Bulvár

Dýňový svět aneb Pět tipů, jak si užít podzim!

Milujete babí léto a chcete si ho užít co nejvíce venku? Přinášíme vám několik tipů, kam vyrazit se svou drahou polovičkou, dětmi nebo jak strávit volný čas. Za nás doporučujeme výlet do Dýňového světa, oblíbená atrakce pro malé i velké. Piknikem v přírodě také nic nezkazíte a večer vyrazte třeba do kina na nový český film!

1. Dýňový svět. Navštivte statek U Pipků na Vysočině, který se zaměřuje na pěstování dýní. Můžete obdivovat nádherné dýně a ve speciální „dlabárně“ si můžete vymalovat a vyřezat dýně. Zatímco děti se zabaví, dospělí si můžou posedět u kávy či čaje. Dýňový svět je otevřen až do 2. listopadu. Více informací ZDE.

dyne

2. Udělejte si dlouhou společnou procházku. Nemusíte mít nutně nějaký cíl. Obdivovat podzim a první spadané listí můžete například kolem Vltavy z Braníku do Modřan, trochu zábavy si dopřejte na pražské Náplavce a romantickou chvilku zase vychutnejte schůzí po příjemné stezce vedoucí po pravém břehu Labe z Poděbrad do Nymburka.

3. Vyrazte na podzimní piknik. Přibalte si deku a proutěný koš plný dobrot. Oblíbeným místem nejen pro turisty je rozhodně pražská Kampa, v bezprostřední blízkosti říčky Čertovky na vás čeká klid uprostřed velkoměsta. Připravené dobroty si můžete vychutnat i na nejvyšším pražském kopci zvaný Petřín.

4. Máte rádi výstavy? My vám poradíme, co vám nesmí uniknout! Místo mluvení se běžte kochat obrazy, sochami a dalšími zajímavostmi. Například v Domě u Kamenného zvonu probíhá výstava malíře, grafika, ilustrátora a básníka Josefa Váchala. Díla plná magie a okultismu můžete obdivovat na adrese Staroměstské náměstí 13, Praha 1 až do4. ledna 2015.

obraz

5. Zajděte si na večeři a do kina. Určitě se pobavíte. Nenechte si ujít nový film režisérky Alice Nellis Andělé všedního dne, kde hraje například Vojta Dyk, Vladimír Javorský nebo Boleslav Polívka. Pokud máte rády filmy, u kterých se můžete bát, pozvěte svou drahou polovičku na nový americký horor Annabelle. Oba snímky mají naplánovanou premiéru právě na měsíc říjen.

   
07.10.2014 - Kultura - autor: Lucie Ulmanová

Komentáře:

 1. [4] Vladka18 [*]

  Když už se mluví o dýních, objevila jsem pro sebe špagetovou dýni a máslovou dýni- lahodaSml16Sml16Sml16Sml16 ! Jen musím přiznat, že pro miláčky to byl trochu šok, když jsem naškrábala špagety rovnou z dýně a nevysypala je z hrnce jako obvykle.

  superkarma: 0 07.10.2014, 16:07:03
 2. [3] manislava [*]

  super tip

  superkarma: 0 07.10.2014, 12:02:10
 3. [2] Monika H [*]

  V dýňovém světě jsme byli o víkendu a pro deti urcite super zábava na cele odpoledne. Moc jsme si to užili.

  superkarma: 0 07.10.2014, 08:22:22
 4. [1] knihovna [*]

  Zajímavé typy na výlet, procházky i kino. M. Viewega mám moc ráda a fandím mu. Teď čtu od něj Mafii a bavím se rozčiluji u ní zároveň.

  superkarma: 0 07.10.2014, 08:20:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme