Vztahy

Dvě ženy v posteli: Ztělesnění něžnosti?

lesbian

Je to nejen obecně známo, ale i výzkumy ukazují, že muži o milování s více ženami současně sní. Je to podstatně častější erotická fantazie než představy žen o tom, že sledují sex dvou mužů nebo jsou angažovány v takové trojici.

Reálnou zkušenost se skupinovým sexem má v naší republice každý desátý obyvatel. Z toho plyne, že většina lidí se v opravdovém životě skupinových sexuálních aktivit nezúčastní, představa sexu s více partnery najednou je ale pro ně vzrušující.

Dvě ženy ano, dva muži ne

Proč tedy muže láká pohled na dvě ženy, které se mazlí, laskají, lízají, líbají? Muži i ženy jsou v sexuálním cítění dost odlišní.

Ženy jsou zvyklé na mazlení, je to dáno i jejich biologicky podmíněnou vyšší angažovaností třeba v péči o dítě. Pro většinu žen jsou tedy dotyky jiné ženy (a za některých okolností i ty intimní) víceméně přijatelné. Oproti tomu převaha heterosexuálů má k dotykům od jiných mužů vztah vysloveně negativní. To je jeden zásadní rozdíl.

Lesby: sex bez agresivity

Lesbický sex je většinou neagresivní a nejčastěji se omezuje právě jen na mazlení, lízání a hlazení. Když muž takové sexuální hrátky sleduje, jde v jeho vnímání stále vlastně o sex se ženou. Navíc ale všechny atributy takového sexu jsou tam dvakrát. Vzrušení navozuje celková situace, ať už je muž v roli voyera (pozorovatele, třeba při sledování porna), nebo je přímo účastníkem.

Sexuální chování gayů je mnohem více pronikající, agresivní. Většině žen nepřináší takový pohled vzrušení, neboť je v něm daleko méně něhy. To je základní rozdíl v preferencích.

Kvalitní samec má i kvalitní samici

lesbianVývojově se pak objevuje další aspekt. U subhumánních savců jde obvykle o to, aby nejsilnější samec oplodnil co nejvíce samic, na ty slabší samce zbývá samic méně a ne tak kvalitních. Situace, kdy muž má dvě ženy či je sleduje, tedy brnká na tu starou strunu biologické předurčenosti „předat svůj genetický kód co největšímu množství příjemkyň“. Dvě ženy jsou ostatně tak akorát, aby to zdravý muž bez větších potíží zvládl (kdyby bylo žen dvacet nebo padesát, asi by se daleko spíše polekal, než aby to v něm vzbudilo erotickou touhu).

V lidském společenství se historicky prosadil život párový. Je bezesporu výhodný pro péči o potomstvo, měně už pro genetickou selekci. To pochopitelně vede k menší imunitě a nutnosti větší lékařské péče. To jen tak na okraj.

Zajímavé ovšem je, že i mnohým heterosexuálním ženám se obrázky ukazující sex mezi dvěma ženami líbí. Roli zde hraje opět zdůrazněný aspekt něhy, do kterého se žena snadno vžije, mnohem snadněji než například heterosexuální muž do představy análního styku s mužem. Obdobně je pohled na masturbující ženu vnímán jako vzrušující, a to opět oběma pohlavími, zatímco snímky masturbujících mužů takovou pozitivní odezvu nemají, a někdo je dokonce označuje za perverzní.

Nech koalu žít

Určitě svoji roli hraje i vnímání krásy, která se spojuje více s ženami, zatímco u mužů upřednostňuje společnost jiné kvality. Jde o archetypy, které máme zakódovány hluboko v podvědomí. Oblost žen koresponduje s tím, co v nás vyvolává libé pocity. Toho využívají všechna mláďata, tam ta oblost navíc vyvolává u dospělých ochranitelské city. (No řekněte, dokážete si představit, že byste ublížili koale? Ta je přece takovou esencí oblosti, a to i v dospělém věku.)

Je-li žena hranatá (třeba tím, že je moc hubená), ztrácí na přitažlivosti. Stává se jaksi „mužnou“, protože právě mužské tělo je vnímáno jako silné, drsné, hranaté, svalovité. Navíc ještě symetrii narušuje ztopořený penis, který míří do prostoru ve snaze dobývat.

Pro toto vše jsou dvě ženy esencí erotiky pro většinu heterosexuálních mužů a mnohé ženy. Navozují pocit něhy a krásy, velkého vzrušení, a když muž takový obrázek či film vidí, neubrání se pocitu, že „být tam tak s nimi, on by jim ukázal, co je pořádná soulož“. Je v tom směs touhy dobývat s estetikou ženských těl a archetypy výběrovosti.

Připravilo www.sexualne.cz

   
29.07.2009 - Ona s ní - autor: MUDr. Ondřej Trojan

Komentáře:

 1. avatar
  [9] RenataP [*]

  Zajímavý článek, v němž je nejspíš hodně pravdy o podstatě ženy. Nevím, jestli bych to realizovala, ale s tou něhou má pan Trojan nejspíš pravdu...

  superkarma: 0 23.12.2009, 07:20:58
 2. [8] IŠA [*]

  Sml67Sml67Sml67Sml22Sml59Sml32Jo jo,ja zazila hned nekolikrat sex se zenou a reknu vam BOOOMBAAAA!!!!To se neda srovnat snicim!Ale pritom nejsem lesba ani byt nechci.Ale byl to pekny zazitek a zkusenosti v sexu.

  superkarma: 0 19.08.2009, 18:08:42
 3. avatar
  [7] ENOFFEFFA [*]

  Ale, dyt dvě kočkySml16 jsou k sežráníSml59.Sml29

  superkarma: 0 03.08.2009, 12:27:05
 4. avatar
  [6] kuty [*]

  Eva_Fl — #3 já takySml30

  superkarma: 0 29.07.2009, 21:46:53
 5. avatar
  [5] Dudlajlama [*]

  Oprava, ne s cizi zenskou, ale jakoukoliv zenskou.

  superkarma: 0 29.07.2009, 21:34:49
 6. avatar
  [4] Dudlajlama [*]

  dajdada — #2 Proc puritani? Byt v posteli s cizi zenskou se mi hnusi uz od pomysleni. To jako, aby byl clovek v dnesni dobe "in", musi provozovat skutecne vsechno? Kdyz uz, tak do te predstavy dosadit dva chlapySml57.

  superkarma: 0 29.07.2009, 18:24:57
 7. avatar
  [3] Eva_CZ [*]

  Ta nahore na obrazku je tak krasna, ze bych ji prerizla i ja. Sml30Sml30Sml30Sml30

  1. na komentář reaguje kuty — #6
  superkarma: 0 29.07.2009, 11:57:55
 8. avatar
  [2] dajdada [*]

  Dobrý počteníčko, navíc asi i dosti pravdivé. A co na to puritáni? Asi odříkanýho chleba, největší krajíc.Sml58

  1. na komentář reaguje Galadriel — #4
  superkarma: 0 29.07.2009, 09:09:20
 9. avatar
  [1] Alisa [*]

  nech koalu žít...Sml30

  superkarma: 0 29.07.2009, 09:04:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme