Sen naší čtenářky Ekleinovky byl vzhledem k neradostnému dětství úplně prostý. Chtěla být hodnou maminkou. Což se jí také splnilo.

Jako malá holčička jsem měla svůj tajný sen. Protože se mnou matka zacházela jako s něčím nepotřebným, žila jsem si ve vlastním vnitřním světě. Představovala jsem si sama sebe jako maminku, kolem mne pobíhala čtyři dítka a já je milovala. Tyhle svoje představy jsem si malovala do skicáku a vymýšlela různé příběhy, které prožíváme. Fantazii jsem měla bohatou a moje příběhy měly hloubku.....Byla jsem sice hodně živé dítě, ale s čistou dušičkou, toužící mít mámu, jako všichni okolo.

Když se mne matka jízlivě ptala, čím chci být, odpovídala jsem pravdivě - budu mámou a budu mít čtyři děti. Matka vždycky zesinala, pár mi jich vlepila a chytil ji pořádný hysterák.
Zastání jsem měla u táty, ten si zálibně prohlížel moje kresby a trpělivě poslouchal mé vyprávění.

Život šel dál a já se opravdu mámou stala, pěkně postupně.... Dokonce i počet dětí souhlasil. Mezitím jsem dodělávala školu, pracovala. Prostě jako každý druhý.
Prioritou ale pro mne vždycky byly děti. Nikdy jsem nešplhala kolmo vzhůru, kariérismus je pro mne slovo vzdálené. Cítím se dobře mezi svými blízkými, rodinu miluji nade vše.

Je sice pravda, že jsem svým způsobem adrenalinový člověk, ale to ke mně patří už od mala. Kompenzuji si tím různé bolístky, které mi život přinesl. Chvíle strávené s rodinou mne doslova nabíjejí energií, „nakopnou“ mne a dodávají sílu jít dál i v těch nejtěžších situacích. Se ztrátou syna vyrovnaná nejsem. Tahle Achillova pata se zahojit nechce. Dokážu to ale v sobě přebít nevšedními zážitky.... Vrcholy hor, jít na doraz, riskovat....to je můj další balzám na duši i na tělo. Tady čerpám spoustu duševních sil / ty fyzické tam nechávám - ty načerpávám postupně vnímáním krás při sestupech/.

Mám život ráda, a dokážu se radovat z maličkostí , někdy si připadám, že jsem nedospěla a je ve mně pořád kus toho malého dítěte, které hledá.....a našlo!!!!!!
Ekleinovka

Text nebyl redakčně upraven

_______________________

Uf, je spousta věcí, které o vás, o našich čtenářkách, nevíme. Váš příběh jsem přečetla jedním dechem a bylo mi chvilkami moc smutno. Obdivuji vaši veselou povahu a optimismus, navzdory tomu, co všechno jste prožila. A moc vám přeji, že jste …. … našla.
Děkuji za příspěvek, buďte šťastná.
Saša

Téma dnešního dne: Splnil se vám váš dětský sen?

  • Čím jste chtěla být jako malá holčička?
  • Děláte práci, o jaké jste snila?
  • Pokud ano, jak daleká byla cesta k vašemu vysněnému povolání.
  • Pokud ne, proč ne?
  • Pomáhali vám ve výběru vaši rodiče?
  • Partner?

K tomuto tématu pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží malý dárek: vlasovou kosmetiku Schwarzkopf

kosmetika...

 

Reklama