V naší e-mailové schránce zůstaly ze včerejšího odpoledne ještě dva příspěvky k dušičkovému tématu. Rozhodl jsem se je uveřejnit. Jejich autorkami jsou čtenářky Pinokio a Jarka...

Bez nároku na dnešní odměnu (neb dnes již máme jiné téma) jsem se rozhodl uveřejnit dva příspěvky, které dorazily včera odpoledne k tématu: Dušičky. A dostane se i na poezii...


Dobrý den,
každým rokem na Dušičky chodíme celá rodina na hřbitov,abychom uctili památku našich milých zesnulých.Já na ně samozřejmě vzpomínám i během roku,ale je to u nás tradice,tak ji dodržujeme.
Mám ovšem i morbidní vzpomínku.V 8 letech mi umřel můj milovaný dědeček a já na něj dodnes s láskou vzpomínám.Byl to úžasný člověk a my jsme ho celá rodina velmi milovali.S námi dětmi chodil do lesa,na ryby,tenkrát jsme chytali na Odře i raky,a vymýšlel spoustu různých činností pro nás děti fascinující.
Babička ho tak milovala,že nechtěla,aby byl pohřben na hřbitově.Nechala ho zpopelnit a urnu si uložila do ložnice na skříň,přímo proti posteli.Každý večer na něho vzpomínala.Když jsme pak přijeli k babičce na prázdniny,spali jsme v ložnici.Můj bratr,tenkrát dvouletý se strašně té urny bál.Nenapomohlo tomu ani,že jsme se s babičkou museli modlit v ložnici a přímo proti nám byla urna.Bráška se v noci budíval ze spaní a křičel.Chtěla jsem ho jako správná sestra zachránit,urnu jsem v noci vzala a odnesla.Bohužel mě nenapadlo zrovna dobré místo dala jsem ho do kurníku.Řeknu Vám, to byl poprask.Byla jsem hodně bita,ale babička pak dala urnu do kuchyně,kde spávala,když jsme u ní byli.
Teď si myslím,že děda by se tomu určitě zasmál,ale tenkrát mě hodně dlouho bolel zadek.
Pinokio


Vážená redakce,
s Dušičkami to mám tak.Nejsem věřící,ale přece jen cítím,že aspoň jednou za rok,by si měl každý udělat chvilku a zajít na hrob svých nejbližších.Když stojím před jejich hrobem ,vzpomínky se mi vrací jedna za druhou.V duchu jsem zase malá holka.Chtěla bych jim ještě tolik toho říct.Položím kytičku,zapálím svíčku a naposled pohladím očima písmenka jejich jmen.Když se rozhlédnu, všude kolem plápolají světýlka za naše blízké.Je to smutný ale krásný čas,čas plný vzpomínek a bolesti.Na ty, které jsme milovali se nedá zapomenout.

Jarka

DUŠIČKY
Plamínek svíčky
v okně se mihotá
Křehký a zářící
jako běh života
Vosk stéká po kapkách
jak slzy bílé
Vzpomínkách zůstanou
jen krásné chvíle
Plamínku života
vzácná jsi svíce
Komu ty uhasneš
nevzplaneš více.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. listopadu 2011: Vedete si účetnictví?

  • Jak funguje vaše domácí účetnictví?

svickaOtázka k dnešnímu tématu zdá se jednoduchá, ale myslím, že odpovědí existuje spousta. Každý člověk má k financím jiný vztah a jinak je řeší. Někdo je dokonce vlastně ani moc řešit neumí a bude za jakoukoli radu vděčný. Zajímá mě tedy, jestli a jakým způsobem je řešíte vy, milé čtenářky? Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte do 2. 11. 2011 a 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže) a nezapomeňte, že chcete-li mít větší šanci na uveřejnění a na získání dárku, je potřeba, aby váš příspěvek byl dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Dárkem si tentokrát projasníte a provoníte bydlení, mám tu pro vás voňavou svíčku AIRWICK s podmanivými barevnými efekty v krásném balení se zápalkami.

Reklama