Mnoho lidí řeší velmi běžný a přitom zásadní problém při vykonávání své práce, který se v pojmovém aparátu uklízecích studií nazývá Syndrom chaosu na pracovní ploše (dále SCHPP). Tento kritický stav nastane velmi snadno. Stačí pár dní dodržet jednoduché pravidlo spočívající v ignorování hromadících se tiskovin, papírů, obalů od bonbonů, případně jejich cílené shromažďování (protože by se to jednou mohlo hodit) a máme ho tady. Jsou samozřejmě jedinci, a není jich málo, kteří jsou schopni se orientovat i v pro někoho neuchopitelné, amorfní hmotě stékající ze stolu, ovšem i tito lidé čas od času uvítají její dočasnou organizaci.
Zásadní nedostatek SCHPP je obvykle ten, že v něm nemůžeme nic najít. Proto se společnost Kores rozhodla vyjít lidem vstříc a zasvětit několik let života vývoji praktických pomůcek, které SCHPP na stole usměrní, v některých případech zcela eliminují, a to i na delší časové období. Organizovaný nepořádek tak dostává novou dimenzi, čehož důsledkem je méně času stráveného hledáním předmětů na pracovní ploše, okamžitá orientace a schopnost rychlé reakce na podněty, což nevyhnutelně vede k větší efektivitě práce.
Pojďme si nyní představit průlomové vynálezy, které způsobují revoluci v optimalizaci umístění předmětů na pracovním stole. Nejen v odborných kruzích známá Bronštajnova metoda i její revize docenta Zajíce je v tomto případě již překonaným fenoménem a sektory A1 až B5, do nichž jsou v jeho podání předměty systematicky ukládány, nyní nahrazují důmyslné pomůcky společnosti Kores.

Jsou to zejména:

Office bubble

kores

Tento nenápadný pomocník ve tvaru polokoule představuje zásobník na kancelářské sponky, které se tak rády rozutíkají po pracovní ploše a následně se ztrácejí neznámo kam. Office bubble obsahuje magnet, díky kterému sponky neopustí své místo a ven se dostanou pouze na vaše výslovné přání. Teoretické poznatky o elektromagnetickém poli zde přecházejí v praxi. (MOC 46 Kč)

Glue dots

koresTato lepící kolečka jsou skutečným průlomem v historii lepení. Průhledné „tečky" zajistí dokonale neviditelné přilnutí materiálu k podkladovému povrchu. Umí připevnit papíry nebo drobné předměty ze skla a kovu a na podkladu po nich nezůstane ani stopa. Připevněte si svůj rozvrh či jiné dokumenty na nástěnku, skleněnou desku či na zeď vedle stolu, abyste na ně stále viděli. Tady se rozhodně neztratí a nehrozí vám zběsilé prohrabování v hoře papíru na stole. (MOC 54 Kč)

V neposlední řadě je důležité vědět, kde co máte. Této základní premisy se drží i v Koresu, a proto pro nás vymysleli samolepicí bločky a záložky, které skutečně drží. Označte si tedy své složky barevnou lepící záložkou a uspořádejte si je podle libosti. Uvidíte, že vám práce půjde lépe.

O společnosti Kores

Společnost Kores je tradiční rodinný podnik vyrábějící kancelářské a papírenské produkty. Je na trhu od roku 1887 a dnes nabízí více než 1000 produktů v 8 produktových kategoriích. Výrobky jsou prodávány pod obchodní značkou Kores ve 24 jazycích a více než 70 zemích světa. V roce 1993 byla založena obchodní společnost Kores Praha a v současnosti má roční obrat přes 120 mil. Kč. Hospodářské výsledky roku 2009 ukazují, že značka Kores je v České republice dobře zavedena a přes všeobecný ekonomický pokles zaznamenává mírný nárůst obratu.

Reklama