Téma dne zní: Rychlé vánoční recepty. Následující dva do redakce dorazily od jmenovkyň - dvou Věrek. Vyzkoušejte jejich prdelky či krupicové kuličky...

Pečení, pečení, to je radost. Ale když pečete cukroví na poslední chvíli, sejdou se rychlé recepty. Právě o nich je dnes téma dne. Následující dva recepty dorazily od čtenářek Věry a Věry...

Prdelky

pozadi

  • 300 g hladké mouky, 200 g Hery, 100 g moučkového cukru, 1 cukr vanilka, 1 vejce
  • Cukrová poleva na zdobení: 30 g cukr moučka, 2 lžíce vody nebo citronu, kousek bílku

Postup:

Suroviny spojíme v klasické linecké těsto a necháme v chladu asi hodinu odpočinout. Vyválíme, vykrajujeme srdíčka, kterým uřízeneme asi 1 cm špičky. Pečeme ve vyhřáté troubě na 160 °C. Vychladlé slepujeme pikantním džemem a kalhotky zdobíme polevou nebo barevnými gely.

Věra

Krupicové kuličky

Levné,rychlé,jednoduché,napodobenina kokosových kuliček

  • 7dkg kokosu,7dkg dětské krupice,14 dkg ml.cukru, 4-5 lžic horkého mléka,4 dkg másla.

Postup:Krupici zalijeme horkým mlékem a necháme vsáknout,Přidáme máslo,zahustíme kokosem a ml.cukrem.Vytvoříme těsto,ze kterého tvoříme kuličky,které obalujeme v kokosu.Na vylepšení můžeme do každé kuličky dát mandli(není podmínkou,jsou dobré i tak)

Pomerančové rafaelo

  • 250 g marcipánové hmoty, 80 g práškového cukru, kandované pomeranče - nejlépe půlky s dužinou, dají se koupit i plátky, je potřeba asi 25-30 kousků (podle toho, jak velké kuličky uděláte) přibližně 1,5-2 x 3 cm, 4-5 lžic pomerančové marmelády, 150 g plátků mandlí, 2 cl rumu.

Marcipánovou hmotu propracujeme s cukrem a rumem. Každý kousek kandovaného pomeranče zabalíme do marcipánu a vytvoříme úhlednou kuličku. Marmeládu rozehřejeme v menší nádobě a kuličky ze všech stran namočíme. Pak obalíme v mandlích a dáme na pečící papír oschnout.

Věra

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Rychlé vánoční cukroví

Máte nějaký rychlý recept na vánoční cukroví? Sem s ním!

Tématem je dnes vánoční cukroví. Vánoce jsou už opravdu za humny, ale vy nestíháte napéct? Nezoufejte! Čtěte dnes magazín Žena-in.cz a posílejte do něj své rychlé recept na vánoční cukroví! Máte recept, se kterým lze udělat nějaké cukroví snadno, rychle a bez šíleného pobíhání a shánění deseti ingrediencí? Pokud ano, pošlete mi ho na e-mailovou adresu redakce. Získat za něj můžete 500 bodů do Velké vánoční soutěže a dárkové balení čajů PICKWICK se skleněným hrníčkem!

Přiložíte-li jednu fotku hotového cukroví, máte větší šanci na uveřejnění!

Receptů přichází skutečně velké množství, zasílejte je do 14.00 hodin, pozdější již nebudou zveřejněny.

pik

Reklama