Vztahy

Dvacet důvodů, proč si nevím rady

Dlouho jsem byla sama a pak jsem si v devatenácti našla prvního kluka. Možná je to akorát, ale mezi holkama jsem si připadala naprosto nemožně a už i našim to bylo divné. Těžko jsem jim mohla vysvětlit, že mám trochu jiné představy než moje spolužačky a že chci, aby až to bude poprvé, bylo to přesně to pravé.

Proto jsem před odchodem z našeho městečka neměla nikoho. Počkala jsem až do Prahy, kam jsem nastoupila před šesti a půl lety na vysokou školu a konečně se dostala mezi lidi, se kterými jsem si mohla v klidu popovídat a oni by si nemysleli, že jsem divná. Tedy dokud jsem neřekla, že jsem ještě panna a čekám na toho pravého, což nikdo s ohledem na moji postavu a celkový vzhled nechápal. Tak jsem to neříkala.

„Naštěstí“ jsem si kluka našla hned ke konci prvního semestru, tak měli všichni duši v peří, včetně mě, protože jsem byla taky jeho první, studovali jsme stejný obor a vůbec mi nevadilo, že je ze druhého konce republiky, než jsem já. Žili jsme si spokojeně na koleji, já měla dojem, že nám vůbec nic nechybí. Asi nechybělo. V podstatě bez nějakých obtíží náš vztah vydržel do konce studií, kde se ale vyskytl ohromný problém. Chtěla jsem si ho vzít a koupit byt.

A začaly všechny ty chlapské kecy o tom, že ještě není připravený a že si nic neužil. Nejhorší je, že měl v podstatě pravdu, jenže já mám všechno už v hlavě srovnané a tohle byla trochu čára přes rozpočet. Moje plány mi vždy vycházely, ale nedalo se nic dělat, tady jsem nezvítězila. Radek se odstěhoval zpátky domů a začal kariéru na Moravě, já zůstala v Praze, našla si slušnou práci (mimo obor, jak jinak s fildou) a začala nový život bez partnera.

To mi vydrželo do listopadu, kdy jsem potkala svého druhého muže – Martina. Je o šest let starší, okouzlil mě hned při seznámení u nás v práci (přišel jako externí konzultant), je svobodný, pohledný, prostě ideál. Taky jsem se mu prý hned líbila, a tak začala moje další eskapáda.

Do ničeho se neřítím po hlavě, takže jsem čekala, co se z něj vyklube. Ale byla jsem překvapena jen pozitivně. První měsíc skoro k ničemu nedošlo, choval se jako dokonalý gentleman, zval mě na večeře, chodili jsme do čajoven (těmi mi otevřel nový vesmír), na procházky... Taky jsem mu řekla, že jsem měla jen jednoho partnera. Usmál se, a že to prý přece nevadí. Byla jsem z něj doslova v sedmém nebi.

Ale on mi počet partnerek neřekl. Vadilo mi to, nechtěla jsem žádné tajnosti. Vždycky řekl, že je to přece jedno a že je to minulost. Čím víc mi vysvětloval, že je to jedno, tím víc mě to iritovalo. Dokonce jsme se kvůli tomu poprvé pohádali. Nakonec rezignoval. Ještě dneska vidím ten jeho pohled... Směsici smutku, vzdoru a čehosi, co jsem tenkrát nedokázala identifikovat.

Pak řekl tu cifru. Myslela jsem, že umřu. Řekl dvacet! Cítila jsem se špinavá, ponížená a zrazená. Sahal na mě stejnýma rukama jako na dvacet jiných! V tu chvíli jsem neměla daleko k šílenství a utekla mu bez rozloučení. Ano, byla to hysterická reakce, ale nemohla jsem si pomoct. Martin se neozýval a já věděla, že tohle bylo vidět v tom jeho pohledu – viděl, co to se mnou udělá.

Nakonec jsem mu zavolala já, když jsem si to všechno srovnala v hlavě. Racionálně jsem si vysvětlila, že to není „tak“ strašné a že mu dám šanci. Dala jsem mu ji, ale vymínila si, že mě nikdy nebude srovnávat s žádnou z nich (a v duchu věděla, že bude, a strašně jsem se toho bála). Strašně se to ve mně pralo, ale když došlo na sex, bylo to něco, co jsem se svým prvním přítelem nikdy nezažila. Bylo to fantastické, tolik orgasmů během jednoho večera jsem nezažila.

