Bulvár

Dvořákova Novosvětská oslaví významné výročí

Již v pondělí 16. prosince si připomene 120 let od světové premiéry Dvořákovy Novosvětské v newyorské Carnegie Hall. Slavná Symfonie č. 9 e moll, op. 95 „Z Nového světa“ byla poprvé provedena v roce 1893 Newyorskou filharmonickou společností pod vedením Antony Seidla a její přijetí bylo triumfální.

Dvořákova Novosvětská oslaví již toto pondělí výročí 120 let od své premiéry.

Novosvětská patří k nejznámějším symfoniím, je pevnou součástí repertoáru symfonických orchestrů a dirigentů po celém světě a počet jejích nahrávek zaujímá jedno z předních míst světového žebříčku.
Premiéra se před sto dvaceti lety v newyorské Carnegie Hall po právu stala vrcholnou kulturní událostí sezóny. V Praze zazněla skladba poprvé až o rok později, ale zato pražskou premiéru v Národním divadle dirigoval osobně Antonín Dvořák.

Od svého uvedení zní Novosvětská pravidelně v koncertních sálech i arénách po celém světě v provedení těch nejlepších orchestrů.

Již nyní je možné zakoupit vstupenky na uvedený koncert za zvýhodněné předvánoční ceny od 390 do 2 290 Kč ve Vstupenkovém centru Dvořákovy Prahy, v sítích Perfect System a Ticketpro a na pobočkách Pražské informační služby.
Vstupenky jsou dostupné i online na www.dvorakovapraha.cz. Pořadatelé nabízejí ke vstupenkám i speciální vánoční balení.

Mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha je významnou kulturní i společenskou událostí. I v příštím roce nabídne během září opět bohatý program představující dílo Antonína Dvořáka i dalších skladatelů světové hudební historie v podání mimořádných interpretů. Festival hostí špičkové sólisty, dirigenty, mezinárodně uznávané orchestry i komorní soubory, zároveň dává prostor i začínajícím umělcům. Podrobný program bude zveřejněn na jaře příštího roku.

www.dvorakovapraha.cz

tisková zpráva

   
13.12.2013 - Kultura - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [3] hystericwidow [*]

  krása!

  superkarma: 0 15.12.2013, 14:13:38
 2. [2] danny38 [*]

  Dvořákovi skladby jsou úžasné Sml16 příští rok se u nás na Otáčivém hledišti bude hrát Rusalka, to si prostě nenechám ujít Sml16

  superkarma: 0 13.12.2013, 23:31:17
 3. avatar
  [1] Bugy [*]

  Nádherná skladba, mám ji moc ráda.

  superkarma: 0 13.12.2013, 19:44:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme