Vaření

Dvě oblasti, dvojí charakter, nečekaný příběh limitované edice káv

Nespresso Grand Cru pro jaro 2014 

Společnost Nespresso na jaře představí limitovanou edici Colombian Terroirs, která nabídne dvě obzvláště aromatické kávy, Grand Cru Cauca s intenzitou 6 a Grand Cru Santander s intenzitou 7. Obě tak na několik týdnů rozšiřují oblíbenou řadu jednodruhových káv Nespresso Pure Origin. Kávy budou dostupné za cenu 114 Kč od 17. března 2014.

Nespresso Grand Cru

Ačkoli pochází duo limitované edice Grand Cru Colombian Terroirs z jedné země, nabízí každá z obou káv naprosto jiné smyslové zážitky. Arabica Grand Cru Cauca je charakteristická svou ovocně-vinnou chutí s jemně kyselým podtónem a svěžím aroma. Grand Cru Santander, taktéž Arabica, se vyznačuje jedinečnou vůní čerstvě dopečeného pečiva s nádechem karamelu a kulatou, vyváženou chutí.

Oblast Cauca se nachází v úrodném rovníkovém regionu jihozápadní Kolumbie. Kávové farmy jsou zde umístěny na slunných horských úbočích. Region Santander naopak leží na sušším severovýchodě země. Kávové keře se tu pěstují pod vysokými stromy, které je chrání před prudkým sluncem.

Výjimečná chuť a vůně káv nové limitované edice se plně rozvinou při servírování ve formě espresso. Na své intenzitě však neztrácejí ani s mlékem. Grand Cru Cauca jako cappuccino získá na jemnosti a krémovosti, mléko podtrhne lahodné cereální a pražené tóny, Grand Cru Santander jako latte macchiato potěší chuťové pohárky zvýrazněnými tóny sladkých sušenek a lískových oříšků.

Nespresso Grand Cru

Edice Colombian Terroirs navíc posouvá koncept Pure Origin o kousek dále, nejde pouze o kávy z jedné země, ale z jedné konkrétní oblasti. Oba regiony, Cauca i Santander, jsou součástí programu AAA  Sustainable Quality™ společnosti Nespresso. Právě díky této úzké spolupráci může Nespresso využívat kolumbijská zelená kávová zrna k výrobě této limitované edice.

Součástí edice Colombian Terroirs bude také exkluzivní limitovaná edice šálků z dílny Christiana Ghiona. Autor svým designem oslavuje propojení jemného porcelánu a silné kávy. Zároveň na šálcích graficky zpodobňuje topografii obou oblastí. Grafika šálku Grand Cru Cauca je stejně jako kávová kapsle v zelené barvě, cihlově oranžovou kapsli kávy Grand Cru Santander doplňuje šálek zdobený akcenty téže barvy. Set obou šálků s podšálky bude k dostání za cenu 930 Kč.

Nespresso Grand Cru

 

   
26.02.2014 - Gastronomie - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [6] vladoma [*]

  Ty hrníčky jsou úžasný,moc bych chtěla Sml59

  superkarma: 0 14.03.2014, 07:17:54
 2. avatar
  [5] wich [*]

  Pravda, granulovana hneda ovonena voda se opravdu vyrovna lavazze :-)) ale ni tak, nicit si zaludek chemickymi smejdy...

  superkarma: 0 11.03.2014, 16:42:24
 3. [4] lenka11 [*]

  Také se mi fotky moc líbí, jsou úžasné.

  superkarma: 0 04.03.2014, 10:55:51
 4. avatar
  [3] elly [*]

  wich — #1 a to je právě všeobecný omyl. Kapsle Nespresso jsou kvalitou ceněné i u kávových odborníků. Stejněk tak jejich přístroje ;-) Chce to jen neházet všechny podobné věci do stejného pytle ;-)

  superkarma: 1 26.02.2014, 14:35:09
 5. avatar
  [2] kobližka [*]

  Jediné,co se mi na tom líbí,jsou ty dvě první krásné fotky.

  superkarma: 0 26.02.2014, 09:38:21
 6. avatar
  [1] wich [*]

  Ale no tak, tohle prece neni kava ;-)

  1. na komentář reaguje elly — #3
  superkarma: 0 26.02.2014, 08:33:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme