V tomto příspěvku si můžete prohlédnout nejen dvě fotografie ze 17. listopadu 1989 od čtenářky Janny199, ale můžete si také přečíst, jak tuto událost vnímala. Bylo jí sladkých 17.

Autentické záběry ze 17. listopadu 1989 poslala čtenářka Janny199...


Dobré odpoledne...

Píšu docela narychlo a jen tak v krátkosti. Já včerejší 17. listopad trávila v práci, tudíž co k tomu napsat a co vlastně vyfotit? Pracovní den probíhal stejně každý jiný. Ráno mlhavé, typicky podzimní, odpoledne vysvitlo sluníčko - sice jen na chvíli, ale stačilo to, přece jen mi bylo pak líp. Ponuré podzimní počasí na mě působí totiž depresivně. Navečer, když sluníčko zapadalo, udělala jsem aspoň jednu fotku - hezký podzimní západ 17. listopadu :-)

17

Když jsem tak v práci pozorovala frekvenci lidí, musím říct, že nijak zvlášť vysoká nebyla. Cestujících bylo málo. Jen minimum lidí vyrazilo někam na nákupy nebo možná na návštěvy. Do Prahy však nemířil nikdo :-D

Vzpomínala jsem i na dobu sametové revoluce v roce 1989. Bylo mi tenkrát sladkých 17 let a právě touhle dobou jsme byli se třídou na výletě v Praze. Vyštrachala jsem v albumu jediné 2 fotky, které z tohohle významného dne mám. Podotýkám - jsou nekvalitní (z nekvalitního ruského foťáku), jsou černobílé a není na nich nic moc vidět. Přesto je mám schované, protože je to jediná má vzpomínka na tento den. Přiznávám, že já byla v té době politiky neznalá a nějaká sametová revoluce mi byla docela „šumák“. Co si z tohohle výletu vybavuju je to, že jsme stejně jako ostatní měli v rukou svíčky, všude samé transparenty, plakáty a letáky s protirežimními hesly. Byly toho plné noviny, plná televize a my jsme byli rádi, že jsme se toho účastnili, že jsme zrovna v téhle době byli na tomhle místě. Václavák plný lidí, svíček a plakátů - to je to, to si z tohohle dne vybavuju. A pak taky to , že jsme jednotně celá třída měli na bundách připnutý kousek trikolóry a na tváři ji měli namalovanou (což není na těch nekvalitních fotkách moc vidět). Ale právě tuhle přípravu, kterou jsme prováděli už ve vlaku si moc dobře pamatuju. Všichni jsme si s sebou vzali stíny nebo rtěnky, abychom měli barvy státní vlajky....Chtěli jsme do Prahy přijet už „označení“. Jo, to byl tenkrát šrumec. Škoda jen, že mi všechno tak nějak vypadlo z hlavy a víc si toho fakt nepamatuju. Ale můžu říct : „Byla jsem tam!“

17

17

Tak tedy krásný den všem ,
Janny199

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 18. listopadu 2011: 17. Listopad

  • Posílejte mi své fotky ze včerejšího svátečního dne!

Doufám, že jste si volno náležitě užily, milé čtenářky, a něco pěkného vyfotily. Zajímá mě, jak jste volný den trávily. Posílejte mi proto fotky a doplňte je krátkými příběhy. Vezmu i příběhy bez fotek, ale s fotkou máte větší šanci, že je uveřejním, když bude příspěvkový přetlak. A pokud chcete, zavzpomínejte i na 17. listopad 1989, ale zde opravdu jen s fotkou! Docela mě zajímá, jestli na tento den máte nějakou fotovzpomínku.

Za svůj příspěvek můžete získat Knihu o kávě od Petry Veselé a krásný kávový set dvou hrníčků ZESPRESSO CAFÉ. Abyste si mohly lépe vychutnávat volné dny plné pohody.

Příspěvky očekávám 18. 11. 2011 do 15.00 hodin na následující e-mailové adrese...

hrnekkniha

Reklama