Magie

Egyptský horoskop: Povahy lidí podle bohů

Pokud na vás neseděl horoskop starých Keltů, možná se lépe poznáte v horoskopu egyptském, který přirovnává povahy lidí k povaze samotných bohů. Podívejte se, jakému egyptskému bohu jste nejblíže.

egypt

Magie starého Egypta je hodně manipulativní, ač jedna z vůbec nejsilnějších. Egypťané byli tvrdí realisté. Veškeré jejich učení se opíralo o hmotu. Jejich matematika a astrologie jako by byla vypracována dnešními počítači. Pyramidy a jejich účel jsou stále zahaleny tajemstvím.

Egypt je stejně silný, jako je tajemný.

„Jako sluha a pes poslouchají svého pána, tak každý člověk, dravec, had a choroba, ba i neživá věc uposlechnou hlasu mága.“
Čaroděj může donutit i boha k poslušnosti, zná-li jeho jméno. Proto každý bůh tají své skutečné jméno (například jméno boha Amona znamená nepoznaný nebo skrytý) a používá jen příjmení, kterým nemůže být donucen k poslušnosti.
V 3. přechodném období vytvořili čarodějové kastu. Vzorem jim byli i bohové, kupříkladu Sutech byl považován za obávaného mága. Rovněž Thovt a Eset (řecky Isis) byli nadáni magickými schopnostmi. 

Horoskop Egypťanů se opírá přímo o povahu jejich Bohů                                    

Popis povah podle toho klíče je až neuvěřitelně přesný a navzdory tomu, že nás od vypracování dělí tisíce let, je stále aktuální – jako by čas nehrál roli, když se jedná o charakterizaci lidí spadajících pod vládu jejich Bohů. A šli ještě dál.
Totiž ten bůh, kterému příslušíte svým narozením, je současně vaším bohem. Tedy, pokud se ztotožňujete právě s touto energií, je ON tím, kdo nad vámi drží ochrannou ruku.


30. 1.–1. 3.
Amon
Byl prvním bohem na světě. Stvořitel a autor všeho života. Vládne vzduchu a dechu. Lidé narození pod jeho vládou jsou lidmi štěstěny. Oplývají inteligencí, silou a životní energií. Profesi si nevybírají podle financí, nýbrž podle možnosti seberealizace. Od nich často vycházejí podněty pro nové činnosti. Neradi přijímají porážku. Mohou působit chladně, protože neumí dávat najevo city. To ale neznamená, že je nemají. Ve skutečnosti jsou věrní a oddaní. Ne jejich přátelství se lze spolehnout.

2. 3.–3. 4.
Mut
Je manželkou boha Amona a patronkou těch, kteří se setkají s nespravedlností. Lidé pod její vládou oplývají neohrožeností a sílou ducha o charakteru. Mají neuvěřitelný vnitřní potenciál. Čtou si v lidech jako v knize a vidí do povahy člověka. Mají odhad a jsou přesní. Jsou bystří, okouzlující a mají intuici i tvůrčí nadání. Ochotně pomohou druhým. Nejšťastnějšího období dosahují po čtyřicátém roce věku.

4. 4.–6. 5.
Eset
Je ochránkyní života a rodinného krbu. Eset je rovněž bohyní lásky. Lidé pod její vlídnou ochranou mají rádi jistotu a klid. Mají trpělivou povahu, jsou houževnatí a snadno se přizpůsobí novým okolnostem, či podmínkám. Je na ně spolehnutí. Rádi poznávají nové věci a neustále se ochotně učí. V situaci, kdy by se každý druhý už vzdal, chráněnci Eset zmobilizují síly a pokračují v cestě. Nikdy neztrácejí humor a optimismus. Rodinu ctí. Bývají mezi nimi úspěšní lidé a umělci.

7. 5.–8. 6.
Hór
Bůh s hlavou sokola symbolizuje boj temnoty a světla. Připomíná lidem, aby zůstali spravedliví. Lidé narození pod ochranou tohoto boha touží být vidět a potřebují prostor. Jsou energičtí, obratní a mají bohaté znalosti. Často jednají ale unáhleně díky své spontánnosti. Chybí jim trpělivost a často přecení své síly. Ve snaze dělat víc věcí najednou roztříští výsledek. Jsou velmi společenští a hodně mluví. V mládí bývají nestálí a jdou ze vztahu do vztahu. Partnerství by měli uzavírat až v pozdějším věku.

9. 6.–12. 7.
Geb
Bůh Geb je symbolem mateřství a plození. Býval patronem porodu. Zrozenci pod ochranou Geba jsou příkladnými a obětavými rodiči. Jsou to romantici, toužící po harmonii a kráse tvarů. Jejich slabost je důvěřivost. Ve vztahu pak žijí v neustálém strachu ze zrady a ze zklamání. Občas se odkloní od reality, toulají se v iluzích a sní. Někdy podceňují své schopnosti. Jsou často nesmělí. Přestože jsou v zaměstnání pilní, pracovití a spolehliví, častou zůstávají přehlédnuti. Chybí jim rozhodnost a průbojnost.

13. 7.–14. 8.
Sachmet
Nemilosrdná, ale spravedlivá strážkyně podsvětí. Soudí lidi jedním metrem. Je schopna zničit lidstvo. Lidé narození pod jejím patronátem mají mít dar telepatie a brilantní pozorovací talent. Tito lidé si za všech okolností věří a nemají o sobě nejmenší pochybnost. Na cestě k cíli je nic nezastaví. Mají vytrvalost, silnou vůli a jsou dobrými vůdci. Řídí se svým instinktem, a ten bývá neomylný. Neradi připouští, že se spletli, ale jsou toho schopni. Chyby neopakují. Nesnáší omezení, ale milovat dokážou celou bytostí. Jen málokdo jim ale vyhovuje. Hledají dlouho.

15. 8.–16. 9.
Thovt
Je ochráncem kouzelníků, mágů a léčitelů. Dal lidem pod svou ochranou důmysl, magické schopnosti a vynalézavost. Dostali do vínku mnoho schopností i umění jich využívat ku prospěchu svého i okolí. Mají vlastní řád, kterému podléhá všechno, co dělají. Často nenásilně přinutí i okolí, aby se jím řídilo. Jsou moudří a mají vhled do událostí, který je často druhým skrytý. Působí hloubavě a jsou ostýchaví. Mnozí si myslí, že jsou skromní. Oni ale mají rádi krásné okolí i dostatek. Jen se bez něho obejdou, není-li právě k mání. Orientují se na ducha. Pokud mají druhým pomoci, obětují i vlastní zájmy. Pro svou dobrosrdečnost mohou být zneužiti. Odpouštějí často a ze zásady se nemstí. Vědí, že nic nezůstane bez potrestání.

17. 9.–20. 10.
Sutech
Je to bůh hněvu i žárlivosti. Je bohem války a byl poražen svým bratrem Horem. Pak bloudil po poušti, což z něho udělalo boha svobody a nezávislosti. Ochránci boha Sutecha nesnáší jakoukoli nespravedlnost, ponížení, potupu. Nedokážou žít pod něčí nadvládou. Jsou diplomaté, mají výborný odhad na lidi a jejich výběr přátel je neomylný. Sami k sobě jsou až příliš kritičtí a snaží se nikoho nezklamat. Neúspěch nebo kritiku si berou hodně osobně a špatně se s ní srovnávají. To je může odradit od započatého díla.

12. 10.–25. 11.
Usiris
Vládce podsvětí a Měsíce. Znázorňuje přírodu a je bohem vegetace. Zrozencům pod svou ochranou dal energii životaschopnost aktivitu, inteligenci a originalitu. Jejich zvídavost bývá pověstná. Milují záhady, mystično a tajemství. Malichernostmi se nezabývají. Kladou si veliké cíle a nevadí jim ani námaha či nebezpečí. Jsou často nevypočitatelní a jejich reakce lze těžko odhadnout. Jsou to silné osobnosti s vůdčími schopnostmi. Jaké šéfové bývají nároční, ale oblíbení.

26. 11.–28. 12.
Anubis
Bůh mumifikace a průvodce zemřelých do podsvětí. Smrt jde s Anubem ruku v ruce. Stejně tak svým chráněncům dal do vínku neustálé vyhledávání nebezpečí a zájem o vše kolem smrti. Milují riziko a rádi chodí na kraj možností. To občas vede k tomu, že se právě tímto způsobem dostávají do situací, ze kterých nemusí vyjít bez úhony. Jsou to ale optimisté a v jejich okolí je stále rušno. Svou nezávislost si často vybojují už v raném věku. Vědí, co chtějí, jejich cesta je originální a nesnášejí konvence a zažité způsoby chování. Neradi se podřizují, nechtějí se nechat okrádat o čas, který vnímají jako důležitý. Milují cestování. Jako partneři jsou čestní, otevření a velmi vášniví.

29. 12.–29. 1.
Hathor
Je bohyní ochraňující ženy, děti a milence. Pomáhá ženám při porodu a v podsvětí srdečně uvítá nové duše. Symbolizuje smrt i znovuzrození. Lidé pod ochranou Hathor mají velmi složitou povahu a jsou plní rozporů. Vždy se liší od ostatních. Jejich vystupování je neotřelé a originální. Umí upoutat. Věci řeší rychle a radikálně. Jsou velmi aktivní a stále přicházejí s něčím novým. Často jsou tak dopředu, že předstihnou dobu a zůstanou nepochopeni. Potřebují stálý pohyb a nikde nevydrží moc dlouho. Jsou velmi tolerantní k chybám druhých, ale totéž očekávají od nich. Jsou ovšem moudří, mají hodně zkušeností a mohou být výtečnými rádci.

Zajímavé že? Proč asi já, narozená 21. 8., pracuji právě s Tarotem boha Thovta? Možná na tom něco je. :-)

   
19.10.2010 - Astrologie - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [24] Myškomedvídek [*]

  tak ten horoskop na mě sedíSml67

  superkarma: 0 17.11.2010, 13:22:52
 2. [23] flowerlily [*]

  velice pěkné a dokonoce mi i sedí narozdíl od keltského.

  superkarma: 0 13.11.2010, 12:20:14
 3. avatar
  [22] SNÍŽEK [*]

  díky,zajímavé,nám to sedí

  superkarma: 0 10.11.2010, 16:44:37
 4. [21] toulava [*]

  Mě více seděl ten keltský Sml22 a je pravdou, že Keltové mě od mala přitahovali více než Egypťané... tak možná proto

  superkarma: 0 20.10.2010, 18:27:26
 5. avatar
  [20] erKa [*]

  sakra....sedi to Sml30

  superkarma: 0 20.10.2010, 07:23:43
 6. [19] orchie [*]

  Hor a zase tak nějak těsně vedle, snad do třetice to vyjde....

  superkarma: 0 19.10.2010, 21:51:44
 7. avatar
  [18] enka1 [*]

  Mut - ráda bych, ale nevím, nevím.

  superkarma: 0 19.10.2010, 15:59:10
 8. avatar
  [17] Altamora [*]

  První popis povahy, který na mě i manžela sedíSml16. Ostatní systémy jsou v našem případě naprosto vedleSml16

  superkarma: 0 19.10.2010, 15:07:28
 9. avatar
  [16] femme [*]

  Anai — #15  to já ještě hluboko před pubertou Sml58 Sml67

  superkarma: 0 19.10.2010, 14:54:31
 10. [15] Anai [*]

  Starý Egypt miluju od puberty - zajímavý horoskop, ale na nikoho nesedí, asi ani na mě... hlavně tam nejsou žádné záporné vlastnosti u žádného boha.

  1. na komentář reaguje femme — #16
  superkarma: 0 19.10.2010, 13:52:28
 11. avatar
  [14] mio [*]

  Eset a docela hodně to sedíSml22

  superkarma: 0 19.10.2010, 13:13:34
 12. avatar
  [13] Pentlička [*]

  Měla bych být Hór, ale nesedí to. Nejsem ani společenská, ani obratná, ani energická a v mládí jsem vůbec nebyla přelétavá, naopak, chodila jsem jen s jedním jediným klukem - mým mužem, nyní ex. Takže sorry. Ale na mě nesedí ani blíženci ani nic. Prostě tomu nedokážu věřit.

  superkarma: 0 19.10.2010, 12:16:03
 13. avatar
  [12] átéčko [*]

  Sml67Naprosto přesně sedí!

  superkarma: 0 19.10.2010, 11:49:06
 14. [11] Tee.. [*]

  ...jde z toho strach..sedí to...Sml30Sml30 ..ne vážně...od puntíku k puntíku... Sml59

  superkarma: 0 19.10.2010, 11:11:17
 15. avatar
  [10] gira [*]

  teda sedi to na me jako prdel na hrnec.... Sml59to je az skoro neuveritelny... sorry za to slovicko, ale nemohla jsem jinak Sml30 Sml32

  superkarma: 0 19.10.2010, 10:42:48
 16. avatar
  [9] Pajinka [*]

  na mě nesedí Sml80

  superkarma: 0 19.10.2010, 10:20:22
 17. avatar
  [8] Juana [*]

  Na mne a na dceru to sedí, ale na mé chlapy moc ne - a to mají oba stejného bohaSml30

  superkarma: 0 19.10.2010, 09:52:03
 18. avatar
  [7] ToraToraTora [*]

  Já a nemilosrdná strážkyně podsvětí? Jak milius jako já může myslet na zničení lidstva...snad jen pár jedincůSml57

  superkarma: 0 19.10.2010, 09:40:28
 19. [6] martasko [*]

  super! sedí to na nás všechny 3 Sml22 nejlepší je 9ti měsíční dcera - je aktivní a nikde nevydrží dlouho - ooo jak výstižné Sml59

  superkarma: 0 19.10.2010, 09:38:52
 20. avatar
  [5] Florencie [*]

  Nesedí to na mne. Mám však zvláštní citový vztah k Anubisovi, jeho soška má u nás nejlepší místo Sml16

  superkarma: 0 19.10.2010, 09:22:12
 21. avatar
  [4] Eliza [*]

  Tak to je poorvé co vyšlo znamení různé pro mě a manžela (jsme od sebe 7 dní), ale nějak nemám pocit, že se to na mě hodí. Protože právě trpělivost a odhad vlastních sil jsou pro mě charakteristické a znamení mi je upírá Sml80 Jedině snad ta impulzivnost, občas plácnu něco co jsem nechtěla

  superkarma: 0 19.10.2010, 08:56:42
 22. avatar
  [3] šája [*]

  Ne, tak v tomto horoskopu jsem se nepoznala, to nejsem já Sml23

  superkarma: 0 19.10.2010, 08:12:51
 23. avatar
  [2] arjev [*]

  Na dceru vše sedí, na mne : ... Potřebují stálý pohyb a nikde nevydrží moc dlouho - tato věta nesedí vůbec. Jsem člověk stálý.

  superkarma: 0 19.10.2010, 07:50:37
 24. avatar
  [1] maje [*]

  tak pro mě to sedí na 100%. a moje dcera? tak ta je tam popsaná asi z 95%.Sml22Sml22

  superkarma: 0 19.10.2010, 07:05:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme