.

Dvě z jednoho hnízda a přesto každá jiná

Vztahy

Dvě z jednoho hnízda a přesto každá jiná


Je mi 47 let a mám dvě dcery. Jedné je 26 let, je vdaná a má dvouletého syna, druhé je 22 let a pracuje v Anglii.

Obě jsem se vždy snažila vychovávat stejně, moc jsem je nebila, manžel taky na bití moc nebyl. Vždy jsme se jim snažili domluvit, ale jednou obě pořádně dostaly.

 

V naší vesnici se pořádalo Kácení Máje spojené s jarmarkem a se zábavou.

Té starší bylo tehdy 14 a mladší 10 let. Moc se jim tam líbilo a ani nepostřehly, kolik je hodin. Dorazily domů kolem půlnoci, já jsem byla vyklepaná strachem, kde jsou. To jsem na ně použila i vařechu.

Od té doby nikdy nepřišly domů pozdě.

I když jsou obě vychovávané stejně, jsou úplně rozdílné. Starší dcera bydlí s manželem a jejich synem u nás v rodinném domku, ráda se na nás spoléhá, ráda si nechá vše od ostatních udělat, ale pro druhé toho sama moc neudělá. Zato ta mladší byla vždy víc samostatná, pro druhé by se rozdala. Ve dvaceti letech odjela se svým přítelem do Anglie, kde jsou už skoro tři roky, šetří si penízky na jejich vysněný domeček. Vždy celé rodině nakoupí dárky, pokaždé se ptá, co bych potřebovala, že mi to koupí.

Jak už jsem psala, ta starší už má syna, moc se mu věnuje a myslím si, že má zdravý způsob výchovy. Doufám, že jednou i ta mladší bude dobrá maminka a bude vždy raději dětem domlouvat, stejně jako jsme to dělali s manželem i my.

Vaše věrná čtenářka Iva

Milá Ivo, i Tobě děkuji za hezký příspěvek k dnešnímu tématu. Je vidět, že to jde i bez výprasků. I když jeden se u vás kdysi odehrál. No, občas je to opravdu potřeba.

 

Hezké pondělní odpoledne přeje

   
01.08.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Suzanne [*]

  106: ale o tom to trochu je, ne? Dnes se tu pořád řeší bít-nebít, domlouvat-nedomlouvat...a ono je to prostě fuk. Každý dělá to nejlepší, co umí, jde o to, vzájemně si neotravovat život a nevnášet do dětí zbytečně agresivitu a zlobu. Třeba si někdo uvědomí, že i kdyby ty děti utřískal, nevyrostou zcela podle jeho představ

  superkarma: 0 02.08.2005, 00:08:12
 2. [6] bejby [*]

  Jsme se segrou také uplně jiné,občas ji stylu života ani nerozumim.Ale jsme segry a mame se rádi.

  superkarma: 0 01.08.2005, 22:36:35
 3. avatar
  [5] jiraka [*]

  kdybys měla těch dcer 5, bude každá jiná, to je přirozené.

  superkarma: 0 01.08.2005, 19:52:20
 4. avatar
  [2] femme [*]

  moje dvě starší dcery jsou od sebe 1,5 a taky je každá jiná starší odmalička milovala a když se nám narodil náš benjamínek, tak pro ni žila sotva dodělala školu, tak otěhotněla, teď už má dvě děti a žije jimi té mladší děti nikdy nic neříkaly, už je jí skoro 29 a nevypadá to, že by o nějakém prckovi vůbec uvažovala no a náš benjamínek? ten taky naštěstí ještě nikam nepospíchá

  superkarma: 0 01.08.2005, 15:45:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme