K jaké slabosti se přiznává čtenářka ekleinovka? Budete se divit, cigarety to nejsou :) Více již v dalším tematickém příspěvku.

Příjemný začátek týdne všem vyznavačům tabákových výrobků, no a samozřejmě i těm, kteří je k životu nepotřebují.

Já osobně jsem nekuřačka. Nějak cigarety ke svému životu nepotřebuji. V době dospívání jsem cigarety značky Lípa zkusila. Slavili jsme se spolužáky a kamarády mé patnácté narozeniny. Rodiče odjeli na chatu a dům se stal o víkendu rájem začínajících kuřáků a příležitostných alkoholiků. Někteří to pojali ve velkém stylu  ani dvě toalety pomalu nestačily na nápor ,,hrdinů“, kteří kvílejíce odevzdávali obsah svých žaludků do veřejné kanalizace.

Mně se také třásl žaludek i nohy, takže jsem se dalších pokusů již vyvarovala.
Pouze na diskotékách, kde kouřila převážná většina kamarádů, jsem demonstrativně držela tehdy už Spartu a byla děsně dospělá. A druhým důvodem bylo to, že můj tehdejší přítel cigarety přímo nesnášel. Byl hrozně žárlivý  a dělal scénky. Tak jsem si od kamaráda vzala onu Spartu, někdy dokonce ,,Ameriku“ a škodolibě jsem se pásla pohledem, jak je na pokraji výbuchu sopky.

No a tím moje kuřácká minulost  končí.
Jen jednu slabost mám a tou je vodní dýmka. Tabáčky mi tak příjemně voní, že si ráda popotáhnu. A během chvilky mám pořádnou motolici :). Dám si ji maximálně čtyřikrát do roka. A to samozřejmě s dětmi, kteří jakožto nekuřáci, mají tuhle slabost také. Tyhle sedánky jsou moc příjemné, popíjíme vínko, tabáček voní, lehce konverzujeme....prostě pohodička.

A co se týče kouření ostatních? Nevadí mi. Každý jsme jinak nastavený. Když jim to chutná, je jim to příjemné, jejich věc. Jen jedna věc mi nejde dobře skousnout. Tou je kouření malých dětí a těhotných žen. Tam už to nevidím nijak pozitivně. Rozebírat to tady ale nebudu.

Mějte se krásně,
ekleinovka

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

______________________

Ty jo, já bych se zase s prominutím po… asi z té vodní dýmky :)
A co se týká kouření malých dětí, těm bych jako ponaučení dala i cigarety, i tu vodní dýmku i všechno dohromady, aby si to propříště zapamatovaly. No a těhotné ženy – tak to je opravdu na samostatnou kapitolu.
Děkuji, že jste napsala a přeji pěkný den v příjemné společnosti.
Saša

Téma dnešního dne: Vadí vám kouření na veřejnosti?

 • Vadí vám, když stojíte např. na autobusové zastávce a někdo vám kouří přímo pod nosem?
  (prý je zase kouření na zastávkách nově povoleno / prostě Kocourkov)
 • Jsou u nás kuřáci utlačovaní nebo naopak bezohlední?
 • Umíte si představit, že by se přestalo úplně kouřit ve všech restauracích? Nezely by prázdnotou?
 • Jak se vám líbí třeba pohled na mladou slečnu jdoucí po ulici s cigaretou?
 • Byla jste taky taková?
 • Kde byste kouření zakázali a kde naopak myslíte, že je to moc přísné?
 • Jaké máte zkušenosti s kouřením na pracovišti?
 • A můžete se vyjádřit i úplně všeobecně:
  Kouříte?
  Nekouříte?
  Jste odnaučená kuřačka, jak jste to udělala?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

 Jednu z pisatelek (a je jedno, zda jde o kuřačku nebo nekuřačku) odměním za pěkný příspěvek ještě „teplou“ knihou, horkou novinkou od Haliny Pawlovské / Strašná nádhera

kniha

Reklama