Zástupkyně šéfredaktora Klára Wimmerová se dnes rozhodla přispět k tématu dne svou aktuální příhodou s přípravou kávy od své tchyně. Přečtěte si návod a zavzpomínejte spolu se mnou na staré mlýnky na kávu, které voní, až se sliny sbíhají. Díky, Klárko!

O tom, co je kvalitní káva, by se daly vést dlouhé debaty. Někdo kupuje instantní a stačí mu, moji rodiče nedají dopustit na klasického „turka“, který ale v podstatě s tureckou kávou nic společného nemá, jenom se mu tak u nás říká… My jsme letos s manželem navštívili Istanbul a na jednom exotickém tržišti jsme si dali vynikající kávu… maličkou, sladkou, silnou, ale přesto tak lahodnou! Okamžitě jsem zatoužila po tom, abychom si podobnou kávu mohli vychutnat i doma. I zakoupili jsme tedy jejich kávu, čerstvě namletou, a těšili se domů.

Doma často pijeme kávu z french pressu, což je takové jednoduché zařízení, v podstatě konvička a sítko, přes které se protlačí mletá káva, zůstane pak na dně konvice a vy už pijete jen čerstvý výluh (oproti klasickému „turkovi“ tedy velká výhoda). Zkusila jsem to s kávou i Istanbulu, ale nebylo to úplně ono… 

Za čas jsme navštívili tchyni Stáňu a bavili se o kávě. Říkala jsem jí, že jsme si přivezli namletou kávu z Turecka, ale že to z french pressu nebylo ono. Stáňa na to, že by to chtělo zkusit čerstvě namletou kávu, potom džezvu a kávu v ní nechat vzkypět i několikrát. O tom jsem v životě neslyšela (o mlýnku a džezvě ano, ale o tom postupu ne)… no a kouzelnice Stáňa odkudsi z útrob jejich velké kuchyně k mému úžasu vytáhla nejen džezvu, ale dokonce starý dřevěný mlýnek na kávu s kovovou ručkou! V ten moment zůstala zapomenuta i namletá káva z Istanbulu, zakoupili jsme kávu zrnkovou… a to teprve začala ta pravá alchymie! Už při mletí se linula krásná vůně, pak Stáňa dala na plotnu džezvu a dala do ní kávu, kterou ještě trošku opražila, pak teprve dala vodu a cukr a mě zajímalo, jak bude vypadat to „vzkypění“. Za malou chvilku káva skutečně začala stoupat nahoru a udělala se pěna… Džezvu jsme odstavily, až zase káva „spadla“, a ještě jsme to dvakrát zopakovaly.

Musím říct, byla jsem napjatá. A pánové (nebo spíš dámy, promiňte :)) – byla to neskutečná lahoda! Ta káva měla konzistenci, těžko ji popsat – byla taková  jakoby krémová… silná, sladká, a ta neskutečná vůně – no zkrátka přesně jako ta v Istanbulu, která mi tak chutnala. 

Netuším, jestli byl náš postup správný, ale musím říct, byl to zážitek k nezaplacení, umocněný tou „romantickou“ přípravou v mlýnku po babičce a džezvě. Od té doby už u manželových rodičů pijeme vždycky jenom tenhle Stánin kouzelný nápoj.

Klára Wimmerová


Co pro vás znamená káva, nebo čaj?

  • Popište nám své kávové/ čajové každodenní rituály
  • Co pro vás tyto nápoje znamenají?
  • Dokážete si bez nich představit svůj život?
  • Seznámila jste se v kavárně, nebo čajovně?
  • Pila jste nějakou velkou kávovou, nebo čajovou zvláštnost?
  • Dáváte přednost turkovi, či latté, nebo ristrettu?
  • Máte nějakou vtipnou, zajímavou historku, ve které hlavní roli hraje čaj, nebo káva?

Vše, co vás napadne, mi posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás,co mi k tématu přispěje,dnes na konci editace odměním balíčkem plným různých druhů káv.

Reklama