Druhý den jsem to zase začala řešit. Vůbec mi totiž neřekl, jestli se mu to líbilo. Já vím. Taky mi pak vyčetl, že nejdřív nechci hodnotit, a pak tohle. Ale strašně mě zraňoval počet jeho partnerek. Žárlila jsem na všechny! Zároveň jsem chtěla být lepší než ony. Vždycky jsem byla nejlepší a nehodlala jsem se s tímhle smířit.

Rozhodla jsem se, že budu nejlepší milenka, jakou kdy měl. A podruhé to nebylo zdaleka tak dobré jako poprvé, i když já byla uspokojena několikrát, on pořád ne. Potřetí se už „neudělal“ vůbec a já se přitom tak snažila! Měl potom zase ty svoje neskutečně smutné oči a tvářil se smutněji a smutněji, čím víc jsem se vyptávala.

Řekl mi, že je to tím, že nejsem spontánní. Že se pořád o něco snažím. Najednou jsem byla v bludném kruhu. Od té doby to trvá. Milovali jsme se mnohokrát, ale jen asi třikrát to bylo podle mých představ a dokázala jsem ho uspokojit tak, abych byla sama se sebou spokojená. On říká, že na tom přece tolik nezáleží, ale já vím, že ano. Ty přede mnou určitě byly lepší. Čím víc se ale snažím, tím smutněji se na mě pak dívá, tyhle pocity mě opouštějí, jen když jsem opilá. I v posteli je to pak fantastické, ale tohle přece není cesta.

Navíc Martin se ukázal jako fantastický chlap, který měl sice spoustu žen, ale miluje mě a netají se tím, že by si mě klidně za nějakou dobu vzal, pokud dokážu překročit svůj stín. Ale já to neumím, nevím vůbec jak. Prosím, poraďte mi, cítím, že pokud se něco nezmění, přijdu o nejlepšího mužského, jakého jsem poznala (a spolu se mnou dvacet dalších). Nevím, co s tím.

   
19.01.2007 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [149] Anai [*]

  Chudák můj , ten aby se zbláznil: já jsem jeho třetí a on můj cca třicátý!!!!!

  superkarma: 0 30.01.2007, 13:37:52

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [148] Dášule [*]

  Kamčo, to sis měla rozmyslet, když jsi to z něj začala tahat. Jestliže z muže /manžel přítel-je to jedno/ začnu tahat něco, co se mu nechce říct, měla bych si uvědomit, že asi tuší, že nebudu nadšená. A já si musím spočítat, jestli mám sílu vyrovnat se se vším, co z něj vytáhnu. Jestliže ne, neptám se. Mám pocit, že manža taky těch 39 let nebyl svatý. Navíc dr. Plzák říká, že 90% mužů, kteří si vezmou svoji první zkušenost, aspoň jednou zahne, aby zjistil, jestli se to liší a těch 10 % jsou nějací nenormální. Mám pocit, že se to taky pokusil vyzkoušet, občas sice rejpnu, ale neptám se. Proč taky. Jsem s ním šťastná, mám jej ráda, doufám, že on mě taky, je nám stále ještě fajn spolu v posteli, pomáhá doma a výplatu dává do rodinného rozpočtu. Mohu si přát víc?

  superkarma: 0 23.01.2007, 19:36:06
 2. [147] Mialau [*]

  Mně teda naprosto nevadí kolik partnerek měl můj přítel, hlavně že nemá žádnou pohlavní chorobu a nezahejbá mi :-))) Ono někdy chlap má 20 ženskejch na jednu noc a stejně ho žádná nic nenaučí. Měla jsem přítele-oba jsme byli svoji druzí a,alespoň pro mě byl ten sex nejúžasnější na světě. A naopak jsem měla kluka, který měl spoustu holek a sex byl jak z nepodařenýho porna... Někdy si toho druhýho vychováš, ale je pravda, že některý lidi si naprosto v sexu nesednou a myslej si o tom druhym, že je totální nemehlo.... S tim už se pak nedá dělat nic, protože ta přehnaná snaha je prostě cítit. Jak jednou řekla moje kamarádka-jak si mám znovu zvyknout na pivo, když už jsem pila vynikající šampaňský..... Každopádně - pokud se mu to s Kamilou líbí aspoň někdy, tak nic neni ztracený a opravdu bude stačit dostat ze z toho bludnýho kruhu, kdy se bojí, že udělá něco špatně a tim pádem všechno kazí...

  superkarma: 0 22.01.2007, 13:54:20
 3. avatar
  [145] Dášule [*]

  stehlicek: JJ. To znám. Taky jsem nebyla anděl a on byl panic. Byla jsem vděčna všem před ním za to, co jsem se naučila - hlavně o sobě, co mi vyhovuje. Když mi poprvé sundával punčocháče, tahal za ně u prstů na nohou. Naštěstí měl smysl pro humor a dokázali jsme se tomu zasmát. Prošli jsme různými peripetiemi - jsme spolu 39 let. Věděl že nebyl první ani desátý, jsme o tom nemuvili a já vím, že bylo dobře, že jsem ty zkušenosti měla.

  superkarma: 0 21.01.2007, 19:52:39
 4. avatar
  [144] Dášule [*]

  Kamčo, poděkuj v duchu všem těm ženským za to, co se s nimi naučil a přestň vyvádět. Řekni mu na rovinu o svých pocitech a pokud ti říká, že se mu to s tebou líbí, buď ráda. Časem se hodně věcí srovná, ty poznáš, co on rád, a on začne mít odvahu si ti o něco říkat. Jinak bych ti doporučila knihu John Gray:Mars a Venuše v ložnici

  superkarma: 0 21.01.2007, 19:47:27
 5. avatar
  [143] ValinaK [*]

  Ježíšiii, to je zase "dilema"

  superkarma: 0 21.01.2007, 19:36:44
 6. avatar
  [142] veselá_hruška [*]

  Psycholog by ti hodně pomohl - spoustu věcí si uvědomuješ a připouštíš si je - stačí je vzít za své. Jít na terapii není žádná ostuda. Kdysi jsem měla taky nějaké problémy; teď jsem ráda, že jsem je řešila aktivně a ne jen v hlavě. Jsem jsem konečně šťastná a spokojená.

  superkarma: 0 20.01.2007, 21:19:34
 7. [141] sosina [*]

  Kamilo,nechápu,co řešíš! Že měl 20 partnerek? To něco znamená ? Přestaň se zabývat minulostí-ještě ke všemu Martinovou-a prožívej přítomnost;nic jiného totiž nemá smysl.

  superkarma: 0 20.01.2007, 21:07:17
 8. [140] Asdareel [*]

  Kamilo, děláš 2 chyby: 1) srovnáváš se s ženami, které tvůj přítel měl před tebou a 2) snažíš se být dokonalá. ad 1) Čo bolo, bolo, terazky je s tebou - a z toho vycházej. A jestli s tebou zůstane i nadále,bude hodně záležet i na tobě. ad 2) perfekcionismus je cesta do pekla, nikdo není dokonalý. A protože dokonalosti nelze nikdy dosáhnout, perfekcionismus je požíraš sebevědomí, které právě pro úspěch ve vztahu i v životě potřebuješ.

  superkarma: 0 20.01.2007, 19:24:07
 9. [139] stehlicek [*]

  Ahoj Kamilo, co takhle pohled z druhe strany? U nas to bylo naopak, ja v minulosti dracice, co mela spousty milencu , on panic. Vedela jsem, ze to bude asi stat napoprve za prd, coz se take potvrdilo , ale jinak to byl tak skvěly chlap, ze mi za to stal.... dnes jsme spolu uz 10 let a to, co v sexu zazivam s nim, jsem nikdy s nikym nezazila . Proste jsem si ho "vychovala" . On o me minulosti vi a o to vice mu dela dobre, kdyz mu davam najevo, ze je fakt nejlepsi. Chci tim rici: co kdyby ti tvuj partner pomohl tim, ze by te "naucil", co se mu libi, treba prave na zaklade predchozich vztahu? Pak by ses opravdu mohla stat nejlepsi, tak, jak po tom touzis - no, je to jen navrh... (zaroven ale musim souhlasit s konstatovanim, ze chlapi maji hlavne radi, kdyz se to libi partnerce, takze ti doporucuju, aby ses snazila si to hlavne sama co nejvice uzit ).

