Veselý příspěvek k tématu mytí nádobí poslala čtenářka ekleinovka. To byste nevěřily, co všechno předcházelo mytí nádobí, když se sešla taková parta „dobrovolníků“.

Pohodové úterý všem myčkám automatickým i myčkám mechanickým - čili například mě :)

Jo, mytí nádobí. To je tedy téma do pranice. My, jakožto rodinka početná, jsme si myčku před lety pořídili. Jenže - kámen úrazu tkvěl v tom, že ač velikostně v normálu, pro nás byla neustále obsahově nedostačující. Jela naplno, dva až třikrát denně přes týden, o víkendu nestíhala, holka, to bychom ji udolali. A tak nastoupila parta dobrovolníků. A to takových, kteří mytí nádobí z duše nenáviděli. Losovaly, dětičky moje, kdože se oné pro ně potupné práce zhostí :). Když viděly o víkendu tu hromadu špinavého nádobí, snažily se každý někam vysublimovat.
Jeden měl strašně  učení, druhý ,,uklízel“ pokoj, třetí spěchal na rande a dcerka, ta byla celé víkendy na závodech. Muž se na to nemohl dívat a nádobí umyl v rámci zachování klidu a míru v rodině sám. 
Ještě k tomu losování. To probíhalo v době adolescence zúčastněných. Normálně losovali z dcerky kloboučku svá jména. Bylo to na pováženou. Prostřední synek si mytí nádobí losoval třeba třikrát za sebou. Stačila působivá slůvka jeho bratrů a šarvátka se rozjela  nejprve na ústní úrovni. Poté dospěla ke strkačce a to už bylo třeba zasáhnout mezi načepýřené kohoutky a zatnout jim tipec. Takže konec losování a spravedlivé střídání a bez výmluv!

Když si na to vzpomenu, musím se smát. Teď už myjou nádobí bez řečí. Nikdo jim říkat nemusí. Zkrátka dospěli. Že by zmoudřeli, o tom nic nevím:)) Mám je všechny moc ráda, a za jejich pomoc jim vždycky poděkuju. Jsou to zkrátka moje velké ,,malé“ děti!

A myčka? Ta po letech odešla na šrotiště. Teď uvažujeme výhledově o nové. Manžel sice myje dál spolehlivě, i děti, ale přece jen, byla by to pohova. Já bych si klidně popíjela kávu a nádobí by se zatím krásně vycídilo. Co není, jednou zase bude!

ekleinovka

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

______________________

Ale stejně se Vám po těch šarvátkách stýská, viďte? Když to myjí bez řeči, jako by se úplně vytratilo to kouzlo dětství.
Ba ne, nevytratilo, jak jste správně napsala, jsou to naše „velké – malé“ děti. My jsme například dnes ráno našli od těch našich za oknem Dopis Ježíškovi (věk, 25, 22 :))
Děkuji, že jste napsala a přeji všem krásný den
Saša

Téma dnešního dne: Kdo u vás myje nádobí?

A pište i vy, které máte myčku, zavzpomínejte na období, kdy jste ji neměly a co vás donutilo si ji pořídit.

  • A umyje myčka dokonale všechno?
  • Vyskládáte ji zavčas nebo je tam nádobí i dva dny?

Vy, které myčku nemáte: Tak to je slovo do pranice.

  • Kdo u vás myje nejčastěji nádobí?
  • Vy, partner nebo děti?
  • Dohadujete se, kdo ho půjde umýt?
  • A kdo ušpiní nejvíc nádobí?
  • Umýváte hned každý hrneček, nebo počkáte, až bude nádobí víc?
  • A co teď před svátky? Nemáte toho nádobí už plné zuby?
  • Také se „pochlubte“ který kousek nádobí jste kdy rozbily
  • Anebo po kom jste kdy jaký kousek hodily :)

Téma je to široké (a nejen ženské)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek: Nový tekutý gel do myček nádobí Somat Multi-Perfect Gel s recepturou Express Power
Více zde

s

Reklama