Jak by tedy dnešní téma čtenářka s nickem ekleinovka jinak nazvala? A zda by vůbec sama sebe za něco pochválila? To už se dozvíte v jejím příspěvku.

Krásný den vám všem.
Tohle téma je takové,no, jak to říct kulantně a být slušná. Chválit sama sebe, to mi nejde napsat, natož vyslovit. Zkusím to říct trošičku jinak.

V čem jsem kdy byla se sebou spokojená anebo jsem měla sama ze sebe radost. To už bych něco i vyhrábla v temnotě mé mysli :))
Ono to souvisí s mým zadupaným sebevědomím v raném mládí. Díky matce jsem se za úspěchy získané a vydřené vlastními silami vlastně styděla. A díky tomu jsem se ,,zabejčila“ a snažila se o to více. Někdo udělá pravý opak, vykašle se na všechno. To já ne. Já se chtěla se svou radostí podělit nejen sama se sebou, ale i s tátou. A makala jsem na sobě fakt tvrdě. Úspěchy studijní, sportovní, životní, dobrá. Takových lidí je a  umí to náležitě prodat. Já si zalezla do svého světa. Sice jsem v hloubi duše se sebou spokojená byla, ale když mne chválili veřejně, nejraději bych se zavrtala sto sáhů do země. 

Postupem času jsem se trochu otrkala. Ale pořád jsem byla a vlastně jsem ve své podstatě stejná. Ale dobře, napíšu vám, co mi dělá radost. Jsou to děti, které i přes všechny překážky, které nám život postavil do cesty, jsem snad vychovala dobře. Radost mi dělá i to, že i když jsem tento rok  hodně nemocná, překonávám tyhle neduhy a operace relativně dobře. 

Raduju se z toho, že žiju, že i letos jsem zvládla Alpy. Raduju se z toho, že jsem z džungle udělala zahrádku. Raduju se ze sluníčka, které mne dnes svými paprsky krásně objímalo. Raduju se z toho, že pejsek přežil otravu. Raduju se vlastně neustále. Společně s manželem, ten mne totiž pochválit umí......i já umím pochválit, samozřejmě, že ty ostatní :))
ekleinovka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

A já se k manželovi přidávám a chválím Vás také. A zkuste si toto slovíčko připustit do slovníku i Vy. Chápu, není to lehké, ale ve vašem případě by to bylo určitě na místě.
Pěkný den a děkuji, že jste napsala
Saša

Nestyďte se za obyčejnou lidskou vlastnost, jako je chvála, přesněji řečeno samochvála. Když to nikdo jiný za vás neudělá, proč si to dnes nezkusit?
Věřím, že se máte čím a za co pochlubit.

  • Ať už za podařené vánoční cukroví, nebo za překonání některých partnerských vztahů, či za úspěšné zvládnutí autoškoly nebo jízdy na sněhu.
  • Pochválit se můžete také za to, že jste slušně vychovala děti, anebo i za to, že vám to dnes či kdy jindy obzvlášť sluší.
  • A že si toho jiní nevšimli? Všimneme si toho my.

Téma dnešního dne: Za co byste sama sebe pochválila?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Prvních deset nejrychlejších pisatelek odměním 500 body do věrnostní soutěže. Budou se hodit :)

A jedna z vylosovaných si ještě může sama pro sebe dopřát premiovou tabulkovou čokoládu merci.

c

Reklama