  superkarma: 0 20.01.2007, 18:36:43
 10. [137] neta22 [*]

  Nikdy bych se neptala...kolikátá a ani neřekla Mého prvního muže jsem si vzala,26 let,ale můj přítel mi sám řekl-své známosti.
  USPOKOJENÍ aby tys byla spokojená?To mi hlava nebere Nicméně mě přítel vysvětlil....po několikráté,že je šťastnej,když jsem spokojená já.Takže,není každý posvícení,občas se zadaří i na druhé straně,hlavně se netrápíme A jeho bývalé partnerky?

  superkarma: 0 20.01.2007, 07:02:56
 11. avatar
  [136] kareta [*]

  Milá Kamilo, jestli se chceš naučit být spontální v posteli, musíš se naučit vypnout mozek a nemyslet na nic. Tohle naučit jde- napřed vnímej jen své tělo, poddej se tomu, vyžaduj, co je příjemné tobě a zbytek přijde sám. Přístup za každou¨cenu zvládnout techniku je na nic, působila bys jako studená profesionálka. Vnímavý muž to pozná a není mu to příjemné, protože kontrolu chce mít on a takhle je to jako "kdo z koho".

  superkarma: 0 19.01.2007, 23:12:58
 12. avatar
  [133] *Kotě* [*]

  Na to, jak krystalicky debilní je to článek, je tu docela dost reakcí

  superkarma: 0 19.01.2007, 19:54:44
 13. avatar
  [132] fructia [*]

  Počet partnerek byl před tebou, kdyby tě našel dřív, tolik partnerek by neměl... Tobě také nic nebránilo v tom, abys měla víc partnerů, přeci..

  Podle mě se snažíš být moc dokonalá Jestli jsi tady s tím chlapem spokojená a on s tebou, nenarušuj prosím to, co byste jednou oba mohli dotáhnout do konce...

  superkarma: 0 19.01.2007, 19:50:59
 14. avatar
  [130] Vivian [*]

  zonan:

  superkarma: 0 19.01.2007, 18:54:48
 15. avatar
  [129] Elvie [*]

  zonan: Přesně tak

  superkarma: 0 19.01.2007, 18:51:22
 16. avatar
  [128] zonan [*]

  Nesnaž se, užívej si. Sex je živelný, osvobozující od jakéhokoliv přemýšlení. Je to jako lavina. Čím více jsi vzrušená, tím více vzrušuješ partnera. Toť vše. Rozum zde nepatří.

  superkarma: 0 19.01.2007, 18:13:26
 17. avatar
  [127] Odemětobě [*]

  Buď ráda,že máš zkušeného milence,minulost pust z hlavy a ŽIJ.Matka mě vychovávala tak,že za všech okolností musím být ta nejlepší a ve všem první.Až můj manžel mě toho balvanu zbavil a jsem "normální",osvobozená,bez předsudků. Poraď se s odborníkem,protože si zaděláváš na průšvih a za pár měsíců tady můžeme řešit,jak jsi opuštěná a přitom jsi to myslala tak dobře.

  superkarma: 0 19.01.2007, 17:01:08
 18. avatar
  [125] Elvie [*]

  Zajímalo by mě, jaké jsi Kamilo znamení, ne snad "panna" ? To by vysvětlovalo leccos...Myslím to bez legrace a dokážu ty Tvoje trable pochopit. Na druhou stranu - tohle jsou věci mezi nebem a zemí - spontánnost se asi nedá naučit...a ta je právě u sexu hodně důležitá. Ale nemyslím, že číslo 20 je nějak tragické. To jaký jemuž v posteli částečně záleží natom, co ho ony ženy "naučily"...teda aspoň některé z nich, které ho vedly a spontánně vyslovily svojepřání, pocity a tak...a on se naučil vnímat, co žena potřebuje. Jen se trochu divím, že pro něj nebyl orgasmus důležitý,protože tohle většinou říkají ženy (aby nebylo zbytečné vyptávání). Myslím, že pro chlapy je orgasmus to,proč to dělají Netrap se a užívej si. a uč se vnímat, co potřebuje on,ptej se - povídejte si o tom...to je snad cesta. Třeba to chce skutečně jinak, a Ty vzhledem ke svým menším zkušenostem nevíš jak. Potom jestli jsi nejlepší milenka v jeho posteli NEPÁTREJ ! To není důležité. Hodně štěstí.

