V sobotu již podesáté proběhla prodejní výstava autorské tvorby Dyzajn Márket. Své výrobky tu vystavovalo více než 80 českých a slovenských tvůrců. O co se vlastně jedná a co nás nejvíce zaujalo?

V sobotu dopoledne se piazzeta u Národního divadla zaplnila spoustou stánků s módou, doplňky, šperky, kabelkami, čepicemi a dalším. Nechyběl ani stánek s občerstvením a divadýlko pro děti.

Dyzajn Márket

Na piazzetě se Dyzajn Márket koná už popáté. Organizátoři v čele s Terezií Tunkovou hledali místo v centru Prahy, nejlépe nějaké náměstí nebo volné prostranství. Nápad začít pravidelně pořádat tuto akci vznikl díky Terezii, protože ona sama také vytváří módní a designové produkty a přes zimu byla pro prodejce velmi špatná sezóna, jelikož nebylo kde prezentovat své výrobky. A tak se nejprve DM pořádal po malých kavárnách jako třeba Café Jericho nebo Krásný ztráty. A jelikož návštěvníků a prodejců bylo stále víc, musel se DM přesunout na větší místo a dnes už se koná čtyřikrát do roka.

Dyzajn Márket

Ten sobotní byl trochu odlišný od ostatních. Doprovodný program už je zvykem, ale tentokrát se organizátoři zaměřili i na nejmladší návštěvníky, protože na DM hodně chodí maminky s dětmi. Připraveno pro ně bylo například divadelní představení alternativního divadelního seskupení Buchty a Loutky a čtenářský koutek, kde se odpoledne dětem četly pohádky.

A jací tvůrci se nám nejvíce líbili? Určitě značka Playbag, pod kterou vznikají tašky a brašny z velice kvalitních materiálů s důrazem na funkčnost a jednoduchost.

Dyzajn Márket

Dyzajn Márket

Dyzajn Márket

Další a jedny z nejhezčích produktů vznikají pod rukama organizátorce Terezii. Jsou to malé náušničky a ozdoby na čelenky ve stylu japonského origami. Atelier MATE založila před dvěma lety spolu se sestrou Martinou. Profesionálně se tvorbě věnuje ale jen ona sama.

Dyzajn Márket

Všechny výrobky skládá Terezie z papíru, ručně a úplně sama.

Dyzajn Márket

Rozhodně nejvtipnější oblečení jaké znám vzniká pod taktovkou dvou dam Eleonory Přikrylové a Lenky Attelové, modely Little Rock Star. Nápad založit tuto značku, přišel, když Eleonoru opustil manžel a ona zůstala sama se třemi dětmi. Nejenže byla v těžké životní situaci, ale potřebovala se něčím zabavit. Obě chtěly na trh dostat české, vtipné, originální a nejlépe černé oblečení pro děti, které tu chybělo. Začínaly navrhovat bodýčka, brindáky a trička, dnes už se jejich sortiment rozšířil i na tepláky, mikiny, sukně, pyžama a další.

Dyzajn Márket

Dyzajn Márket

Některé kousky se rodičům tak líbily, že už dělají i pár věcí pro dospělé. Motiv Pořád bydlím z matkou v pánské velikosti je velmi žádán.

Dyzajn Márket

Výrobky můžete kupovat na e-shopu www.littlerockstar.cz a v dohledné době i v kamenném obchodě.

Další zajímavé produkty jsou například tašky a kabelky KikiBike.

Dyzajn Márket

Dyzajn Márket

Sukně a šaty značky Akari.

Dyzajn Márket

Brože a šperky Haneri.

Dyzajn Márket

A za zmínku také určitě stojí značka Mumray. Na e-shopu www.mumray.cz nebo v kamenném obchodě v Náplavní ulici 3 na Praze 2 si můžete koupit velice zajímavé, originální a kvalitní kabelky a psaníčka.

Dyzajn Márket

Na příští vánoční Dyzajn Márket se přijďte podívat 16. prosince na stejné místo.

Více informací najdete na www.dyzajnmarket.com, www.fler.cz nebo na Facebooku.

Reklama