Milujete babí léto a chcete si ho užít co nejvíce venku? Přinášíme vám několik tipů, kam vyrazit se svou drahou polovičkou, dětmi nebo jak strávit volný čas. Za nás doporučujeme výlet do Dýňového světa, oblíbená atrakce pro malé i velké. Piknikem v přírodě také nic nezkazíte a večer vyrazte třeba do kina na nový český film!

1. Dýňový svět. Navštivte statek U Pipků na Vysočině, který se zaměřuje na pěstování dýní. Můžete obdivovat nádherné dýně a ve speciální „dlabárně“ si můžete vymalovat a vyřezat dýně. Zatímco děti se zabaví, dospělí si můžou posedět u kávy či čaje. Dýňový svět je otevřen až do 2. listopadu. Více informací ZDE.

dyne

2. Udělejte si dlouhou společnou procházku. Nemusíte mít nutně nějaký cíl. Obdivovat podzim a první spadané listí můžete například kolem Vltavy z Braníku do Modřan, trochu zábavy si dopřejte na pražské Náplavce a romantickou chvilku zase vychutnejte schůzí po příjemné stezce vedoucí po pravém břehu Labe z Poděbrad do Nymburka.

3. Vyrazte na podzimní piknik. Přibalte si deku a proutěný koš plný dobrot. Oblíbeným místem nejen pro turisty je rozhodně pražská Kampa, v bezprostřední blízkosti říčky Čertovky na vás čeká klid uprostřed velkoměsta. Připravené dobroty si můžete vychutnat i na nejvyšším pražském kopci zvaný Petřín.

4. Máte rádi výstavy? My vám poradíme, co vám nesmí uniknout! Místo mluvení se běžte kochat obrazy, sochami a dalšími zajímavostmi. Například v Domě u Kamenného zvonu probíhá výstava malíře, grafika, ilustrátora a básníka Josefa Váchala. Díla plná magie a okultismu můžete obdivovat na adrese Staroměstské náměstí 13, Praha 1 až do4. ledna 2015.

obraz

5. Zajděte si na večeři a do kina. Určitě se pobavíte. Nenechte si ujít nový film režisérky Alice Nellis Andělé všedního dne, kde hraje například Vojta Dyk, Vladimír Javorský nebo Boleslav Polívka. Pokud máte rády filmy, u kterých se můžete bát, pozvěte svou drahou polovičku na nový americký horor Annabelle. Oba snímky mají naplánovanou premiéru právě na měsíc říjen.

Reklama