  superkarma: 0 19.01.2007, 16:25:10
 19. avatar
  [124] Janecka [*]

  Nechápu,proč ses ptala,na to,kolik jich měl,není to jedno?Aspoň je zkušenej ,to ty jsi zase nebyla.Jemu by mohlo vadit,že jsi měla jen jednoho ,ne? ,tak to hoď za hlavu a buď ráda,co máš ,když je to skvělej mužskej.Přece nemohl vědět,že potká tebe a bude ti vadit,kolik jich měl.BLBÁ OTÁZKA

  superkarma: 0 19.01.2007, 16:24:25
 20. avatar
  [123] barkl2 [*]

  femme fakt dobrý

  superkarma: 0 19.01.2007, 15:57:24
 21. avatar
  [122] femme [*]

  a co sis myslela, že snad čekal, až potká tebe??

  superkarma: 0 19.01.2007, 15:51:59
 22. avatar
  [120] barkl2 [*]

  Nesouhlasím, myslím že když je někdo v 30 nezkušený, tak to má nějakou příčinu, minimálně nějaký mindrák. A takový lidi bývají nevypočitatelní, já bych do toho nešla.
  Ale pro jistotu jsem se nikdy žádného přítele nezeptala KOLIK těch ženských přede mnou měl,lepší je nad tím nepřemýšlet.

  superkarma: 0 19.01.2007, 15:13:13
 23. [119] mamoch [*]

  Přesně tak jak píše barkl2, prvotní chyba asi je se vůbec na nějaký počet ptát.Proč? A "správná" odpověď by byla asi jaká?Když by řekl málo, ptala by se proč, když hodně ptá se zase proč.Nemá to vůbec smysl rozpřádat takové hovory.Co bylo, bylo, teď je teď.

  superkarma: 0 19.01.2007, 15:08:22
 24. avatar
  [118] kata1312 [*]

  Bóbika: To jsi uhodila hřebíček na hlavičku.Taky už jsem si to mockrát říkala...,ale až už to bylo venku:-(

  superkarma: 0 19.01.2007, 15:06:37
 25. avatar
  [117] barkl2 [*]

  souhlas s Géčkem viz můj příspěvek 98
  Mě ale stejně uniká smysl, proč se na to, kolik měl partnerek, slečna ptala?? Kdyby ji zajímalo, kolik má někde dětí....tak to pochopím..

  superkarma: 0 19.01.2007, 15:00:44
 26. [116] magdajx [*]

  No myslím,že nezáleží na kvantitě ale na kvalitě,někdy možná lepší dvacet,než kdyby před tebou měl jen jednu,na kterou by pořád vzpomínal a srovnával a třeba bys ji ještě znala,je lepší když se chlap v mládí vybouří a pak už je třeba klid a budeš mu stačit jen ty!!!
  A pokud s tebou pořád je,tak jsi asi nejlepší a těch 20 hoď přes palubu,co bylo to bylo a asi za moc nestály,pokud mu to budeš pořád předhazovat,tak uteče,zkus se nad to povznést!!!

  superkarma: 0 19.01.2007, 14:45:03
 27. avatar
  [114] Kadla [*]

  Bóbika: Mně 20 předchozích partnerek taky připadá normální. Hlavně by mi bylo jasné, že jde o chlapa, o kterého je zájem. Třicetiletý hošan, který měl jen jednu nebo dvě dívky, to zní fakt divně a podezřele. To vypadá na dominantní maminku nebo na něco ještě horšího

  superkarma: 0 19.01.2007, 14:31:33
 28. avatar
  [112] kata1312 [*]

  Géčko: A \ty si vždycky se vším víš rady?Tohle jsou myslím trochu silná slova...

  superkarma: 0 19.01.2007, 14:12:47
 29. [111] Mončí [*]

  jitusha: 20 a moc?
  A je to vůbec důležité, kdo a kolik? Je to minulost a šmitec.

  superkarma: 0 19.01.2007, 14:08:29
 30. avatar
  [109] Meander [*]

  jitusha: Co? Blázníš nebo závodíš?

  superkarma: 0 19.01.2007, 14:03:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme