Jako by čtenářka ekleinovka měla málo starostí, ještě se jí přidaly i ty na zahrádce. Ona je ale životní optimistka a umí si život užít v každé situaci.

Příjemné úterý všem , co zavítají.

Trošku odbočím od tématu. Jsem teď v permanentním shonu. Nejenže se operace oka nevydařila a musím na reoperaci, což mne občas vykolejí, ale příhoda, která mne potkala minulý týden mne dovedla spíše k úsměvu. Týká se právě místa bydliště a to už s tématem souvisí.

Přiblížím místo - zahrádka. Z důvodu poruchy na vodovodním řadu se přes moji zahrádku valila voda celé dva dny. Vodaři na to kašlali, jen mi zavolali, že se musí na zahrádku dostat s těžkou technikou. Zkrátím to. Zničili plot, rostliny podél něj, a bagr jel hlouběji a dál. Nezámrzná hloubka se ukázala opravdu nezámrzná - 2,5m, docela dost nad limit. No nic. Pažení a ochranné helmy asi hoši neznají. Poddolovali domek na nářadí. Ten se celý i s obsahem a betonovými základy poroučel do vykutané jámy. Pracovník opravující prasklé potrubí se taktak stačil přilepit k promáčené stěně a ječel jako siréna. Nedivím se. Šlo mu o život. Taková rána do hlavy kusem železobetonu by se bez následků neobešla. Jako U nás v Kocourkově. Kdybychom s mužem nebyli přímými účastníky této akce, těžko bychom uvěřili.....Na jaře nás čeká pořádná makačka.

A už se na ni těšíme.

Co se týče spokojenosti v místě bydliště, mohu s potěšením říci, že u nás je skvěle. Nemám na co nadávat, na co si stěžovat. Jsme obklopeni zelení, dýcháme snad čistý vzduch, sousedské vztahy fungují tak, jak by měly. Protože jsem věčný optimista a stále věřím v to dobré, asi se mi i případné nedostatky jeví jako výzvy k jejich překonání v pohodě. Ta moje spokojenost má kořeny i v pevných fungujících rodinných svazcích. Buďme nad věcí, nenechme se vykolejit věcmi, které za to vlastně vůbec nestojí.
Život je příliš krátký....tak ho užívejme, ne přežívejme.

ekleinovka

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

zahr

__________________

Na jaře ať to zvládnete na zahrádce a v nejbližší době ať to zvládnete i s reoparecí.
Prostě obojí ať dopadne, jak nejlépe může.
Děkuji, že jste napsala. Pěkný příspěvek (včetně důkazní fotografie).
Saša

Téma dnešního dne: Co váš štve v místě vašeho bydliště?

Ať už jde o místo, kde jste se narodily nebo kam jste se přistěhovaly, určitě je spousta věcí, které vás v místě vašeho bydliště štvou.

  • Počínaje psími výkaly, kriminalitou, stavbou megalomanských obchodních center, a na druhou stranu regionální nezaměstnaností.
  • Štvát vás mohou také bezdomovci, nebo neupravené chodníky, drahé parkovné, bary a herny pod vašimi okny, arogantní úředníci na radnici.

Nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá. Ani naše, byť milované, bydliště.
Postěžujte si, ulevte si, napište, jako byste psaly na vaši radnici.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jeden kvalitní příspěvek odměníme pěkným dárkem: Knihou nakladatelství Argo / Babička drsňačka a diářem na rok 2013.

diar

Reklama