.

Dvě baby v Transitu

Cestování

Dvě baby v Transitu

Už na poradě, když jsem vyslovila titulek připravovaného článku Dvě ženy v Transitu, který jsem chystala, se šéf bez jediného slova pousmál, no, spíš zašklebil. Co si jako myslel?

Možná si představil dvě chudinky, jak stojí na krajnici před obrovským autem, v očích mají zděšený výraz a neví, kudy se dostat k nádržce ostřikovačů. Nebo se jim nedaří odemknout volant a s autem odjet?

transit

Jenže to by se mýlil! My ženy, co spolu Transitem jezdíme, tohle všechno víme. Ale kromě toho nám cestování a řízení tohoto úžasného přemísťovadla dělá ohromnou radost. Mně dokonce takovou, že pokud můžu, nepustím za volant nikoho jiného. Pohled z výšky je pro mě při mém vzrůstu zcela ojedinělý zážitek. Možná proto mám moc ráda i rozhledny!

vuzPřestože jsou vpředu k dispozici tři sedadla, jako ideální počet pro výlety jsou dva lidu, konkrétně dvě ženy. V tomto počtu zvládnete bez problémů jak všechny přípravy na cestu, tak i výpravu samotnou. Vše začíná naložením postelí. Následuje plnění krabic oblečením, jídlem a dalšími nezbytnostmi, které se nacpou pod postele. Důležitý je i skládací stůl a židle, díky kterým dosáhne snídaně naprostého luxusu.

Ani kola nejsou problém, žádné upínání na střechu, stačí je šoupnout dovnitř auta, lehce přivázat a může se vyrazit.

Cestu nikdy moc neplánujeme, zvolíme si cíl cesty nebo místa, která bychom chtěly vidět, ale víc toho neřešíme. Zkrátka strávíme více času tam, kde se nám to bude líbit. Kam nás to po cestě zavane, necháváme osudu.

 

Poslední cesta vedla na Slovensko do míst, kde se natáčely Želary. Zamilovala jsem se tehdy do Jozy, a tak jsem si naivně myslela, že tam někde nějakého objevím. Nestalo se! Původně to byla vlastně „Tour de Bier“, ale o tom až někdy jindy…

Cestování velkým autem má pár výhod

Nikdy nemusíte počítat s výdaji na ubytování, když se vám chce spát, stačí zastavit a zalehnout. Nemusíte řešit, zda si vezmete s sebou to či ono oblečení, vejde se vše. Moje máma například odmítá vyjet bez své duchny. A proč ne!

Samozřejmě se během cesty naskytnou i chvilky, kdy byste ocenili auto menší nebo aspoň jiné než nápadné červené barvy. Ne všechna místa jsou totiž ideální pro přespání, někdy je třeba chvíli hledat. I taková rovinka, kde byste se z postele nekutáleli, na vás nečeká všude. A když už si dobře ustelete, začne bouřka, při které se v takovém autě - plechové krabici, špatně usíná.

Pokud máte ale takovou možnost, jděte do toho. Zážitky z cesty vám vydrží navždy. A ten pocit svobody je úžasný. Máme ještě jedno volné místo!  :)

   
02.03.2010 - Doma - autor: Linda Wimmerová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] ifulinkaa [*]

  ty jo,že bychom si koupili tranzita? popřemýšlím:-) tohle by mne bavilo;-)

  superkarma: 0 02.03.2010, 13:00:10
 2. [5] Linda Wimmerová [*]

  Jo, koupelna by se hodila, zvláště tehdy, když jedu svižněji...to pak lítá vzadu všechno, i hořčice - viz její úklid na fotce! Sml52Sml52 Naštěstí jsme měli sebou tentokrát hodného kamaráda, který se hned chopil lopatkySml67...na vodu máme v létě závěsný pytel s hadicíSml24

  superkarma: 0 02.03.2010, 12:55:04
 3. [4] Lyoness [*]

  Skoda, ze tam neni jeste koupelna Sml16 Pak by to bylo dokonale Sml22

  superkarma: 0 02.03.2010, 12:42:01
 4. avatar
  [3] SStream [*]

  Je to skvělý nápad. Moji kamarádi sice tak velké auto nemají, ale mají zaplachtovaný přívěsný vozík (plachta s konstrukcí, vevnitř na výšku to dá asi 160cm) a dělají to úplně stejně, vozí si jak postele tak duchny Sml30

  superkarma: 0 02.03.2010, 11:23:28
 5. [2] hypsik [*]

  Super nápad.

  superkarma: 0 02.03.2010, 08:26:59
 6. avatar
  [1] *modrá [*]

  Jo, tohle by se mi moc líbilo, super cestování Sml67

  superkarma: 0 02.03.2010, 07:50:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme