Další příspěvek nám posílá maminka s roztomilým nickem Ekonvalinka. Dozvíte se v něm, jakým že směrem se to vlastně ubíráme i jak je na tom se zručností její syn :)

Dobrý den,
na jaře jsem byla na Sicílii, sady tam byly plné krásných zralých pomerančů. Divili jsme se, že je nikdo nesklízí a paní průvodkyně nám to vysvětlila. Mladí lidé na Sicílii studují i několik vysokých škol, protože chtějí získat zaměstnání ve státní správě. Ta je však plná starších zaměstnanců, kteří svá místa jen tak neuvolní a když už, tak berou i pak slušné renty. Mladí se tak nedostanou na vytoužená místa, tak si čekání krátí dalším studiem, no a přece se dvěma tituly nepůjde česat pomeranče! Tím se Sicílie dostává do pořádné krize.

Mám dojem, že se ubíráme tím samým směrem. Mám syna, který také po prázdninách nastoupí na vysokou školu, ten je ale tak nešikovný, že když ho vidím, jak si maže chleba, tak bych sama plakala a to jsem láskou zaslepená matka. Kdyby však byl manuálně zručný, snažila bych se ho přemluvit, aby si třeba i k té VŠ udělal výuční list a pak si třeba rozjel nějakou odbornou řemeslnou firmu.

Taky mám pocit, že se řemeslníci za svou profesi stydí, přitom když si pak řeknou o peníze, zjistím, že se s celou mou vysokou můžu jít klouzat - řemeslník si vydělá mnohem víc než já!

Ekonvalinka

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

__________________________

To je pravda. A bude hůř. Nebo líp? Teď vlastně ani nevím, jak to v souvislosti s oceněním řemeslníků zformulovat.
Každopádně děkuji Vám za příspěvek a synovi vyřiďte, ať si najde nějakou manuálně zručnou ženu :)
Saša

Tématem dne 30. 7. 2012: řemesla a řemeslníci

  • Máte doma řemeslníka?
  • Jaké jsou vaše zkušenosti s řemeslníky?
  • Myslíte, že jich ubývá? Zejména mezi mladými lidmi.
  • A proč?
  • Věříte, že řemeslo má i dnes zlaté dno?
  • Jsou dnešní řemeslníci placeni dobře nebo špatně?
  • A jaký je váš názor na nabírání nekvalifikovaných pracovních sil?
  • Je to nevyhnutelné?
  • A co říkáte na rušení učilišť?

Téma je to závažnější, než se zdá. Doufám, že mě v tom nenecháte samotnou a třeba jen krátce se vyjádříte. Těším se na vaše příspěvky.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem (vhodným i pro řemeslníka)), tělovou kosmetikou Avon / planet spa

foto

Reklama