Velmi poutavě se k dnešnímu tématu vyjádřila čtenářka ekleinovka. Její slova chytí za srdce určitě nejednoho člověka.

Říká se, že odpouštět je lidské.
Život s námi nejednou tak zacloumá, že se v nás probouzí touhu ne po odpuštění, ale po pomstě. Člověk si nese některé křivdy už od dětství. Ty jsou asi nejhorší. Nejste schopni se adekvátně bránit. Proti dospělákovi nemáte sebemenší šance. Nechápete, proč jste terčem psychického nátlaku, opovržení, fyzických trestů. A dětská čistota a nevinnost se postupně mění ve vzdor. A touhu se pomstít.

Postupně dospíváte a věci vidíte trochu z jiného úhlu. Snažíte se pochopit, proč ten druhý k vám chová takovou neúctu a nelásku. A když už jste napůl cesty k usmíření a odpuštění, onen člověk najednou odejde tam, odkud není návratu. Za velké štěstí pokládám, že jsem po tom všem v sobě našla sílu a všechny útrapy jsem odpustila. Jsou uzamčené v mé mysli, vytěsněné někde až docela v poslední přihrádce. Klíč vlastním jen já. A je hodně těžké odolat pokušení k otevření a nenechat myšlenky vyplout opět na povrch. Stane se to, zapomenout nejde. Odpustit ale ano.

Odpustila jsem ve svém životě mnohokrát. Z těch přihrádek je pořádná komoda. Ale i já v duchu o odpuštění žádala. Jsme lidé, nejsme neomylní. Je třeba občas sklonit hlavu. Pokora v životě nesmí chybět. Nic není zadarmo. Své místo v životě jsem si vybojovala. Dalo to práci, někdy za cenu těžko nahraditelnou. I já lituju některých rozhodnutí. Takový je prostě život. Má se žít, ne přežívat. Myslet na druhé, dát jim najevo svou lásku a náklonnost. I odpustit. S pocitem křivdy se žije špatně. Když odpustíte, nesmírně se vám uleví na duši i na těle. Spadne z vás balvan, který nesnesitelně tížil.

Posune vás to do dalšího kola.....Kola života.

ekleinovka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Je vidět, že víte, o čem mluvíte. Vaše kolo života se točilo mnoha směry, ale vždy jste ho obrátila tím správným směrem.
Děkuji, že jste napsala. Moc pěkný příspěvek.
Pohodový den
Saša

Téma dnešního dne: Dokážete odpouštět?

Přidejte se společně se mnou k tomuto tématu.
Svěřte se v tento předvánoční čas, zda dokážete odpouštět.

  • Co ano a co ne.
  • Máte nějakou hranici odpuštění?
  • Co největšího jste komu v životě odpustila?
  • Stálo vás to hodně přemáhání?
  • Co je pro vás s prominutím prkotina a co si myslíte, že byste nikdy neodpustila.
  • Vzpomeňte také třeba na křivdy z dětství. Jestli už jsou dávno zapomenuté - a odpuštěné.
  • A pro trochu rozpýlení napište klidně i něco veselého.
    Třeba jestli jste odpustila kamarádce, že vám nevrátila památník :)

Téma je to široké, nechám už na vás, jak ho pojmete.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Prvních pět, nejrychlejších pisatelek obdrží 1 000 bodů do Vánoční věrnostní soutěže, a jedna z vás všech pak bude ještě vylosována a dostane pěkný dárek.
Malou sportovní tašku přes rameno.

taska

Reklama