Bulvár

Dvacet let jsem ty věci nesnášela!

Věno jsem dostala ve formě ručníků, utěrek, povlečení, porcelánu atd. a to od obou maminek. Vše bylo nezničitelné a nerozbitné, takže když jsem si po desetiletích konečně kupovala kostičkované utěrky a povlečení podle mého vkusu, už jsem ani necítila zadostiučinění, jen nekonečnou úlevu. Obě to myslely dobře, ale já jsem 20 let jejich výběr absolutně nesnášela. A vyhodit to všechno? Na to jsem příliš šetrná.
Svým dcerám kupuji jen to, o co si řeknou - starší nechce nic, mladší chtěla modrobílé utěrky. Teď, když je takový výběr, jaký za bolševika nebyl! Naštěstí máme dost podobný vkus, trefila jsem se a modrobílé utěrky slouží k velké spokojenosti naší druhorozené v maličké domácnosti v Belfastu.
Věra

No, to je právě ono. Podobné problémy jsem měla na mysli, když jsem tohle téma vyhlašovala. Taky jsem dostala od tchyně hrnečky, které bych si sama koupila, jen kdyby to byly poslední hrnky na celém světě a další možností by bylo pít z dlaní :-))) 
Ono je to těžké, dřív měly věci stabilní podobu celá desetiletí. Duchny byly bílé nebo pruhované a nikdo si neuměl představit, že by měly nebo mohly být jiné (přeháním, samozřejmě, ale víte určitě, jak to myslím). Nikdo si "nevymýšlel". Věci měly hlavně dobře sloužit a dlouho vydržet, zatímco dnes jsou pro nás i tyhle užitkové předměty vyjádřením vlastní osobnosti, vkusu, názorů.
Díky za příspěvek. Jen ať v Belfastu zírají, jaké máme v Čechách pěkné utěrky! ;-)

 

   
23.04.2007 - Společnost - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. avatar
  [8] IMI [*]

  Odemětobě: bílé povlečení nabídni někomu mladému, kdo batikuje a hrnečky a ručníky bere např. diakonie Broumov
  http://www.diakoniebroumov.org/

  superkarma: 0 23.04.2007, 21:38:39
 2. avatar
  [7] Altamora [*]

  Neměla jsem velkou výbavu, rodiče byli nemajetní a otec hodně pil, ale ještě dnes si raději vezmu ty prastaré ručníky, které maminka dostávala k MDŽ, protože krásně sají, což se nedá říci o těch nových, které jsem v poslední době koupila já. Miluji spaní v damašku a na lněných prostěradlech, krep a froté mě koušou, nevyspím se v tom. Nové utěrky mi ladí ke kuchyni, ale nádobí utřu lépe těmi od maminky. Takže děti výbavu nedostanou, jen stavební spoření a možná pět peněz (ono to studium mimo bydliště dělá docela průvan v kase). A taky chci, aby si za ty barevně zajímavé, ale ne moc funkční hadry, nadávaly sobě a ne mně. Jsemť krkavčí matka.

  superkarma: 0 23.04.2007, 15:27:23
 3. avatar
  [6] adalim [*]

  Výbavu, kterou jsem do té doby nepoužila, jsem věnovala při povodních na charitu.

  superkarma: 0 23.04.2007, 15:04:11
 4. [4] markousek [*]

  Odemětobě: nabídni nenáročné mamince,třeba někdo ještě užije.Ale dceři bych to nedávala,aby jí nevylezly oči z důllků

  superkarma: 0 23.04.2007, 10:39:32
 5. [3] markousek [*]

  no já nedostala věnem nic,můj taky ne,ale měli jsme svatbní cestu

  superkarma: 0 23.04.2007, 10:36:43
 6. avatar
  [2] Odemětobě [*]

  Taky nemám "spotřebovanou" výbavu,i když jsem vdaná 20 let a ty věci jsou ještě o 7-10 let starší.Byla taková nouze,že když jsme s mamkouněkde narazili na froté ručníky,tak jsme stáli ve frontě každá za sebe,abychom mohli koupit 12 kusů.Takže ručníky a utěrky mám po 6 kusech,každý pes jiná ves.Co se týká povlečení,tak v úvahu přicházel jedině damašek,babičky si libovaly v bílé barvě.Jediné žluté už padlo za vlast a to bílé povlíkám jen výjimečně,aby se provětralo.Dětem sem kupovala barevnou bavlnu a poslední 2 roky kupuji krep a prostěradla z froté.Moc se mi líbí,když jsou ručníky a osušky sladěné s obkladačkami,ale fakt je mi líto vyhodit vlastní výbavu.A to tam ještě spousta kusů zbývá.Že bych je nabídla dceři?

  superkarma: 0 23.04.2007, 10:12:01
 7. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  ano vyhodit to je škoda.ale radost z toho není,dříve nic jiného nebylo,ale dnes,sama jsem si na stará kolena všechno pořídila v krásných barvách

  superkarma: 0 23.04.2007, 10:01:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme