Dnes je pondělí a máme tu opět stylové téma. Abyste neřekly, že se opakuji a porcuji vaše tělo na kousíčky, rozhodla jsem se, že pro změnu provětrám vaše skříně. Snad mi to dovolíte. Dnes se budeme věnovat oblečení, které většina z vás nosí, miluje a nedá na ně dopustit. Džínám.

Kdybych vám položila otázku, kterou součást oděvu považujete za svou nejoblíbenější, troufám si tipnout, že by se usadily na prvních příčkách žebříčku. Pokud nemám pravdu, tak sním svůj klobouk, jak se zpívá v jedné písni.

jeans

Ne, teď vážně. Myslím, že bych těžko hledala ženu, která džíny nenosí vůbec, nebo je dokonce nikdy neměla na sobě. I moje zarytě „sukňová“ kolegyňka Míša Kudláčková, která tvrdí, že kalhoty nemá ráda, alespoň jedny džíny má a musím říct, že jí moc sluší.

A tak pojďme džínům věnovat dnešní téma, myslím, že si to opravdu zaslouží.

Džíny se stávají takřka klasickým kouskem. Jsou oblečením, ve kterém trávíme volný čas, ale s vhodnými doplňky v nich můžeme vyrazit i do společnosti, aniž bychom se dopustily módního faux pas. Pravda, chce to trochu citu pro příležitost a nepřestřelit. Na koncertě v Rudolfinu byste v nich vzbudila nežádoucí pozornost, ale na činohru nebo na vernisáž si je s bílou košilí nebo nějakým zajímavým topem klidně vzít můžete.

Současná džínová móda je velmi pestrá, takže si ty svoje může vybrat každá. Žena útlá, drobná, vysoká a dlouhonohá, s chlapeckou postavou, ale i holka, jak se říká, krev a mlíko.  

Stále se drží džíny těsné na tělo s velmi úzkými nohavicemi zvané skinny, které jistě oceníte teď na podzim ke kozačkám.

Ale ani rozedrané modely zatím nejsou ještě zdaleka na ústupu, takže jestli se vám u některých už klube koleno, klidně jim ještě pomozte a budete stále in.

Možná si pamatujete na tzv. plísňáče, lacláče a mrkváče, které nám nechvalně připomínají módu osmdesátých let.

Chlapecké volné střihy, které s oblibou nosí hollywoodské hvězdy, nejspíš ocení ženy s úzkými boky a pevným zadečkem.

A jaké džíny máte ve svém šatníku vy, milé ženy-in? Který střih upřednostňujete a který byste na sebe nikdy nevzala? Šla byste v džínách i do společnosti? Vzpomínáte na své první? V kolika letech jste si tyhle vysněné kalhoty koupila? Za kolik? Vzpomínáte na první reakce okolí? Máte nějakou džínovou příhodu?

Na vaše džínové příspěvky se těším na adrese redakce@zena-in.cz

parfem

Nejlepší příspěvek dnes získá tento voňavý dárek Eau de parfum Herve Leger

Reklama