a myslí si, že jí budeme mít za blázna. Tak to jí můžu hned v úvodu vyvrátit, neboť dialog s kytkami vede většina z nás. Nemám pravdu, milé ženy-n? Květinám to prý dělá dobře. A nám koneckonců také

Krásné úterý všem zahrádkářům a milovníkům přírody. Přírodu miluju, ve všech jejích podobách. Asi mne budete mít za blázna, ale já si v duchu s rostlinami povídám. Chválím je, jakou mi dělají radost, děkuju jim za to, jak krásně rostou... Já si povídám i se skalami. S kameny, se stromy, prostě to jsem celá já. Žiju tak nějak v souladu se všemi těmi krásami, které nám Matka příroda nadělila a jsem takhle neuvěřitelně šťastná a spokojená.

Jsem nabitá pozitivní energií a tu ráda předávám dál. Moje zahrádka je nově založená od lońského jara.

zahrádka

Původně to byla neprůchodná džungle, samý šípek, černý bez, plevel vyšší než já. Dvanáct let ležela bez povšimnutí. Mákli jsme si na ní opravdu strašně moc, ale s radostí. S láskou jsem vysázela malé okrasné rostlinky a ještě postupně dosazuji. Nechybí ani kameny. K mému překvapení se rostlinky zdárně ujaly a mají obrovské nárůsty. Chválou na nich opravdu nešetřím a ony se mi asi takhle odměňují.

Jinak si to vysvětlit nedovedu. Moc bych si přála, aby tahle zahrádka byla mé meditační místo, oáza pohody a klidu. Ona už de facto je. Sedím a tiše se kochám, jak se rostlinkám daří. Muž mi tvrdí, že se tam cítí jako v jiném světě a jde mu husina po těle.

Ještě se musím ,,pochlubit“ /nemohu najít ten správný výraz/ svojí orchideou. Ta nám loni v bytě zmrzla. Zbyl z ní jen suchý pahýl. Vzala jsem si ji domů, zalila a pěkně jsem se jí omluvila za to, že jsem ji takto zanedbala. Během 14 dnů začala ožívat. Chválila jsem ji, hladila a ona začala pouštět listy, pak výhony na květ.

orchidea

Jeden z nich je ale rarita. Vyrostla na něm další rostlina. A z této rostliny vyrostl další stvol s hrozny květů. Květů pořád přibývá na obou stvolech a už začínají pouštět další stonky. A pak, že rostliny nemají duši!!! Další je ,,obyčejná“ chryzantéma.

chrisantéma

Loni na podzim jsem si ji koupila jako malinkou, pár květy osypanou skomírající rostlinku. Zimu přečkala a na jaře začala rašit. Teď je z ní obrovská chryzantéma, která co nevidět začne kvést. Je obsypaná stovkami poupátek a z té mám také velkou radost.Už se těším na její bordové květy.

Mohla bych psát dál a dál, ale nechám prostor pro další, kteří našli zalíbení v hrabání se v zemi a radosti ze svých výpěstků.

ekleinovka

Milá ekleinovko, díky za pěkné povídání. Z vás ta láska vyloženě čiší a na vašich květinách je to opravdu vidět. Tak ať si vzájemně předáváte radost

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s úrodou vy, milé ženy-in?

  • Co pěstujete? Zeleninu, ovoce, květiny?
  • Jak se vám letos vydařila úroda? Je to na chlubení? Tak se pochlubte
  • Budeme rádi, když se nám svěříte, na co jste hrdá. Podařilo se vám vypěstovat něco, co ostatní nemají?
  • Máte nějakou pěstitelskou raritu?
  • Čeho se vám nejvíc urodilo a co naopak vůbec nešlo?
  • Pěstujete raději květiny, nebo zeleninu a ovoce?
  • Pošlete nám fotku svého nejkrásnějšího výpěstku.

Z časových důvodů vás prosím, neposílejte více než tři fotografie, aby se dostalo na všechny. Děkuji za pochopení a moc se těším na vaše pěstitelské chlouby. Slovem i obrazem

redakce@zena-in.cz

Reklama