Čtenářka Niki nám pěkne popořadě odpověděla na otázky pod články a přidala skvělou historku se svým bratrem. Počkejte si na konec. Děkuji Vám Niko za příspěvek, velmi jsem se pobavil. Věřím však, že Váš bratr nikoliv.

Krásný den všem:o)

Dneska to vezmu pěkně popořadě:o)

Co si myslíte o tom, když někdo někomu skáče do řeči?
Nevadí mi to, ale všechno má své meze.

Dělá to někdo vám?
Jedna moje známá je v tom profík. Na něco se mě zeptá. Já odpovídám. Začnu mluvit a během prvních dvou slov, začne mluvit ona. A víte co? Nesnáším to. Nechápu proč se mě na něco ptá, když jí má odpověď naprosto nezajímá.. Že by slušnost? Ne, ta holka, by to slovo nenašla ani ve slovníku..

Nevadí mi, když mi sem tam někdo skočí do řeči, také to dělám, ale když je to neustále, je to běs děs.
Moje známá trpí tím, že musí furt mluvit a mluvit a mluvit a je jedno jestli k tématu nebo ne. Je to samomluvka. Několikrát jsem jí přistihla při debatě, kdy jsme se bavili v kruhu rodinném, ona se připojila a začala mluvit sama pro sebe, aniž by jí někdo poslouchal úplně o něčem jiném. Není blázen, není nemocná, ale je holt taková. Když si zvyknete, je to v pohodě, ale dá to zabrat. A pozor, když jí někdo skočí do řeči, to je pak čoromoro, oheň je hned na střeše a nezapomene vás napomenout stylem“ teď mluvím já!!“.

Nebo jste si vědoma, že skáčete do řeči vy?
Samozřejmě. Ale vím, kdy si to dovolit můžu a kdy ne. Třeba šefovi z bezpečnostních důvodů radši do řeči neskáču:o). Nicméně, když se hádám s přítelem je to trošku horší:o) Ale je pravda,  je to oboustranné:o)

Opravujete historky, které vyprávějí vaši známí, a vy jste se jich zúčastnila?
No je je:o) Občas musím poopravit přikrášlený příběh. A to hlavně v případech, kdy si dotyčný/á připadá, jako „king“ a s příběhem machruje a využívá situace. To je pak řada na mě, abych se  s tím trošku poprala a dala vědít, že to zas tak žhavé nebylo:o)

Příklad z dovolené. Bratr si odřel kolínko.
Jeho verze: „ Ty voe, tam přišla taková vlna, že mě to nahodilo na šutr a já měl v koleni ďuru větší jak Grand Canyon.. a tý krve.. sem se vypotácel ven z tý vody a málem sem s sebou praštil.. ale víš co, pohodička sem to smyl a lehárko.. taková ranka mě nedostane“

Jak to ve skutečnosti bylo: Neukočíroval vodní lehátko a spadnul na šutr. Rána byla tak obrovská, že stačilo na ní fouknout a hned zmizela. Krev, žádná. Po tom co vylezl z vody, kulhal jako by mu nohu amputovali, zalehl na lehátko a z ukňouraným hlasem si řekl o pivko a skoro i o berle:o)

Mějte krásný den
Niki
Text nebyl redakčně upraven


Téma dne je: Skákání do řeči

  • Co si myslíte o tom, když někdo někomu skáče do řeči?
  • Dělá to někdo vám?
  • Nebo jste si vědoma, že skáčete do řeči vy?
  • Opravujete historky, které vyprávějí vaši známí, a vy jste se jich zúčastnila?

Své úvahy, příběhy, historky i stížnosti směřujte na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, co přispěje k tématu dne, dnes kolem 16. hodiny odměním  balíčkem Maybellin New York v hodnotě cca 500 Kč.

maybelline.jpg

Reklama