A máme tu příspěvek od naší čtenářky ekleinovky, která vánoční dárečky kupuje. Opět velmi vzorně, průběžně už od podzimu.

Konečně pátek, tak si ho všichni užijte v pohodě a krásný nadcházející víkend.

Vánoční dárky. Pro jednoho vítaná změna v klidu vybrat a splnit přáníčka svých blízkých, pro druhého stres a honička sehnat alespoň něco pod stromeček.

Já mám raději klid a pohodu. Takže dárečky kupuju průběžně od podzimu. Samozřejmě nejdříve sonduju, co by si děti nejvíce přály. Jsou už dospělé a tak si napíšou seznam potřebného. Z toho jim pár věcí zakoupím. Tím pádem neví, která to bude a tak jsou překvapeny mile . Je to lepší, než jim kupovat to, z čeho by byly přinejmenším rozpačité. :)) Mimochodem - naše dcerka, 21 let, píše Ježíškovi rok co rok. Je to tradice a nemíní ji měnit. Zrovna tak, jako adventní kalendáře. My se s mužem kolikrát válíme smíchy, s jakou vážnou tváří nám připomene, že se blíží advent. Njn, děti zůstávají dětmi.... Přiznám se, i já jsem takové velké dítě a mám ráda překvapení a dárečky, o kterých ale nevím. A ten adventní kalendář? Ten máme také. Taková ,,normální“ rodinka. :))

Manželovi kupuju podle svého uvážení. Většinou jsou to prodloužené víkendy v nějakém pěkném hotelu spojené s lázeňskými procedurami. Vida, takže budu muset brzy začít okupovat net a vybírat.....K tomu přidám nějaký parfém nebo knížku.

Musím ale počítat. Protože jsme velká rodina, nemůžu si nijak vyskakovat. Ale Vánoce přece nejsou o kupování drahých dárků. Jsou to svátky pohody, klidu, užívání si společných chvil s rodinou. V tom tkví jejich význam alespoň u nás. Nikam nespěchat, vyrazit na vánoční trhy a nasávat vůni  blížících se Vánoc. Poslouchat koledy, / já, vyznavač tvrdší muziky! /, napéct nějaké cukroví, nazdobit byt a v klídečku si posedět u krbovek, popít dobré vínko, popovídat. To mám nejraději. Člověk si uvědomí své priority. Po ztrátách, které mne potkaly, si vážím více  jiných hodnot. Zdraví, lidskosti, lásky, porozumění, ochoty pomoci, opory ve všech situacích....

Vážila jsem si jich i dříve, ale v posledních letech vystoupaly až na úplný vrchol . 

Takže si užívejte nákupy dárečků pro své blízké a nezapomeňte na vlídná slova. Ta pohladí duši, zahřejí u srdíčka. Lásky není nikdy dost!!!!
ekleinovka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Moc hezky jste to napsala. Přeji vám, ať se výběrem dárečků trefíte do chuti všem, pro které jste je s láskou vybírala.  
A u dobrého vínka – na zdraví ))
Saša

Téma dnešního dne: Už kupujete vánoční dárky?

 • Máte už nějaké nakoupeny?
 • Řídíte se přáním svých dětí? (dospělých)
  nebo kupujete dle vlastního uvážení
  A také dle finančních možností
 • Nakupujete s předstihem nebo na poslední chvíli?
 • Kupujete všem příbuzným, nebo jenom některým?
 • Kupujete i svým kamarádkám a známým?
 • Kupujete na objednávku, přes internet nebo osobně?
 • Líbí se vám vánoční nákupní atmosféra nebo ji považujete za nákupní šílenství?
 • Pro koho máte dárky nakoupeny nejdřív?

O nákupech vánočních dárků, na které máte už nejvyšší čas
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: dámským parfémem od firmy Avon / CITY RUSH

parfem

Reklama