Již v pondělí 16. prosince si připomene 120 let od světové premiéry Dvořákovy Novosvětské v newyorské Carnegie Hall. Slavná Symfonie č. 9 e moll, op. 95 „Z Nového světa“ byla poprvé provedena v roce 1893 Newyorskou filharmonickou společností pod vedením Antony Seidla a její přijetí bylo triumfální.

Dvořákova Novosvětská oslaví již toto pondělí výročí 120 let od své premiéry.

Novosvětská patří k nejznámějším symfoniím, je pevnou součástí repertoáru symfonických orchestrů a dirigentů po celém světě a počet jejích nahrávek zaujímá jedno z předních míst světového žebříčku.
Premiéra se před sto dvaceti lety v newyorské Carnegie Hall po právu stala vrcholnou kulturní událostí sezóny. V Praze zazněla skladba poprvé až o rok později, ale zato pražskou premiéru v Národním divadle dirigoval osobně Antonín Dvořák.

Od svého uvedení zní Novosvětská pravidelně v koncertních sálech i arénách po celém světě v provedení těch nejlepších orchestrů.

Již nyní je možné zakoupit vstupenky na uvedený koncert za zvýhodněné předvánoční ceny od 390 do 2 290 Kč ve Vstupenkovém centru Dvořákovy Prahy, v sítích Perfect System a Ticketpro a na pobočkách Pražské informační služby.
Vstupenky jsou dostupné i online na www.dvorakovapraha.cz. Pořadatelé nabízejí ke vstupenkám i speciální vánoční balení.

Mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha je významnou kulturní i společenskou událostí. I v příštím roce nabídne během září opět bohatý program představující dílo Antonína Dvořáka i dalších skladatelů světové hudební historie v podání mimořádných interpretů. Festival hostí špičkové sólisty, dirigenty, mezinárodně uznávané orchestry i komorní soubory, zároveň dává prostor i začínajícím umělcům. Podrobný program bude zveřejněn na jaře příštího roku.

www.dvorakovapraha.cz

tisková zpráva

Reklama