Rodina

E-shop nikdy nezavírá, zákazníkům se musí člověk věnovat kdykoli a kdekoli – i na dovolené

Lukáš Novotný vyzkoušel mnoho různých povolání, než se mu v hlavě zrodil nápad založit vlastní e-shop. Jak sám říká, právě bohaté předchozí zkušenosti pro něj byly při vytváření internetového obchodu velmi cenné a podnětné a dodaly mu odvahu osamostatnit se a začít podnikat.

Stejně jako většina malých kluků se chtěl Lukáš stát kosmonautem nebo popelářem. S přibývajícími roky se však touhy po oranžovém mundůru a objevování nových vesmírných civilizací rozplynuly. Na počátku své cesty dospělostí pracoval v zahraničí jako číšník v restauraci, po návratu do České republiky se živil jako HTML kodér, IT technik a prodejce nábytku. Z posledně jmenovaného místa se postupně vypracoval na vysněnou pozici manažera nákupu v mezinárodní společnosti.

sleepcentrum

Vzhledem k oborům, ve kterých se Lukáš celou dobu pohyboval, měl k založení kvalitního e-shopu dobře našlápnuto. Stačilo dát zkušenosti s prodejem dohromady s poznatky z odvětví IT, a prvotní návrh byl na světě. Ze široké nabídky nábytku se rozhodl pro sortiment sestávající z matrací, roštů, rámů postelí a dalších doplňků podporujících zdravý a klidný spánek.

K samotnému spuštění e-shopu se Lukáš odhodlával dlouho. Zásadní impuls přišel na dovolené, kde dostal nápad založit vedle internetového obchodu také menší kamennou prodejnu, kdy by si zákazníci mohli zboží prohlédnout, a především vyzkoušet, což je vzhledem k nabízenému zboží takřka nezbytné.

Do podnikání se Lukáš nakonec vrhnul v tandemu s dlouholetým kamarádem. Společnými silami tak otevřeli kamenný obchod a e-shop (www.sleepcentrum.cz), který si již hotový pronajali od společnosti Shoptet. Ačkoli se pro ně webová nabídka posléze stala spíše doplňkovou službou ke kamenné prodejně, neustále kladou důraz na kvalitní technické řešení, jednoduché a efektivní zpracování obsahu a intuitivní ovládání e-shopu, což jim všechno Shoptet poskytuje.

Lukáše jeho práce naprosto nadchla. V dohledné době by rád rozšířil služby pro zákazníky, a to jak fyzicky na prodejnách, tak online v e-shopu. „Vždy jsme si zakládali na tom, že zákazník je pro nás na prvním místě, takže se vždy snažíme pomoct a poradit v řešení individuálních požadavků a problémů při výběru správné postele a matrace pro konkrétního člověka,“ říká Lukáš Novotný. Osobní a přátelský přístup je tak jedním z hlavních důvodů, proč se lidé do Sleep Centra stále a rádi vracejí.

   
17.06.2014 - Finance a práce - autor: Klára Křížová

Komentáře:

 1. [3] ruzka [*]

  taky znám osobně jeden e-shop na matrace a jsem moc spokojená

  superkarma: 0 24.06.2014, 08:18:21
 2. [2] pelíšková [*]

  Sml67

  superkarma: 0 17.06.2014, 12:15:30
 3. [1] hvezdik [*]

  šikovní kluci, fandím, jen najít tu odvahu a něco podniknout, já tiše závidím :-)

  superkarma: 0 17.06.2014, 08:45:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme