Čtenářka ekleinovka se zasnila a vylovila ze své paměti několik krásných vánočních vzpomínek. Zasněte se společně s ní.

Už se zase těšíme na Ježíška, copak nám asi nadělí???

Štědrý den se nazadržitelně blíží a přiletí k nám Ježíšek. Tedy já doufám, že i k nám najde cestu.  Vím, že se chudák pořádně zapotí. Tolik přání, která musel přečíst a rozhodl se většinu z nich určitě i splnit k radosti obdarovaných. Ale Ježíšek je kouzelný a kouzelné jsou i Vánoce. Nejkouzelnější bývaly, když byly děti malé.
Takže se zasním a vylovím ze své paměti několik vzpomínek....
 Mé děti na Ježíška věřily poměrně dlouho. O to bylo radostnější pozorovat jejich natěšenost, očekávání  onoho zázraku, který bude večer následovat.

Pomáhaly mi s pečením perníčků, samy zdobily. Byly umolousané od hlavy až k patě, ale spokojené. Společně jsme zdobili byt, psali Ježíškovi přání, kam malovaly obrázky dárečků, po kterých jejich srdíčka prahla. A učily se zpívat spoustu koled, které pak každý u stromečku zazpíval.
Druhý synek v pořadí, vybavený mimořádným hudebním talentem, pěl jednu za druhou a nechtěl ostatní pustit ke slovu. A právě tento synek měl už dva dny před Štědrým dnem pravidelně horečky. Byl tak vynervený, jestli se k nám Ježíšek opravdu dostaví, že zalehl do postele a tiše trpěl. První, nejstarší chlapec byl otrkanější. Takový malý Přemysl. Ten kontroloval, jestli si Ježíšek odnesl všechny dopisy a doslova lítal od jednoho okna k druhému a vyhlížel, kudy k nám přiletí. Pootvíral preventivně všechna okna a my během chvilky měli vyluftovaný dům odshora dolů. Hrozně plakal, když jsme je zavírali. ,,Určitě se nestrefí, nabourá a my budeme smutní“, lkal. Do toho spustil s brekotem další, že dům obletí a přistane u Macháčka a ten určitě zlobil  a dostane jejich dárečky.

A Tomášek s horečkou byl už úplně na dně. Z toho nevypadlo kloudné slovo. Musela jsem rychle chystat večeři a děti připravit na to, že už kolem opravdu před chvílí proletěl a určitě brzy dorazí i k nám. ,,A jak to pozná, že jsme to právě my?“ pronesl pološeptem. ,,Protože si nás musí nejdřív zaměřit, aby se mu nerozsypaly dárečky“, pronesl Přemysl. Tím uklidnil nás všechny a mohlo se začít večeřet. Poté se ozvalo z obýváku zvonění, blikala tam světýlka a děti div nevyrazily dveře i s futrama, jak letěly Jeříškovi vstříc. To bylo radosti!!!

,,Nezapomněl na nás, jupíííí“ a už zpívaly Tichou noc a další a další. Potom rozbalovaly dárečky a tu radost v očích, ty jiskřičky, to mám uchované v paměti do detailu. A výrok Tomáška také.,,Zaměřil nás, ale jak se  vešel do okna i se sáněmi, maminko ?“ ,,Protože je kouzelný, tak dokáže všechno,“ odpověděla jsem a tiše pozorovala kouzlo opravdových Vánoc....

Po letech se narodila ještě dcerka a tak jsme je měli kouzelné mnoho let :)
ekleinovka

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

___________________

Nádherné vzpomínky. Děti dokážou být neskutečně bezprostřední i v takových „vážných“ situacích, jako je očekávaný příchod Ježíška.
Děkuji, že jste napsala, v mnohém si připadám jako doma ))
Krásný adventní víkend a ať „všechno“ dobře dopadne.
Saša

Téma dnešního dne: Kdy jste přestaly věřit na Ježíška

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: dámskou koženou peněženkou Oriano od od partnera dnešního tématu, internetového nákupního portálu www.zoot.cz. a tabulkou kvalitní, hořké čokolády Merci.

darek

Ať už na Ježíška věříte nebo nevěříte, tady ho najdete. :)

zoot

www.zoot.cz je internetový nákupní portál, se kterým máme velmi dobrou zkušenost. Zboží vám doručí poštou, kurýrní službou či messengerem, můžete jej vyzvednout i osobně. Na skladě mají více než 30 000 kusů, zásilka vám přijde obratem. Osobní odběr zboží: v Praze jsou dvě odběrná místa – doporučujeme Vánoční výdejnu radosti na Hlavním nádraží (je tady zkušební kabinka). Zde si objednávku můžete vyzvednout ještě tentýž den (pokud si objednáte zboží do 11.00). Pokud vám zboží není nebo se vám nelíbí, můžete jej zde nechat a nic vás to nebude stát.

Nezapomeňte na Žena-in nákupní kolekci, kterou pro nás připravuje www.zoot.cz
Podívejte se, co jsme pro vás připravili:
http://www.zoot.cz/kolekce/1695/zena-in/888/zena-in

Reklama