Další příspěvek je od čtyřnásobné maminky ekleinovky. Ta má s cestami do porodnice opravdu bohaté zkušenosti. A nechybí dokonce ani srážka s … …, to už si přečtěte samy.

Příjemnou a klidnou středu všem maminkám - budoucím i současným....

Moje cesty do porodnice už jsou minulostí. Absolvovala jsem je několikrát a různými způsoby. Erzetou počínaje, autem, vlakem a dokonce i po svých.

A to bylo na poslední chvíli, což jsem samozřejmě jako zkušená maminka nepostřehla. :(  Musím se obhájit tím, že jsem měla do termínu ještě daleko a bolest břicha jsem přičítala dietní chybě. Všechny děti přišly na svět předčasně, jen druhého syna jsem donosila až do 38. týdne /můj rekord! /. Také to byl čtyřkilový pořízek. Věci, které jsem si  zabalila pro miminko, jsem musela rychle poslat domů a ještě v porodnici jsem mu upletla soupravičku. Jeho bráška byl drobounký a čepička, kterou nosil, mu byla sotva do půlky hlavičky. O svetříku a dalších věcech ani nemluvím. Zato je užil v pořadí třetí klučina. To jsme jeli v pohodě autem. Jenže chybička se opět vloudila. Vynervený muž byl nepozorný, nevšiml si na křižovatce projíždějícího fekálního vozu a tak jsme se ,,lízli.“ Já se tak lekla, že se vše urychlilo. Přivolaná erzeta byla dobrá volba.

Do porodnice v pořadí se čtvrtým potomkem, údajně podle ultrazvuku a dalších vyšetření opět chlapečkem, jsem se vezla autem. Pěkně na pohodu, přestože jsem více času než doma trávila na lůžkovém oddělení. Měla jsem plánovanou sekci. A tak jsem pendlovala na víkendy domů, v týdnu do nemocnice. I Štědrý den jsem mohla strávit s rodinou. Po Novém roce už lékaři na nic nečekali a narodila se vytoužená dcerka /původně Ondrášek/.

Ta už byla a je ,,mazánek“ svých bratrů, protože se narodila s velkým věkovým rozdílem. Vždycky měla a má v nich takovou podporu a oporu, že jsem z toho sama pořádně dojatá. I nevlastní brácha je skvělý kluk. Nejvíce visela na nejstarším synovi. Ten už tady bohužel s námi není.

Miluju svoji velkou rodinu, je pro mne vším na světě. Moje děti jsou dobří lidé a já jsem šťastná, že i přes všechna úskalí, kterými jsme prošli, mají srdce na správném místě. Možná právě proto, že jsme začátky měli tak těžké, nás tyhle problémy o to více stmelily.

ekleinovka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

Srážka s fekáliemi? To by mělo znamenat spoustu peněz, ne? Ale důležitější je samozřejmě zdraví a láska. Té, jak vidno, máte vrchovatě.
Děkuji za milý příspěvek a pozdravuje hlavně „Ondráška“ :)
Saša

Téma dnešního dne: Cesta do porodnice

  • Popište nám vaši cestu do porodnice
  • Jak tu první, tak tu druhou, třetí, čtvrtou, pátou…
  • Jela jste sanitkou, autem, vlakem nebo autobusem?
  • Sama, s manželem, s maminkou či se sousedem?
  • Jela jste na poslední chvíli nebo s předstihem?
  • Byla jste poprvé nervózní?
  • Nebo byl nervóznější vás partner?
  • Probíhala cesta v klidu nebo chaosu?
  • Měla jste všechno náležitě přichystáno, nebo jste v porodnici zjistila, kolik věcí vám v tašce chybí?

O cestě do porodnice pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek, ať už současných nebo budoucích, odměníme pěkným dárkem: Dětskou kosmetikou Johnson´s baby

darek

Reklama