dýňová polévka s pečenými jablky

Dýňové šílenství vrcholí. Dýně jsou rok od roku oblíbenější. Nápady na nejrůznější jídla jsou také čím dál rafinovanější a zajímavější. Zamilovali jste si tento podzimní poklad? Miluje vaše rodina některé z dýňových jídel, které připravujte? Zúčastněte se naší soutěže a vyhrajte kvalitní pánev od Tefalu.

Můj tip a nejnovější hit mé kuchyně jsou dýňové polévky na všechny možné způsoby. Dýně jako základ a k nim ladím jednou šalvěj a podruhé třeba zase pečená jablka. Věřte, že tyhle polévky nás nikdy nepřestanou bavit. Pomáhám si praktickým pomocníkem Tefal Easy Soup, který mi usnadní práci. Ale uvaříte je určitě i v obyčejném hrnci. Jen s trochou práce navíc.

dýňová polévka s pečenými jablky

Suroviny

  • 1/2 dýně hokkaido
  • 2 jablka
  • 2 velké červené cibule
  • sůl a pepř
  • 400 ml zeleninového vývaru
  • trocha smetany pro zjemnění
  • pražená dýňová semínka a kousek jablka na ozdobu

Postup

Dýni nakrájejte na malé kousky, stejně tak jablka a cibuli. Ochuťte solí a pepřem. Dejte péct do trouby vyhřáté na 170 °C, 30 minut.

Po upečení dejte do hrnce, zalijte vývarem a rozmixujte. Případně nalijte společně do mixéru a rozmixujte. Ještě můžete dochutit solí a pepřem, zjemnit smetanou a podávejte.

Na talíři ozdobte podle vlastní fantazie. Hodí se třeba nasekaná zelená petrželová nať, upražená dýňová semínka, zkaramelizovaná nebo sušená jablka.

Kdo má k ruce šikovného pomocníka Tefal Easy Soup, tak upečené kousky dýně, jablka a cibule vsype do přístroje, zalije vývarem a zapne program pro krémovou polévku. Přístroj polévku dovaří a rozmixuje.

Tefal Easy Soup

DÝŇOVÁ VÝZVA PRO ČTENÁŘKY

Máte svůj oblíbený dýňový recept? Může to být dýně v kombinaci s masem, s těstovinami nebo dýňový dezert. Výběr necháme na vás. Jak se můžete zúčastnit naší výzvy?

Pošlete recept a alespoň jednu fotografii na mail elly@bohynekuchyne.cz. A to od dnešního dne, až do pátku 13. listopadu. Vybereme ty nejzajímavější nápady, které zveřejníme a finální hlasování bude opět na vás, našich čtenářkách.

dýňová polévka

Co můžete vyhrát?

Určitě si pamatujete, že jsme spolu s vámi, čtenářkami, testovaly nové pánve Tefal Expertise. Více o testování si můžete přečíst TADY. A právě jednu z těchto kvalitních pánví máme připravenou pro výherce dýňové výzvy. To už stojí za účast, co myslíte? Dostanete od nás klasickou pánev o průměru 28 cm.

pánev Tefal

Tefal

Inspirujte se - dýňové recepty na našem magazínu

Reklama