Čtenářka ekleinovka rozdíly mezi svými dětmi nedělá, na rozdíl od její matky, která je dělala, a to hodně velké. Smutný příběh, bohužel ne ojedinělý.

Krásný pátek a ještě hezčí nadcházející víkend všem zúčastněným :)

Vztah se svým o 10 let starším bratrem dobrý nemáme. Já bych si ale moc přála zažít  onen pocit, kdy se na něj můžu obrátit v dobrém i ve zlém. Mít se s kým podělit o radosti i starosti běžného života.

Bohužel, tohle mi dopřáno nikdy nebylo. Brácha byl mazánek matky a současně její spojenec proti mně. Nechápu, jak mohla takhle velkého kluka heftovat proti malinké holce, která teprve brala rozum. Brácha byl celých deset let jedináček, vše se točilo kolem něho. Je jasné, že mrně, které se potom objevilo, bral jako vetřelce. Proč ho v tom ale podporovala vlastní matka, to nepochopím. Nechtěla mne, a tak jsem byla jejich  obětním beránkem. Už jsem se tu několikrát zmínila, že nebýt táty, u kterého jsem lásku a pochopení našla, nevím, co by ze mne bylo dnes. Pobila by ve mně všechny dobré vlastnosti, vlohy, city, můj vrozený optimismus....

Nikdy mne nepochválila, nepodpořila, ale podrážela. ,,Z Tebe nikdy nic nebude, Ty nikdy ničeho nedosáhneš,jsi blbá po tátovi.“ ,,Podívej na Páju, z toho bude pan doktor, Ty nulo .Nevím, v čem jsem byla taková nula. Zřejmě v tom, že jsem se učila lépe než Pája, že jsem hodně dobře zvládala sport, že jsem se snažila, abych jí stála za pochvalu a pohlazení. Marně. No nic.

Pája medinu nedodělal. Oženil se ve třeťáku. Ostudou rodiny jsem ale byla opět já. Školu jsem dokončila .Sice jako maminka synka, ale úspěšně. Pája se dal k červeným a šplhal kolmo vzhůru. Na tohle jsem já neměla žaludek. a zase známý kolotoč: ,,Podívej na Páju, ty tele, jak se má,ty budeš mít vždycky holou pr..l.“ No nic. Prostě hlavního viníka mezi našimi vztahy vidím matku. Poté předčasně zemřela. 

Mně se narodily postupně děti a já viděla, jak fungují sourozenecké vztahy. To, co jsem nezažila, si  ony užívaly plnými doušky a já s nimi. Milovali se, pak se servali, ale jeden nedal na druhého dopustit. Všichni drželi a drží dodnes spolu. Mně to dělá velkou radost, že si dokáží pomáhat a nenechají ani jeden toho dalšího ve štychu. Rodina funguje a já mohu zodpovědně říct, že jsem mezi nimi rozdíly nedělala. Všichni všeho stejně, abych v nich nevypěstovala pocit méněcennosti, závisti, řevnivosti. Prostě, aby byli v normálu. Koho ale nejvíce ochraňovali a svým způsobem i rozmazlovali a trvá to dodnes, byla nejmladší dcerka. Umí to s nimi a kluci by pro ni udělali cokoli. Jsem ráda, že to tak je a mám z nich moc hřejivý pocit u srdce. Jsou to prostě moje děti, které miluju nade vše.

ekleinovka

Pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

____________________

Ještě, že ve vás nezůstalo to zlé z vaší mámy. Ještě, že navzdory nelehkému zázemí v dětství jste dokázala svým vlastním dětem vytvořit zázemí krásné a radostné. Jste skvělá a dobře, že jste nezahořkla. Škoda jen, že Váš bratr si to neuvědomil.
Děkuji, že jste napsala, mějte se už jen krásně :)
Saša

Téma dnešního dne: Vztahy mezi sourozenci

  • Cítíte mezi vašimi dětmi rivalitu?
  • Jak jste vysvětlily tomu staršímu, že mu přibude další sourozenec?
  • Myslíte si, že měříte oběma (nebo více) svým dětem stejným metrem?
  • A jak jste na tom byly ve vztahu ke svým sourozencům vy?

K tomuto tématu pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek: pro maminku sprchový gel od Avonu a pro děti dva šampony od Garnieru.

darek

Reklama