým příkladem velmi úrodného údolí je oblast Santa Ana na severovýchodě země.

Počasí je vlhké tropické, teplejší na Pacifickém pobřeží než v hornatém vnitrozemí. Během noci se může i výrazněji ochladit.

Průměrné teploty:

vzduch | voda

listopad

32 | 27

prosinec

32 | 28

leden

32 | 28

únor

32 | 28

březen

33 | 28

duben

33 | 28

květen

32 | 27

 

Do této krásné země se dostanete s cestovní kanceláří Exim Tours www.eximtours.cz

   
11.09.2007 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [14] vininka [*]

  Majucha: Právě že nezdá...já se moc neorientuju a myslela jsem si , že to bude o dost dražší...

  superkarma: 0 11.09.2007, 17:59:04
 2. avatar
  [13] sanvean [*]

  To je krása...teď bych s chutí vypadla kamkoliv, ale tohle je SEN

  superkarma: 0 11.09.2007, 12:13:47
 3. avatar
  [11] kareta [*]

  Majucha: dá se tam pronajmout auto?

  superkarma: 0 11.09.2007, 11:17:52
 4. [9] qvak [*]

  Majucha: Hele četla jsem na webovkách eximu že poznávací okruh stojí kolem 50... pobytovka je levnější. Ale asi určitě jdou udělat výlety.

  superkarma: 0 11.09.2007, 10:54:30
 5. avatar
  [8] vininka [*]

  Majucha: jenom?????

  superkarma: 0 11.09.2007, 10:21:02
 6. avatar
  [6] vininka [*]

  Majucha: Ale kde na to vzít???

  superkarma: 0 11.09.2007, 10:10:59
 7. [4] Rára [*]

  Tak to je dobrý tip, můj muž prahne po něčem fakt zajímavém, kam by se dalo vyrazit.

  superkarma: 0 11.09.2007, 09:40:19
 8. avatar
  [3] vininka [*]

  qvak: Taky bych se nemusela dlouho rozmýšlet.....

  superkarma: 0 11.09.2007, 09:31:37
 9. [2] qvak [*]

  Já bych jela hned

  superkarma: 0 11.09.2007, 08:51:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme