Abych stačila zveřejnit všechny příspěvky, rozhodla jsem se kratší texty spojit do jedné novinky. , Přečtěte si příběhy, které mají tak trochu společné téma. Oběd na plotně a zabouchlé dveře

 

 

Až na ty převařené knedlíky

Na téma zabouchnuté dveře mám  nepříjemnou vzpomínku. Stalo se to před 22 lety - nebyly mobilní telefony, v našem novém necelý rok obydleném paneláku nebyly zavedeny telefony. Jediným spojením byly telefonní budky. Byla jsem několik dní po porodu už doma z porodnice, sama, miminko muselo zůstat v inkubátoru bylo předčasně narozené a manžel byl v práci.

Bylo před Vánocemi, a čekala jsem od rodičů balík. Dopoledne jsem vařila - pamatuji si jako dneska - byly to bramborové knedlíky plněné uzeným masem. Právě jsem je měla na plotně, když mi zazvonil zvonek - pošťák mi přivezl balík, musela jsem však pro něj dolu ke vchodu. Samozřejmě v tom shonu, nechtěla jsem, aby dlouho pošťák čekal, jsem si jen natáhla boty, vchodové dveře do bytu jsem nechala jen přivřené, klíče jsem si samozřejmě nevzala.

No co „čert“ nechtěl asi průvanem se dveře zaklaply a když jsem i s balíkem přišla k bytu, našla jsem „nedobytné“ dveře. Co teď? Nejvíce jsem měla strach o vařící se knedlíky, neuvědomila jsem si, že jsem je dala vařit na minimum. Oblečená jsem byla jen v domácím, neměla jsem bundu, neměla jsem s sebou peníze na telefonní automat, zkrátka nic !

Zvonila jsem u sousedů - jedni nebyli doma, ale sousedka od naproti byla  na mateřské dovolené a  naštěstí byla doma. Půjčila mi peníze na telefon i svetr, abych mohla jít zatelefonovat manželovi do práce, ať mi přijde otevřít. No než se uvolnil z práce a přijel, trvalo to skoro hodinu, já zatím čekala u sousedky. Naštěstí  tedy pro nás všechno dobře dopadlo - až na převařené knedlíky.

Lidicka

Propálené hrnce, ale zacháněný syn

Dobrý den milé ženy in. Když měl syn 4 roky, byl citově tak silně vázán na mě, že jsem bez něho nemohla odejít ani na minutu. Držel se mojí sukně tak, že každá sukně byla na straně o 5 centrimetů delší než druhá strana. Jednoho podzimního dopoledne si syn lehnul do postýlky a usnul. Já jsem vařila oběd, a v tom mě napadlo, že musím jít vysypat koš s odpadem. Klíče od bytu jsem si vzala sebou. Seběhla jsem 2 patra, vysypala koš a vracela jsem se do bytu.

V tom slyším na chodbě pláč mého synka: „Mami, maminko, kde jsi, mamí???“ .... kluk našel náhradní klíče na stole a ty strčil do zámku. Jenomže... malá, 4 letá ručička nemohla otočit klíček v zámku... No hrůza, na plotně celý oběd, za zabouchnutýma a zamčenýma dveřma plačící 4 letý kluk. Boj o minuty. Nic jiného mi nezbývalo. Musela jsem přivolat hasiče. Hasiči přijeli za 10 minut. Vystříhali zámek a dostali se dovnitř. Plačícího syna vzal jeden z hasičů na ruce a povídá mu : „neboj se kluku, máš tady svou maminku. . Oběd který se vařil na plotně byl totálně spálený, hrnce měli propálené dno. Když si pomyslím, co vše se mohlo stát, tak mi běhá ještě dnes mráz po zádech.

A tak na závěr, vše skončilo dobře až na ty zničené hrnce. Tehdy se výjezd hasičů neplatil. Dnes vím,, že by tato záchranná akce stála něco víc než 5000 korun.

Tohle je můj příběh se zabouchlýma dvěřma. Je to už dobrých 20 let, kdy se celý příběh odehrál.

Hezký den pro čtenářky ženy in cz.

Tana M

Prosím všechny čtenářky, aby už neposílaly příspěvky na dnešní téma. Přišlo jich tolik, že je nestačíme všechny vydat. Děkuji za pochopení

 

 

 

Reklama