Psaní knih není pouze výsadou spisovatelů profesionálů. Svoji knížku si dnes jednoduše, rychle a zdarma může vydat každý, včetně maminek s dětmi.

eBookEater

Maminky totiž nemusí svým dětem pouze číst, ale zároveň pro ně sami mohou psát svoje příběhy.  „Mnoho dnes úspěšných autorek začalo psát na mateřské dovolené. Za všechny můžeme uvést autorku knížek o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou, jejíž životní příběh od nezaměstnané matky v úspěšnou autorku zná celý svět,“ přibližuje PR manažer projektu eBookEater.cz Jiří Poláček. „Maminky rozhodně mají světu co říct. Každý den totiž vypráví svým dětem řadu příběhů a pohádek o tom velkém světě, který na ně čeká. Svým kamarádkám zase sdělují příběhy o svých dětech a životech, které jsou leckdy opravdu zajímavé. Proč by se tedy i v českém prostředí nemohla objevit J. K. Rowlingová?,“  uvádí Poláček důvody, proč by se maminky měly pustit do psaní.

eBookEater

Nedávné průzkumy rovněž ukázaly, že čtení zlepšuje kreativitu a představivost a lidé, kteří pravidelně čtou, dosahují v životě lepších výsledků. Čím dříve přitom lidé začnou číst, tím lépe. Nejlepší je proto začít se čtením v dětském věku. Tomu chce napomoci i eBookEater.cz. „eBookEater.cz  v současnosti nabízí dětským čtenářům více než 50 zajímavých knih. Za všechny můžeme jmenovat Dášeňku od Karla Čapka, řadu pohádek od Boženy Němcové jako Sůl nad zlato, Princ Bajaja nebo pohádka O perníkové chaloupce nebo třeba Knihu džunglí od Rudyarda Kiplinga,“ vyjmenovává zajímavé tituly Poláček.

eBookEater

eBookEater.cz je nová komunitní platforma, jejíž hlavním cílem je propojit spisovatele se čtenáři a podpořit zájem o literaturu jako takovou. Jednotliví autoři na eBookEater.cz publikují svá díla a uživatelé je pak mohou bezplatně stahovat, hodnotit, ale i finančně podpořit a motivovat tím autora. Za 4 měsíce provozu navštívilo stránky www.eBookEater.cz více než 100 tisíc čtenářů, kteří stáhli přes 40 000 tisíc eBooků. Na eBookEater.cz již bylo vydáno více než 600 děl a každý den přibývají v průměru 3 nově publikovaná.

Více informací, včetně návodu, jak publikovat, naleznete na http://www.eBookEater.cz/

 

Reklama