Podzim není jen smutné období plískanic, ponurých podvečerů a chladných rán. Je to příroda plná barev, voňavého spadaného listí, večery v teple útulného domova a čas na krásné kulinářské zážitky. Sklidili jsme totiž dýně. Čerstvé, české, krásné a chutné. Velké i malé, oranžové, zelené, žluté i bílé.

špagetová a máslová dýně

Dýně neboli tykve jsou opravdovými královnami podzimní kuchyně. Vyrostou vám bez velké námahy na zahrádce, nebo si je koupíte na trhu. Možná máte taky babičku, maminku nebo kamarády, kteří se pyšní svými zahradnickými úspěch a dýni dostanete darem. Co potom s ní?

Využití dýně je velice pestré. Sladká i slaná úprava, předkrm, hlavní chod i moučník. Vytvoříte klidně celé menu složené jen z dýňových pokrmů.

Plátky dýně posypané čedarem s křupavým toastem

Dýňová polévka – jemná, nebo pikantní

Kuře pečené s dýní

Dýňový cheesecake

Není to však jen lahodná chuť a hezký vzhled, čeho si na dýni ceníme. Má vysoký obsah vlákniny, beta karotenu, draslíku, hořčíku a málo kalorií.

Všechny druhy dýní, kromě Hokkaido, se musí před tepelnou úpravou zbavit slupky. Nejjednodušší je dýni nakrájet na menší kusy, ze kterých potom tuhý krunýř odkrájíte nožem. Druhý způsob je odkrojit vrch dýně a dužinu z ní vydlabat velkou lžící. S nepoužitelnou slupkou si můžou vyhrát děti a vykrojit do ní různé tvary, strašidelné obličeje nebo ornamenty. Do dýně umístěná svíčka vykouzlí originální nejen halloweenskou dekoraci.

Středovou část dýně, semínka, určitě nevyhazujte. Očištěná semínka můžete použít na sadbu pro příští jaro nebo opražit na pánvi. Jsou bohatá na zinek a ozdobí vám třeba dýňové pyré.

Vybrané druhy dýní

dýněDýně Hokkaido – jedna z nepopulárnějších dýní dnešní doby. Nemusí se loupat, pevná slupka tepelnou úpravou změkne. Říká se jí také kaštanová dýně, protože její chuť velice připomíná jedlé kaštany.

dýněDýně špagetová – může být kulatá nebo podlouhlá, podle druhu. Má světlou žlutou slupku a svůj název získala podle dužiny, která je vláknitá a připomíná právě špagety. Menší dýně můžete vařit vcelku, ale je nutné předtím na několika místech nožem propíchnout slupku. Větší kusy se musí rozpůlit a tepelně zpracovat až poté. Výborná je plněná masem a zapečená.

dýněDýně máslová – má tvar hrušky a světlou, smetanovou nebo jemně žlutou barvu. Má lehce nasládlou chuť a výborně se hodí třeba do koláčů nebo na dýňové máslo. Skvělá je ale také v kombinaci s masem nebo v polévce.

dýněDýně muškátová  – je poměrně velká, tmavě zelené barvy, s tmavě oranžovou dužinou. Ani z této odrůdy se nemusíte bát připravit polévku nebo ji zapéct s masem. Má krásnou barvu.

dýněDýně mexická – seženete ji v mnoha supermarketech. Tato dýně je výborná na vyřezávání, ale k jídlu není vhodná.

dýněDýně Table Ace – u nás méně známá dýně vyniká svou jemnou oříškovou chutí. Upečená doměkka v troubě, lehce posolená a pokapaná olivovým olejem, bude velice chutným předkrmem.

Máte rádi dýni nebo jí pořád ještě příliš nevěříte a bojíte se z ní vařit? Jaký je váš oblíbený recept?

Partnerem článků v rubrice Vaření je značka Maggi a stránky www.maggi.cz, kde najdete mnoho zajímavých receptů. Chceme vám doporučit i facebookové stránky značky, kde se stále něco děje a každý den zde najdete zajímavé tipy a inspiraci – můžete se stát členemhttps://www.facebook.com/MaggiCZSK

 

Reklama