Sex na jednu noc. Většinou se dělíme na dva tábory. Jeden je pro, druhý proti. Přečtěte si postoje a argumenty obou stran. Je to vzrušující prožitek, nebo lehkomyslný hazard?

sex

Podle průzkumu, který proběhl skoro před rokem, celých 19 procent Čechů nepovažuje za nevěru sex na jednu noc. O průzkumu jsme psali ZDE. Zrovna včera večer jsem mohla sledovat debatu dvou lidí, dvou žen, s úplně odlišným názorem na sex na jednu noc. Být divákem téhle konfrontace bylo opravdu zajímavé. Každé z nich bych bývala dala za pravdu, když se ujala slova. A nakonec jsem zůstala nezdravě uprostřed nerozhodnuta, kdo má vlastně pravdu.

Přečtěte jejich názory a argumenty. Se kterou z diskutujících se ztotožníte vy?

Aneta: Já jsem kategoricky proti. Sex na jednu noc? Proč jako? Buď nikoho nemám a hledám vztah, nebo vztah mám a nemám jednorázovky zapotřebí. Pokud chci sex a nemám zrovna partnera, tak se přece nenechám ovlivňovat pudy a vystačím si s nějakým robertkem, anebo to prostě nějak přežiju. Chlapi, kteří by do sexu na jednu noc šli, se mi už z principu hnusí. Bych musela akorát myslet na to, kolikrát už to udělal, kolikátá v řadě jsem já, kolik chorob asi má a kolik jich z tohohle sexu budu mít já. Hned potom bych se začala bát, jestli to není třeba nějaký úchyl, který mě za chvíli zamorduje a někde zakope. Vždyť toho člověka ani neznám. To bych si to pak ohromně užila. Brr.

Já věřím tomu, že člověku, který jednorázkovky neuznává, se občas „podaří“ nějaké uklouznutí. Třeba čeká vztah, třeba to i tak vypadá, ale dotyčnému jde jen o sex. Nebo se opije a podlehne na večírku krásnému kolegovi. Fajn. Ale pak se nesmí vymlouvat na alkohol a přijmout ten svůj čin a zodpovědnost za to, že se to prostě stalo. Ale abych sex na jednu noc vyhledávala, to fakt ne. Jít do postele s někým, koho znám asi dvě hodiny z nějakého baru, to už teprve ne. Náhodou se to někdo dozví a holka je hned za běhnu.

Nikol: Já bych to nebrala tak úzkoprse jako Aneta. Slyšela jsem o vědeckém výzkumu, který dokázal, že lidi, kteří jsou si nevěrní, mají lepší vztah a lepší sex. Sex na jednu noc může být neuvěřitelně vzrušující. Jak víme, zakázané ovoce chutná nejlíp a vědomí, že děláte něco, co „slušné holky nedělají“, ten prožitek může znásobit. A když jsi navíc single, tak přece o nic nejde.

Ale určitě to chce dodržovat jistá pravidla. Za prvé: ochrana. Za druhé: když chceš jednorázkovku, postarej se o to, aby o tobě ráno už nic nevěděl. Nedávej mu číslo, neříkej mu svoje jméno ani adresu. Mohl by ti jinak pořádně zamíchat životem. Za třetí: Nesmíš se zamilovat. Tím by sis pořádně ublížila. Nedávej do toho city. Pokud tě někdo přitahuje, chceš s ním sex a nic jiného, vezmi si to a zmiz. Co si budem nalhávat, člověk to prostě potřebuje. Nějaký vibrátor ti nedá tu něhu, ten pocit, kdy jsi dobývána, pocit, kdy si můžeš s někým pohrát. Mimochodem při sexu na jednu noc se můžeš pořádně odvázat. Zahrát si na dominu nebo na lolitku. To je něco, co by ses asi před svým stálým partnerem styděla udělat. Ale při tomhle se moc mezí neklade.

Reklama