Domácnost

Dva záškodníci: Synek a manžel

Proč směle nazývá bordelkoutkem celý svůj byt čtenářka Gabagabag? Působí v něm totiž dva záškodníci, kteří se o nepořádek dovedou dokonale postarat...

Malý synek čipera a manžel sběratel - to je šílená kombinace, která znamená jediné: V domácnosti nikdy nemůžete mít uklizeno. Své o tom ví čtenářka Gabagabag.


Tak malého jsem dala spát a začíná mi večerní směna, uklidit můj bordelkoutek - tak by se totiž dal nazvat celý můj byt. každý den, několikrát denně musím posbírat kostičky z lega, a jiné nesmysly z podlahy, protože už se opravdu nedá projít. Dneska se můj synek vyznamenal. Včera jsem mu dala křupky do plechové dozy, aby se naučil si sám vzít a zase dozu uklidit. Kamarádka tak má naučenou dceru - má místo, kde má dobrotky a vždycky si tam přijde, vezme si sušenku nebo křupku a zase to zavře a jde-když jsme tam byli na návštěvě, malý to zjistil a šumoval nepřetržitě-sušenky jsme museli dát na skříň a kdeco dalšího si ještě rozbalil. Kamarádku napadlo, že to může být tím, že to nemá kdykoli přístupné a tak to tak vyžaduje.... no za pokus mi to stálo. A tak mý zlato dostalo dozu s křupkama, rozmetal je po koberci, vycákal na to svoje pití a pak si vzal motorku a pro jistotu to ještě rozjezdil tam a zpět. Nevím, jestli jste někdy měl někdo v puse dětské kukuřičné křupky - jestli jo, tak tušíte proč přemýšlím jestli nebude snažší a hezčí vystříhat rovnou díry.
Druhý záškodník je můj muž. Aniž by za to mohl,on prostě vyrostl v rodinném domě velkém jako hangár s mnoha úložnými prostory a náš byt 2+1 ho prostě nedokáže pojmout.Já vyrostla v bytě a tak prostě nic nenechávám na někdy, takovýto .to se někdy opraví, nebo to se může někdy hodit. Prostě pravidelně a vytrvale likviduju všechno,co je nějak nepoužívané.A tak se v našem bytě začínají množit jeho věci na úkor mojich věcí. On totiž sbírá všechno, včetně informací-takže má založené i volební lístky z loňských let a veškeré noviny a články, co ho zaujaly. Také několik různých věcí, které by chtěl jednou studovat - od hieroglyfů počínaje po finančnictví konče. Je hezké a zajímavé mít muže, co má takové zájmy, ale prostorově nevýhodné. Pokaždý, když si sednu, že něco uklidím, narazím na nějakou překážku stávající z jeho věcí a tak mám všude nedoklizeno. ve skříni obleky,kterou jsou mu malé, kdyby zhubnul, v gauči tašky s rozbitými zipy, kdyby je potřeboval, ve skříni papíry, noviny, volební lístky a kdeco, dva externí harddisky se zajímavostmi z internetu, na skříni štos malých papírku s poznámkami. Nejhorší je, že za dobu , co jsem s ním, jsem zjistila, že se opravdu spoustu věcí hodí. A kolikrát opravdu svým přístupem zachránil situaci. A pro změnu já hledala něco, co jsem zrovna před týdnem vyhodila, že už to nikdy potřebovat nebudu.
Jenže bych prostě potřebovala pronajmout ještě jeden byt -jako bordelkoutek,kam bych to prostě jen všechno naházela.

Gabagabag

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 17. ledna 2011: Domácí bordelkoutek

 • Máte doma bordelkoutek?
 • Jak řešíte neskladný nepořádek?

Tentokrát si budeme povídat o uklízení, respektive o neuklízení. Zajímá mě, za jaké místo se doma stydíte - tedy zda-li máte doma nějaký bordelkoutek. Pokud budete chtít a mít odvahu, můžete ho nejen popsat, ale i vyfotit. Pokud ale budete posílat potku, prosím jen o jeden snímek! Pokud chcete získat krásný dárek, totiž krásný balíček Pur, ve kterém mimo jiné najdete i přípravek Pur 3xACTION se skvělou dezinfekční a odmašťovací silou, zasílejte své příspěvky k tomuto tématu nejpozději 17. 1. 2011 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu.

pur

   
17.01.2012 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [3] SNÍŽEK [*]

  takové sběratele mám doma dva,je to síla Sml22

  superkarma: 0 17.01.2012, 15:04:21
 2. [2] kajinek [*]

  celý můj švagr

  superkarma: 0 17.01.2012, 14:30:29
 3. avatar
  [1] pajda [*]

  Jééé...dodalo mi to optimismu. Mám doma to samé...Sml31

  superkarma: 0 17.01.2012, 12:10:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme