.

Dvacet lidí uhořelo v německém autobusu

Cestování

Dvacet lidí uhořelo v německém autobusu


Dvě desítky lidí zahynuly včera večer při požáru autobusu na dálnici u severoněmeckého Hannoveru. Podle německé policie se dvanácti lidem podařilo z hořícího vozidla uniknout.

Z výsledků prvních šetření vyplývá, že za vznícení autobusu je zřejmě odpovědný neopatrný cestující, který si zapálil cigaretu na toaletě. Tragédie je nejvážnější nehodou autobusu v Německu za posledních 16 let.

„Zřejmě si nějaký pasažér během zastávky krátce před nehodou zapálil cigaretu a neuhasil nedopalek. Krátce na to se z kabiny toalety začal valit kouř. Když cestující otevřeli dveře, požár se rozšířil do kabiny vozu. Během několika sekund se vozidlo ocitlo v plamenech,“ napsal ve svém internetovém vydání místní deník Hannoversche Allgemeine Zeitung.

Řidič zastavil hořící autobus na odstavném pruhu. Pro většinu starších cestujících, kteří se do Hannoveru vraceli z jednodenního zájezdu, bylo ale příliš pozdě.

Jejich zuhelnatělá těla, která byla vyproštěna z vraku autobusu, bylo těžké identifikovat. Policisté podle pozice mnoha mrtvol usoudili, že se lidé snažili zoufale dostat k východu z vozu.

Nehodu přežilo jen dvanáct lidí. Těm se z hořícího autobusu podařilo uniknout. Tři z nich byli hospitalizováni s vážnými popáleninami, další utrpěli lehčí zranění nebo se ocitli v šoku. Na místo nehody přijelo více než 150 záchranářů, policistů a hasičů.

   
05.11.2008 - Zahraničí - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Smetanová [*]

  byli to důchodci a kdoví jací ,takže jim to asi tak rychle nešlo asi 12 prý mělo větší štěstí

  superkarma: 0 05.11.2008, 12:27:46
 2. avatar
  [7] *modrá [*]

  neštěstí

  superkarma: 0 05.11.2008, 10:54:11
 3. [6] Bébina [*]

  tlustoprdka: Jo jo, to je porad nekurte ve verejnych prostorach a presto si nejakej blbec musel zapalit v autobusu, kde je ostatnich x cestujicich .

  superkarma: 0 05.11.2008, 10:39:31
 4. avatar
  [5] ToraToraTora [*]

  Tenhle podzim je divný. Zrovna přede dvěma dny uhořela při havárii holka, kterou jsme znali. Měla měsíc nové auto. Ještě ssebou vzala 14ti letou holku z protijedoucího vozu

  superkarma: 0 05.11.2008, 10:08:53
 5. [4] Mischelinka.OK [*]

  Navíc WC bývá přece pod schodama naproti dveří takže museli použít jen přední dveře k útěku, na kladívko si asi ani nevzpomněli

  superkarma: 0 05.11.2008, 10:07:24
 6. avatar
  [2] tlustoprdka [*]

  Stejnak mi není jasný, že to tak rychle začlo hořet, že tam tolik lidí muselo umřít. Vždyť autobus má nejméně dvoje nebo troje dveře. Že je ten šofér neotevřel. Nebo se snad zablokovaly? A bývá tam takový kladívko na rozbití oken. Ale asi v tom zmatku... Možná, že i byly ušlapaní a nebo nějací důchodci. Jinak si to nedokážu vysvětlit.

  superkarma: 0 05.11.2008, 09:54:43
 7. avatar
  [1] tlustoprdka [*]

  To je strašný neštěstí . Kvůli jednomu shnilému závislákovi, který si nemohl zapálit venku před autobusem. Muselo to být děsný... křik, oheň, dým, pach spálených těl. Brr. Nechtěla bych tam být ani jako přeživší, ani jako hasič nebo policajt.
  Doufám, že si z toho vezmou všichni ponaučení.

  superkarma: 0 05.11.2008, 09:51:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme